Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM
Publicystyka 11 listopada 2019, 14:53

Dark Envoy – RPG twórców Tower of Time. Na te polskie gry BARDZO czekamy!

W 2020 roku bez wątpienia będzie głośno o Cyberpunku 2077 i Dying Light 2. Polska branża gier to jednak dużo więcej niż tylko te dwa pewniaki. Oto najciekawsze rodzime produkcje, na które również warto czekać!

Dark Envoy – RPG twórców Tower of Time

Data premiery: 2020

Producent: Event Horizon

Gatunek: izometryczne RPG

O czym będzie Dark Envoy?

Zarys fabuły nie jest jeszcze znany, ale wiadomo już, że nasze poczynania będą mieć ogromny wpływ zarówno na świat gry, jak i samą historię. Dokonywane przez nas wybory wpłyną na to, które z wielu zakończeń zobaczymy oraz przede wszystkim, kim się staniemy: wybawcą czy czarnym charakterem? Akcja Dark Envoy toczy się w świecie, w którym magia i siły nadprzyrodzone ścierają się z bezduszną technologią, a ludzie dominują nad innymi rasami. Bohaterowie, Kaela i Kiros, podróżują powietrznym statkiem rodziców, wykonując po drodze przeróżne zadania, które ostatecznie doprowadzą do jakiegoś finału. Jakiego? To już zależy tylko od nas. A przejście gry jedynie raz pozwoli na zobaczenie zaledwie części atrakcji.

Jak się będzie grało w Dark Envoy?

Dark Envoy, wzorem klasycznych RPG, zaoferuje widok w rzucie izometrycznym. Trzonem rozgrywki ma być walka w trybie turowym, choć ze specjalną mechaniką w czasie rzeczywistym. Nagradzana będzie odpowiednia taktyka i umiejętne korzystanie ze zdolności postaci w drużynie, a do dyspozycji otrzymamy aż 15 klas z różnymi drzewkami umiejętności. Grę da się również przejść w trybie kooperacji, a dla chętnych przygotowano oryginalną wizję potyczek PvP, w których jeden z graczy przejmuje kontrolę nad finałowym bossem, by w jego skórze osłabić protagonistę przed głównym starciem. Pomysłowe – ciekawe, jakie okaże się w praktyce.

Dlaczego czekamy?

To druga produkcja autorów ciepło przyjętej gry Tower of Time, tym razem inspirowana Mass Effectem oraz Dragon Age’em, w której wybory mają mieć ogromny wpływ na rozgrywkę.

  1. Dark Envoy w naszej encyklopedii

Dariusz Matusiak

Dariusz Matusiak

Absolwent Wydziału Nauk Społecznych i Dziennikarstwa. Pisanie o grach rozpoczął w 2013 roku od swojego bloga na gameplay.pl, skąd szybko trafił do działu Recenzji i Publicystki GRYOnline.pl. Czasem pisze też o filmach i technologii. Gracz od czasów świetności Amigi. Od zawsze fan wyścigów, realistycznych symulatorów i strzelanin militarnych oraz gier z wciągającą fabułą lub wyjątkowym stylem artystycznym. W wolnych chwilach uczy latać w symulatorach nowoczesnych myśliwców bojowych na prowadzonej przez siebie stronie Szkoła Latania. Poza tym wielki miłośnik urządzania swojego stanowiska w stylu „minimal desk setup”, sprzętowych nowinek i kotów.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Czy chętniej kupujesz grę, jeśli to polska gra?

Tak, lubię wspierać naszych
44,5%
Nie, to nie ma dla mnie znaczenia
55,5%
Zobacz inne ankiety
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Dying Light 2

Dying Light 2

Witchfire

Witchfire

UBOAT

UBOAT

Dark Envoy

Dark Envoy

Gamedec

Gamedec

8874

8874

11 polskich gier na 11 listopada. Rodzime gry, na które warto czekać
11 polskich gier na 11 listopada. Rodzime gry, na które warto czekać

Lubimy Wam przypominać o polskich grach, a 11 listopada, czyli dzień obchodów odzyskania niepodległości przez Polskę, wydaje się być idealną okazją do zrobienia tego po raz kolejny.

Niesamowite wydarzenia z polskiej historii godne gier wideo
Niesamowite wydarzenia z polskiej historii godne gier wideo

Święto Konstytucji 3 maja to niezła okazja, by przypomnieć ludzi (i wydarzenia), z których możemy być dumni, których historie byłyby ciekawym materiałem na grę komputerową. I to równie interesującym jak wałkowane od lat akcje amerykańskich żołnierzy.

14 polskich gier, na które nie czekacie, a powinniście
14 polskich gier, na które nie czekacie, a powinniście

Cyberpunk 2077 i Dying Light 2. To najpewniej o tych dwóch tytułach pomyślicie, jeśli ktoś zapytałby Was o najgorętsze tegoroczne hity w polskiej branży gier wideo. Dziś nie będziemy o nich mówić.