Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 5 stycznia 2023, 17:30

autor: Paweł "Froozyy" Woźniak

15 fajnych gier z multi, w których spokojnie pogadasz ze znajomymi

Siedzisz w domu i brakuje Ci towarzystwa? Podpowiadamy, w które gry z trybem multiplayer można grać i jednocześnie rozmawiać ze znajomymi.

Nie jest żadną tajemnicą to, że w produkcje sieciowe gra się przyjemniej ze znajomymi niż solo. W końcu zostały zaprojektowane, aby tak właśnie było. Przed nami teoretycznie chłodne miesiące, zachęcające do spędzania większości czasu w domu. Nie oznacza to jednak całkowitego zerwania kontaktów z przyjaciółmi – można przecież z nimi pograć. A przy okazji pogadać. Jakie produkcje umożliwiają wygodne połączenie tych dwóch czynności? Tego dowiecie się z niniejszego tekstu.

AKTUALIZACJA 2023

Na początku roku zdecydowaliśmy się sprawdzić, czy tytuły na liście są wciąż „żywe”, tj. gra w nie spora liczba osób. Wyszło nam, że warto będzie podmienić jedną pozycję, co też uczyniliśmy. Do zestawienia wskoczyło stare, ale jare i wciąż rozwijane GTA Online. Dodaniem opisu tej produkcji zajął się Mateusz „rassi” Ługowik.

JAKIE GRY WYBIERALIŚMY?

  1. Dobre.
  2. Wyposażone w moduł sieciowy.
  3. Dostępne w dystrybucji cyfrowej.
  4. Niezajmujące całej uwagi gracza.

Wbudowany czat głosowy nie został uznany za warunek konieczny, bo zawsze można skorzystać z programów zewnętrznych.

WASZE PROPOZYCJE

Oczywiście nie jesteśmy w stanie zawrzeć w zestawieniu każdej produkcji tego typu. Jeśli jednak znacie jakieś tytuły, które pasują do takiej konwencji, wspomnijcie o nich w komentarzach! Pamiętajcie także, że jeśli np. Wasi znajomi nie przepadają za grami komputerowymi, na forum na pewno znajdzie się ktoś, kto chętnie z Wami zagra. Wystarczy zapytać.

Minecraft

  1. Producent: Mojang AB
  2. Wydawca: Microsoft
  3. Data wydania: 18 listopada 2011
  4. Gatunek: sandbox

Czym jest Minecraft?

O Minecrafcie słyszał już chyba każdy. To sandboksowa produkcja, która pierwotnie ukazała się w 2011 roku za sprawą niezależnego studia Mojang. Gracze trafiają w niej do losowo wygenerowanego świata zbudowanego z trójwymiarowych bloków i tak naprawdę mogą tam robić, co tylko zapragną. Podstawą rozgrywki jest zbieranie odpowiednich surowców, które następnie służą do wytworzenia lepszych materiałów, narzędzi czy broni. Będąc odpowiednio przygotowanym, można zbudować wymarzoną „bazę” i eksplorować świat w poszukiwaniu przygód.

W Minecrafta zagrasz w Xbox Game Passie

Przez wiele istnienia lat tytuł ten doczekał się masy aktualizacji, które wprowadziły sporo dodatkowej zawartości. Gracze nie mogą narzekać na nudę i coś dla siebie znajdą tu zarówno miłośnicy kreatywnego tworzenia własnych konstrukcji, jak i fani gier survivalowych czy RPG. Nie należy zapominać jednocześnie o społeczności, która tworzy rozmaite serwery i mody, zapewniające ciekawe formy rozrywki, jak i potrafiące całkowicie zmienić zabawę.

Dlaczego to dobry tytuł do grania z przyjaciółmi?

Jeśli zdecydujecie się na wspólną grę w trybie survivalowym, tempo rozgrywki nie wymusi na Was milczenia. Zbieranie surowców, planowanie rozbudowy osady czy zwykła eksploracja to idealna okazja, by w spokoju porozmawiać ze znajomymi. Co więcej, ambitniejsze ekipy mogą pokusić się nawet o zabawę w trybie kreatywnym i stworzenie jakiegoś arcydzieła, chociaż to będzie wymagać już znacznie większego skupienia i konwersacji na temat budowy.

TWOIM ZDANIEM

Z jakiego komunikatora skorzystasz przy grach?

13,9%
TeamSpeak!
86,1%
Discord
Zobacz inne ankiety
Valheim

Valheim

Stardew Valley

Stardew Valley

Sea of Thieves

Sea of Thieves

Minecraft

Minecraft

Stellaris

Stellaris

World of Tanks

World of Tanks

Fishing Planet

Fishing Planet

Heroes of Might and Magic III Complete

Heroes of Might and Magic III Complete

Najlepsze kanapowe gry kooperacyjne - coop na jednym ekranie
Najlepsze kanapowe gry kooperacyjne - coop na jednym ekranie

Choć od lat w defensywie względem sieciowych wariantów rozgrywki, gry kanapowe jeszcze nie umarły i miłośnicy wspólnej zabawy przed jednym ekranem wciąż mają do wyboru sporo świetnych tytułów.

Gry z coopem, w których spędzicie ze znajomymi dziesiątki godzin
Gry z coopem, w których spędzicie ze znajomymi dziesiątki godzin

Jeśli szukacie gry, w której wspólnie z ziomkami spędzicie dziesiątki godzin, to nie szukajcie dalej. Zebraliśmy niezłe gry do 2 lub więcej osób, którymi naprawdę trudno szybko się znudzić.

Gramy w ekipie - 12 strzelanek do grania w coopie
Gramy w ekipie - 12 strzelanek do grania w coopie

Wspólne granie potrafi zmienić średnią grę we wspaniałe doświadczenie, a dobrego kompana docenimy właśnie w strzelankach. Nie tylko zabawi rozmową, ale i zapewni wsparcie ogniowe w krytycznym momencie. Oto najlepsze strzelanki w trybie kooperacji.