Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 9 grudnia 2020, 14:20

autor: Froozyy

13 fajnych gier z multi, w których spokojnie pogadasz ze znajomymi

Siedzisz zamknięty w domu i brakuje Ci towarzystwa? Podpowiadamy, w które gry z trybem multiplayer można grać i jednocześnie rozmawiać ze znajomymi.

Większość z Was doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jaka obecnie panuje sytuacja w kraju i na świecie. Niestety, zagrożenie rozprzestrzeniania się koronawirusa wciąż jest na tyle poważne, że konieczne stały się zdecydowane środki profilaktyczne. Dla wielu z nas oznacza to teraz przymusowy pobyt w domu, spędzanie większości wolnego czasu przy komputerze (choć oczywiście nie tylko) oraz brak możliwości spotykania się ze znajomymi. Jednak w dobie powszechnego dostępu do internetu to ostatnie nie wydaje się być aż tak dużym problemem.

Żeby było łatwiej przetrwać ten trudny czas, postanowiliśmy przygotować dla Was zestawienie sieciowych produkcji, w które bez problemu zagracie razem z przyjaciółmi przez internet, a przy okazji nie będą to tytuły wymagające pełnego skupienia. Dzięki temu będziecie mogli cieszyć się rozgrywką, jak również spokojnie rozmawiać ze znajomymi. Taka forma rozrywki pozwoli chociaż na chwilę odciąć się od napływu negatywnych wiadomości czy od ponurych myśli. Pamiętajcie, że w obecnym okresie zatroszczenie się o zdrowie psychiczne i spokój ducha jest równie ważne jak dbanie o higienę.

AKTUALIZACJA

Od pierwotnej publikacji tego tekstu minęło parę miesięcy, a my nadal pracujemy zdalnie i nie widujemy ludzi tak często, jak byśmy chcieli. Dlatego postanowiliśmy przypomnieć tę listę i wzbogacić ją o dwie dodatkowe pozycje. Znajdziecie je na dwóch ostatnich stronach.

JAKIE GRY WYBIERALIŚMY?

  1. Dobre.
  2. Wyposażone w moduł sieciowy.
  3. Dostępne w dystrybucji cyfrowej.
  4. Niezajmujące całej uwagi gracza.

Wbudowany czat głosowy nie został uznany za warunek konieczny, bo zawsze można skorzystać z programów zewnętrznych.

WASZE PROPOZYCJE

Oczywiście nie jesteśmy w stanie zawrzeć w zestawieniu każdej produkcji tego typu. Jeśli jednak znacie jakieś tytuły, które pasują do takiej konwencji, wspomnijcie o nich w komentarzach! Pamiętajcie także, że jeśli np. Wasi znajomi nie przepadają za grami komputerowymi, na forum na pewno znajdzie się ktoś, kto chętnie z Wami zagra. Wystarczy zapytać.

Minecraft

  1. Producent: Mojang AB
  2. Wydawca: Microsoft
  3. Data wydania: 18 listopada 2011
  4. Gatunek: sandbox

Czym jest Minecraft?

O Minecrafcie słyszał już chyba każdy. To sandboksowa produkcja, która pierwotnie ukazała się w 2011 roku za sprawą niezależnego studia Mojang. Gracze trafiają w niej do losowo wygenerowanego świata zbudowanego z trójwymiarowych bloków i tak naprawdę mogą tam robić, co tylko zapragną. Podstawą rozgrywki jest zbieranie odpowiednich surowców, które następnie służą do wytworzenia lepszych materiałów, narzędzi czy broni. Będąc odpowiednio przygotowanym, można zbudować wymarzoną „bazę” i eksplorować świat w poszukiwaniu przygód.

Przez wiele istnienia lat tytuł ten doczekał się masy aktualizacji, które wprowadziły sporo dodatkowej zawartości. Gracze nie mogą narzekać na nudę i coś dla siebie znajdą tu zarówno miłośnicy kreatywnego tworzenia własnych konstrukcji, jak i fani gier survivalowych czy RPG. Nie należy zapominać jednocześnie o społeczności, która tworzy rozmaite serwery i mody, zapewniające ciekawe formy rozrywki, jak i potrafiące całkowicie zmienić zabawę.

Dlaczego to dobry tytuł do grania z przyjaciółmi?

Jeśli zdecydujecie się na wspólną grę w trybie survivalowym, tempo rozgrywki nie wymusi na Was milczenia. Zbieranie surowców, planowanie rozbudowy osady czy zwykła eksploracja to idealna okazja, by w spokoju porozmawiać ze znajomymi. Co więcej, ambitniejsze ekipy mogą pokusić się nawet o zabawę w trybie kreatywnym i stworzenie jakiegoś arcydzieła, chociaż to będzie wymagać już znacznie większego skupienia i konwersacji na temat budowy.

TWOIM ZDANIEM

Z jakiego komunikatora skorzystasz przy grach?

84,4%
Discord
15,6%
TeamSpeak!
Zobacz inne ankiety
Minecraft

Minecraft

World of Tanks

World of Tanks

Stellaris

Stellaris

Stardew Valley

Stardew Valley

Fishing Planet

Fishing Planet

Heroes of Might and Magic III Complete

Heroes of Might and Magic III Complete

Gry z coopem, w których spędzicie ze znajomymi dziesiątki godzin
Gry z coopem, w których spędzicie ze znajomymi dziesiątki godzin

Jeśli szukacie gry, w której wspólnie z ziomkami spędzicie dziesiątki godzin, to nie szukajcie dalej. Zebraliśmy niezłe gry do 2 lub więcej osób, którymi naprawdę trudno szybko się znudzić.

Najlepsze kanapowe gry kooperacyjne – coop na jednym ekranie
Najlepsze kanapowe gry kooperacyjne – coop na jednym ekranie

Choć od lat w defensywie względem sieciowych wariantów rozgrywki, kanapowa kooperacja jeszcze nie umarła i miłośnicy wspólnej zabawy przed jednym ekranem wciąż mają do wyboru sporo świetnych tytułów.

Gramy w ekipie - 12 strzelanek do grania w coopie
Gramy w ekipie - 12 strzelanek do grania w coopie

Wspólne granie potrafi zmienić średnią grę we wspaniałe doświadczenie, a dobrego kompana docenimy właśnie w strzelankach. Nie tylko zabawi rozmową, ale i zapewni wsparcie ogniowe w krytycznym momencie. Oto najlepsze strzelanki w trybie kooperacji.