Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 8 września 2019, 11:30

autor: PefriX

MMOholik zagubiony w świecie fantasy. Nie pogardzi dobrą książką lub serialem.

Gry jak Candy Crush Saga, ale nie takie słodkie | Top 13 gier match 3

Czasami najlepsze rozwiązania to te najprostsze – o dziwo nie inaczej jest z grami, a już zwłaszcza z tymi na urządzenia mobilne. Dlatego przygotowaliśmy zestawienie 13 gier z kategorii match-3.

Gunspell – Match 3 Puzzle RPG

  1. Model płatności: free-to-play
  2. Wymagania: minimum iOS 8.0 lub Android 4.1

Gunspell – Match 3 Puzzle RPG również łączy gatunek match-3 z elementami RPG. W tym przypadku trafiamy do Zakonu chroniącego Ziemię przed zakusami sił ciemności. Przychodzi nam zatem walczyć z demonami, wampirami oraz innymi cudacznymi stworzeniami z różnych wymiarów. Nasz bohater do dyspozycji ma broń oraz magię, które można łączyć i ulepszać. Sprzęt znacznie wpływa na przebieg starć, dlatego podczas zabawy warto dbać o jakość ekwipunku.

Nie zmienia to jednak faktu, że trzon rozgrywki stanowi mechanika match-3. Na nietypowej planszy dopasowujemy kryształy tak, aby przynajmniej trzy tego samego koloru znalazły się obok siebie. W ten sposób zdobywamy punkty, pozwalające na wykonanie ruchu – zaatakowanie przeciwnika lub użycie zdolności specjalnej. Potyczki odbywają się w systemie turowym, przy czym – im więcej klejnotów obok siebie ustawimy, tym dłużej będzie trwać nasza tura.

  1. Grę Gunspell – Match 3 Puzzle RPG w wersji na iOS-a znajdziecie tutaj, a w wersji na Androida tutaj.

TWOIM ZDANIEM

Na czym częściej grasz w gry mobilne?

Na smartfonie
91,7%
Na tablecie
8,3%
Zobacz inne ankiety
Darmowe gry mobilne, w które możesz grać setki godzin
Darmowe gry mobilne, w które możesz grać setki godzin

Darmowe, idealne do pociąg, autobusu, na „tron”, nie wymagają dużej ilości uwagi, a same oferują zabawę na wiele godzin. Czego chcieć więcej? Przedstawiamy 15 gier mobilnych, z których każda oferuje potencjalnie setki godzin zabawy.

Gry strategiczne na Androida – najciekawsze strategie mobilne
Gry strategiczne na Androida – najciekawsze strategie mobilne

Rynek mobilny to nie tylko proste gry dla niedzielnych graczy, ale także zaawansowane strategie dla wymiataczy. Wybraliśmy najciekawsze z nich, a na liście znajdziecie zarówno darmowe jak i płatne tytuły.