Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM
Publicystyka 11 listopada 2019, 14:53

Witchfire – mroczna strzelanka. Na te polskie gry BARDZO czekamy!

W 2020 roku bez wątpienia będzie głośno o Cyberpunku 2077 i Dying Light 2. Polska branża gier to jednak dużo więcej niż tylko te dwa pewniaki. Oto najciekawsze rodzime produkcje, na które również warto czekać!

Witchfire – mroczna strzelanka

Data premiery: 2020

Producent: The Astronauts

Gatunek: strzelanina FPP

O czym będzie Witchfire?

O polowaniu na czarownice i inne maszkary w mrocznym świecie. I to w zasadzie wszystko. Nowa gra twórców Zaginięcia Ethana Cartera, Painkillera i Bulletstorma nie skoncentruje się na wątku fabularnym. Zamiast tego liczyć będą się wyzwania i walka jako taka. Dla ciekawskich pojawią się jednak drobne elementy do odnalezienia, z których będzie można uzyskać informacje o świecie gry. A ten ma być wyjątkowo ponury i tragiczny, dający poczucie „pustki i rozpaczy”. W takim stylu zostaną chociażby zaprojektowani przeciwnicy i cała reszta oprawy wizualnej, z wykorzystaniem na dodatek fotogrametrii, czyli tej samej technologii, której użyto w Zaginięciu Ethana Cartera.

Jak będzie się grało w Witchfire?

Dynamicznie, z naciskiem na refleks i zręczność. Starcia pokazane z perspektywy pierwszej osoby pod względem mechaniki mają przypominać to, co znamy Dooma i Destiny. Z jednej strony będzie szybkie poruszanie się i strzelanie z różnorodnego arsenału broni palnej, z drugiej przelatujące nad głowami przeciwników cyferki zadawanych obrażeń, co bardziej kojarzy się właśnie z lootershooterami czy grami RPG. Póki co nadal czekamy na jakąś dłuższą prezentację rozgrywki, bo dotychczas twórcy pokazali zaledwie króciutkie clipy. Warto dodać, że ten zapowiedziany jeszcze w 2017 roku tytuł pierwotnie miał być symulatorem przetrwania. Niedługo przekonamy się, czy ta dość istotna zmiana koncepcji wyszła tej produkcji na dobre.

Dlaczego czekamy?

Doom w stylu mrocznego fantasy, inspirowany serią Dark Souls i serwowany przez Adriana Chmielarza – obok czegoś takiego nie da się przejść obojętnie.

  1. Witchfire w naszej encyklopedii

Dariusz Matusiak

Dariusz Matusiak

Absolwent Wydziału Nauk Społecznych i Dziennikarstwa. Pisanie o grach rozpoczął w 2013 roku od swojego bloga na gameplay.pl, skąd szybko trafił do działu Recenzji i Publicystki GRYOnline.pl. Czasem pisze też o filmach i technologii. Gracz od czasów świetności Amigi. Od zawsze fan wyścigów, realistycznych symulatorów i strzelanin militarnych oraz gier z wciągającą fabułą lub wyjątkowym stylem artystycznym. W wolnych chwilach uczy latać w symulatorach nowoczesnych myśliwców bojowych na prowadzonej przez siebie stronie Szkoła Latania. Poza tym wielki miłośnik urządzania swojego stanowiska w stylu „minimal desk setup”, sprzętowych nowinek i kotów.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Czy chętniej kupujesz grę, jeśli to polska gra?

Tak, lubię wspierać naszych
44,5%
Nie, to nie ma dla mnie znaczenia
55,5%
Zobacz inne ankiety
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Dying Light 2

Dying Light 2

Witchfire

Witchfire

Dark Envoy

Dark Envoy

UBOAT

UBOAT

Gamedec

Gamedec

8874

8874

11 polskich gier na 11 listopada. Rodzime gry, na które warto czekać
11 polskich gier na 11 listopada. Rodzime gry, na które warto czekać

Lubimy Wam przypominać o polskich grach, a 11 listopada, czyli dzień obchodów odzyskania niepodległości przez Polskę, wydaje się być idealną okazją do zrobienia tego po raz kolejny.

Niesamowite wydarzenia z polskiej historii godne gier wideo
Niesamowite wydarzenia z polskiej historii godne gier wideo

Święto Konstytucji 3 maja to niezła okazja, by przypomnieć ludzi (i wydarzenia), z których możemy być dumni, których historie byłyby ciekawym materiałem na grę komputerową. I to równie interesującym jak wałkowane od lat akcje amerykańskich żołnierzy.

14 polskich gier, na które nie czekacie, a powinniście
14 polskich gier, na które nie czekacie, a powinniście

Cyberpunk 2077 i Dying Light 2. To najpewniej o tych dwóch tytułach pomyślicie, jeśli ktoś zapytałby Was o najgorętsze tegoroczne hity w polskiej branży gier wideo. Dziś nie będziemy o nich mówić.