Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 8 września 2019, 11:30

autor: PefriX

MMOholik zagubiony w świecie fantasy. Nie pogardzi dobrą książką lub serialem.

Gry jak Candy Crush Saga, ale nie takie słodkie | Top 13 gier match 3

Czasami najlepsze rozwiązania to te najprostsze – o dziwo nie inaczej jest z grami, a już zwłaszcza z tymi na urządzenia mobilne. Dlatego przygotowaliśmy zestawienie 13 gier z kategorii match-3.

Marvel Puzzle Quest

  1. Model płatności: free-to-play
  2. Wymagania: minimum iOS 8.0 lub Android 4.1

Bohaterowie Marvela są wszędzie – i dotyczy to również gier. Nie mogło zatem zabraknąć tych znanych herosów w wydaniu match-3 – mowa o grze Marvel Puzzle Quest. Co jednak ciekawe, deweloperzy postarali się o wątek fabularny! Poza standardowym konfliktem pomiędzy dobrymi a złymi w tle mamy epidemię Iso-8 oraz meteoryt, który spadł na Ziemię. W wyniku tego wydarzenia pojawiły się zwiększające moc postaci kryształy, o które wszyscy rywalizują.

Pod względem mechaniki MPQ nie przynosi rewolucji. Kompletujemy drużynę, a każdy z jej członków ma przypisany odpowiedni kolor. Układając kamyki o danej barwie obok siebie, ładujemy pasek energii danego bohatera. Pozwala to na wykonanie przez niego specjalnego ataku. U przeciwnika działa to identycznie, a potyczki odbywają się w systemie turowym. Pewne urozmaicenie stanowi możliwość wzmacniania statystyk naszych herosów, zdobywania kolejnych postaci oraz odblokowywania ich supermocy. Niemniej, zważywszy na bogaty pakiet mikropłatności, sporo elementów trzeba zwyczajnie dokupić.

  1. Grę Marvel Puzzle Quest w wersji na iOS-a znajdziecie tutaj, a w wersji na Androida tutaj.

TWOIM ZDANIEM

Na czym częściej grasz w gry mobilne?

Na smartfonie
91,7%
Na tablecie
8,3%
Zobacz inne ankiety
Darmowe gry mobilne, w które możesz grać setki godzin
Darmowe gry mobilne, w które możesz grać setki godzin

Darmowe, idealne do pociąg, autobusu, na „tron”, nie wymagają dużej ilości uwagi, a same oferują zabawę na wiele godzin. Czego chcieć więcej? Przedstawiamy 15 gier mobilnych, z których każda oferuje potencjalnie setki godzin zabawy.

Gry strategiczne na Androida – najciekawsze strategie mobilne
Gry strategiczne na Androida – najciekawsze strategie mobilne

Rynek mobilny to nie tylko proste gry dla niedzielnych graczy, ale także zaawansowane strategie dla wymiataczy. Wybraliśmy najciekawsze z nich, a na liście znajdziecie zarówno darmowe jak i płatne tytuły.