Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 22 marca 2020, 11:30

autor: Aquma

10 długich gier dla jednego gracza, które w końcu możesz nadrobić

Przymusowy urlop ma swoje zalety, ale ma i wady – jedną z najpoważniejszych jest potencjalna nuda. Doskonałą metodą na poradzenie sobie z obecną sytuacją jest zwrócenie się w stronę gier, w które zawsze chcieliśmy zagrać – ale jakoś nie było kiedy.

Football Manager 2020

  1. Powód, dla którego warto zagrać: to doskonały, rozbudowany symulator menadżera klubu piłkarskiego
  2. Czas potrzebny do kompletnego przejścia: brak danych (a grajcie, ile chcecie!)

Jak już trochę zmęczycie się zarządzaniem tymi wszystkimi imperiami, koloniami i fabrykami, zawsze możecie zająć się... klubem piłkarskim. Football Manager 2020 to jedna z najlepszych produkcji stawiających gracza w roli menadżera zespołu. Do dyspozycji mamy 2500 klubów z całego świata (do wyboru 50 krajów, w tym Polska), w których – dzięki stosownym licencjom – znajdziemy wiele nazwisk znanych z telewizji i gazet.

W produkcji studia Sports Interactive musimy dbać o praktycznie każdy aspekt działalności klubu – od finansowania, przez pozyskiwanie zawodników i treningi, na ustalaniu składów oraz taktyki poszczególnych spotkań kończąc. Zarządzamy również wizerunkiem zespołu w mediach oraz wśród kibiców, dbając o to, by skandale i problemy nie zniszczyły naszej budowanej z trudem piłkarskiej legendy (ewentualnie przyszłej piłkarskiej legendy).

Oczywiście to gra dla największych fanów piłki nożnej, których bardziej niż zdobycie pojedynczego gola ucieszy doprowadzenie prowincjonalnego zespołu do rozgrywek na światowym poziomie. Dodatkowo potencjalnego gracza w Football Managera nie mogą przerazić setki tabel wyglądających jak arkusze kalkulacyjne i długie godziny, jakie trzeba poświęcić temu tytułowi.

  1. Więcej o grze Football Manager 2020

TWOIM ZDANIEM

To jakim kontrolerem przejdziesz Dark Souls?

44,9%
Klasycznie - padem
36,5%
Ekstremalnie - myszką i klawiaturą
10%
Oryginalnie - mikrofonem
8,6%
Nieortodoksyjnie - gitarą do Guitar Hero
Zobacz inne ankiety
Crusader Kings II: Mroczne Wieki

Crusader Kings II: Mroczne Wieki

Dark Souls III

Dark Souls III

Disco Elysium

Disco Elysium

Football Manager 2020

Football Manager 2020

RimWorld

RimWorld

Hollow Knight

Hollow Knight

Persona 5

Persona 5

Nudzisz się w domu? Oto najlepsze seriale z dużą liczbą sezonów
Nudzisz się w domu? Oto najlepsze seriale z dużą liczbą sezonów

Tak się złożyło, że zyskaliśmy sporo czasu na oglądanie seriali na Netflixie czy HBO GO. A skoro tak, to pora wskazać najciekawsze tasiemce, które zapewnią zajęcie na wiele godzin.

Singlowe gry, w które warto grać po ukończeniu wątku fabularnego
Singlowe gry, w które warto grać po ukończeniu wątku fabularnego

Dotarcie do napisów końcowych nie zawsze oznacza koniec przygody z danym tytułem - niektóre gry wciąż skrywają wiele atrakcji prócz wątku fabularnego.