Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 1 marca 2020, 11:30

Premiery gier – w jakie nowe gry zagramy w marcu 2020

Zimowa susza dobiega końca. W marcu będziemy się zagrywać w dodatek do The Division 2, testować cierpliwość przy Ori and the Will of the Wisps i NiOhu 2 oraz rozładowywać nerwy mordując demony w Doomie Eternalu.

Styczeń i luty raczej nie rozpieszczały nas premierami głośnych gier, pozwalając zwrócić uwagę na mniej medialne pozycje lub nadrobić zaległości. W marcu sytuacja się już zmieni. Pojawi się duży dodatek do The Division 2 oraz kontynuacje takich hitów jak NiOh czy Doom. Wyposzczeni entuzjaści technologii VR doczekają się pierwszego dedykowanego jej blockbustera z prawdziwego zdarzenia – mowa o Half-Life: Alyx, a pozostali fani przygód Gordona Freemana zagrają w finalną wersję remake’u pierwszej odsłony kultowej serii, czyli w Black Mesę.

Ori and the Will of the Wisps

Data premiery: 11 marca

INFORMACJE

  1. Gatunek: metroidvania
  2. Platformy: PC, XONE
  3. Przybliżona cena: ok. 100 zł

Czym jest Ori and the Will of the Wisps?

Kontynuacją świetnie przyjętej metroidvanii zespołu Moon Studios z 2016 roku, Ori and the Blind Forest. Produkcja ta ponownie pozwoli wcielić się w młodego ducha lasu Oriego, który tym razem opuści tereny rodzimego boru Nibel, by wśród licznych niebezpieczeństw i iście bajecznych widoków odkryć swoje przeznaczenie.

Jak wygląda rozgrywka w Ori and the Will of the Wisps?

Dość podobnie jak w poprzedniej części serii. Głównym celem zabawy ma być eksploracja rozległej planszy przypominającej labirynt, na której na bohatera czyhać będą liczne niebezpieczeństwa. W toku rozgrywki Ori zdobędzie nowe umiejętności, dzięki którym nie tylko łatwiej poradzi sobie z zagrożeniami, ale i zyska możliwość dotarcia do wcześniej niedostępnych miejsc. Nowy, bardziej dynamiczny system walki oraz usprawniony system zapisywania gry z jednej strony uczynią zabawę przystępniejszą, z drugiej pozwoliły twórcom na przygotowanie trudniejszych pułapek, dzięki czemu zachowany zostanie charakterystyczny dla tego cyklu wysoki poziom trudności.

  1. Ori and the Will of the Wisps to najsłodsza gra, przez którą rozwalisz pad
  2. Więcej o grze Ori and the Will of the Wisps

NASZE OCZEKIWANIA

Ori... Tylko trzy litery, a ile emocji i treści dla każdego, komu udało się ukończyć pierwszą część. Nie mam w zwyczaju wyszukiwać materiałów z oczekiwanych przez siebie gier na długo przed ich premierą. Właściwie staram się nimi w ogóle nie interesować aż do czasu pierwszego uruchomienia. Bo uwielbiam niespodzianki. Pierwsze przygody duszka lasu były właśnie taką niespodzianką. Wcześniejszymi świętami, które przyszły już w marcu. Znowu mamy marzec, pięć lat później. Mam nadzieję, że Ori ponownie zabierze mnie w fantastyczną podróż, pozwoli na kilka godzin uciec do innego świata. Ckliwe to i naiwnie? Właśnie o to chodzi. Zacznijmy kolejną opowieść...

Przemysław Zamęcki

Michał Grygorcewicz

Michał Grygorcewicz

Z wykształcenia inżynier informatyk, ale zawsze bardziej go ciągnęło do pisania niż programowania i to z tym pierwszym postanowił związać swoją przyszłość. Tworzy artykuły o grach od ponad dwudziestu lat. Zaczynał od amatorskich serwisów internetowych, które sam sobie kodował w HTML-u, potem trafił do nieco większych portali i ostatecznie skończył na GRYOnline.pl – najpierw jako współpracownik, a od 2021 roku jako pracownik działu Paid Products. W grach przede wszystkim szuka opowieści, emocji i immersji, jakich nie jest w stanie dać inne medium – stąd wśród jego ulubionych tytułów dominują produkcje stawiające na narrację. Uważa, że NieR: Automata to najlepsza gra, jaka kiedykolwiek powstała.

więcej

Mount & Blade II: Bannerlord

Mount & Blade II: Bannerlord

Persona 5 Royal

Persona 5 Royal

Doom Eternal

Doom Eternal

NiOh 2 Remastered: Edycja kompletna

NiOh 2 Remastered: Edycja kompletna

Animal Crossing: New Horizons

Animal Crossing: New Horizons

Ori and the Will of the Wisps

Ori and the Will of the Wisps

Half-Life: Alyx

Half-Life: Alyx

Tom Clancy's The Division 2: Władcy Nowego Jorku

Tom Clancy's The Division 2: Władcy Nowego Jorku

Premiery gier – w jakie nowe gry zagramy w maju 2020
Premiery gier – w jakie nowe gry zagramy w maju 2020

W tym miesiącu zagramy w nowe wydania Saints Row: The Third i Xenoblade Chronicles, wcielimy się w rekina w Maneater i w końcu dowiemy się, czym jest tajemnicze Crucible tworzone od lat przez Amazona.

Premiery gier – w jakie nowe gry zagramy w kwietniu 2020
Premiery gier – w jakie nowe gry zagramy w kwietniu 2020

W kwietniu przyjdzie nam uciekać przed przerażającym Nemezisem w remaku Resident Evil 3, sprawdzić czy Square z powodzeniem odtworzyło magię Final Fantasy 7 i przekonać się, czy Fallout 76 zdołał odkupić swoje winy.

Premiery gier – w jakie nowe gry zagramy w styczniu 2020
Premiery gier – w jakie nowe gry zagramy w styczniu 2020

Astrologowie ogłaszają styczeń 2020 miesiącem rozszerzeń do hitów sprzed lat oraz reedycji klasyków sprzed jeszcze większej liczby lat.