Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 11 listopada 2019, 14:53

Najciekawsze polskie gry, w które zagramy w 2020 roku – wybór redakcji

W 2020 roku bez wątpienia będzie głośno o Cyberpunku 2077 i Dying Light 2. Polska branża gier to jednak dużo więcej niż tylko te dwa pewniaki. Oto najciekawsze rodzime produkcje, na które również warto czekać!

Spis treści

Gamedec – izometryczny cyberpunk

Data premiery: 2020

Producent: Anshar Studios

Gatunek: izometryczne RPG

O czym będzie Gamedec?

Warsaw City, czyli Warszawa przyszłości z XXII wieku. Skąpana w neonach, ponura jak Los Angeles z Blade Runnera. W takim świecie ludzie spędzają więcej czasu w rzeczywistości wirtualnej, co skwapliwie wykorzystują podstępne korporacje, zmuszając chociażby dzieci do pracy pod pozorem grania w darmową grę. Przez ludzkie słabości i intrygi w sztucznie wykreowanych światach również dochodzi do zbrodni i nadużyć, czym zajmuje się tytułowy gamedec – prywatny detektyw, specjalizujący się właśnie w przestępstwach dokonywanych w przestrzeni wirtualnej. Fabułę oparto na książkach Marcina Przybyłka, który przy pracach nad grą pełni funkcję konsultanta.

Jak będzie się grało w Gamedeca?

Gamedec to oldskulowe RPG w rzucie izometrycznym. Przemierzymy w nim mroczne Warsaw City oraz przeróżne wirtualne światy naszych klientów, na wzór parków z serialu Westworld. W ten sposób znajdziemy się w świecie Dzikiego Zachodu czy w czasach prehistorycznych. Wykonując różnego rodzaju misje, zadecydujemy o rozwiązaniu siłowym, takim jak np. strzelanina, albo postawimy na rozmowę, przekonując przeciwnika do swoich racji. Jak w każdym dobrym RPG bardzo ważny będzie rozwój postaci oraz dokonywane przez nas wybory. Każdy z nich ma odpowiednio kształtować świat wokół nas oraz charakter bohatera.

Trzeba przyznać, że twórcy idealnie wstrzelili się w czas wydania gry i jeśli tylko dotrzymają terminu premiery w przyszłym roku, mogą daleko zajechać na fali większego zainteresowania cyberpunkiem.

Dlaczego czekamy?

Cyberpunkowa Warszawa i cyberpunkowe RPG na podstawie prozy Marcina Przybyłka. Czyli prawie kolejny Cyberpunk 2077, a co dwa cyberpunki z Polski, to nie jeden!

  1. Gamedec w naszej encyklopedii

Dariusz Matusiak

Dariusz Matusiak

Absolwent Wydziału Nauk Społecznych i Dziennikarstwa. Pisanie o grach rozpoczął w 2013 roku od swojego bloga na gameplay.pl, skąd szybko trafił do działu Recenzji i Publicystki GRYOnline.pl. Czasem pisze też o filmach i technologii. Gracz od czasów świetności Amigi. Od zawsze fan wyścigów, realistycznych symulatorów i strzelanin militarnych oraz gier z wciągającą fabułą lub wyjątkowym stylem artystycznym. W wolnych chwilach uczy latać w symulatorach nowoczesnych myśliwców bojowych na prowadzonej przez siebie stronie Szkoła Latania. Poza tym wielki miłośnik urządzania swojego stanowiska w stylu „minimal desk setup”, sprzętowych nowinek i kotów.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Czy chętniej kupujesz grę, jeśli to polska gra?

Tak, lubię wspierać naszych
44,5%
Nie, to nie ma dla mnie znaczenia
55,5%
Zobacz inne ankiety
11 polskich gier na 11 listopada. Rodzime gry, na które warto czekać
11 polskich gier na 11 listopada. Rodzime gry, na które warto czekać

Lubimy Wam przypominać o polskich grach, a 11 listopada, czyli dzień obchodów odzyskania niepodległości przez Polskę, wydaje się być idealną okazją do zrobienia tego po raz kolejny.

Niesamowite wydarzenia z polskiej historii godne gier wideo
Niesamowite wydarzenia z polskiej historii godne gier wideo

Święto Konstytucji 3 maja to niezła okazja, by przypomnieć ludzi (i wydarzenia), z których możemy być dumni, których historie byłyby ciekawym materiałem na grę komputerową. I to równie interesującym jak wałkowane od lat akcje amerykańskich żołnierzy.

14 polskich gier, na które nie czekacie, a powinniście
14 polskich gier, na które nie czekacie, a powinniście

Cyberpunk 2077 i Dying Light 2. To najpewniej o tych dwóch tytułach pomyślicie, jeśli ktoś zapytałby Was o najgorętsze tegoroczne hity w polskiej branży gier wideo. Dziś nie będziemy o nich mówić.