Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 6 września 2019, 14:55

autor: PefriX

MMOholik zagubiony w świecie fantasy. Nie pogardzi dobrą książką lub serialem.

Addony do World of Warcraft Classic – najważniejsze modyfikacje

Premiera World of Warcraft Classic okazała się sukcesem, o czym świadczą kolejki do serwerów. Szybko przekonacie się jednak, że Classic nie wybacza błędów. 10 niezbędnych addonów ułatwi wam wejście w brutalny świat Blizzarda sprzed 15 lat.

8. Recount

Dzięki Recount szybko wpadniecie w kompleksy.

Recount jest jednym z obowiązkowych addonów, bowiem odpowiada za śledzenie zadawanych przez nas obrażeń. Początkowo może wydawać się, że ten addon jest w World of Warcraft Classic nieprzydatny. Oryginalna wersja gry jest mniej skomplikowana, a postacie nie mają tak rozbudowanych rotacji umiejętności. Niemniej jego zadaniem jest wyświetlanie naszego DPS-u, czyli obrażeń zadawanych w czasie rzeczywistym danemu celowi. Ale nie tylko, bo Recount śledzi również skuteczność naszego leczenia czy generowania tzw. threatu (przydatnego dla tanków).

W ten sposób możemy sprawdzać, jak wypadamy na tle innych uczestników dungeonu, raidu, czy po prostu członków naszej drużyny. Proste informacje służą również do sprawdzania, jak nasz bohater radzi sobie z danym zestawem talentów, czy przedmiotów oraz do zwyczajnego porównywania wyników.

  1. Addon Recount pobierzecie w tym miejscu.

Konfiguracja Recounta

Recount to wbrew pozorom potężne narzędzie. Jeśli nie jesteście liderem rajdu, zalecam korzystanie z jego podstawowej wersji i nie zmienianie żadnych ustawień. Mimo to, sami zawsze możemy zdecydować, jakie dane Recount ma wyświetlać. Możemy wykluczyć poszczególne źródła obrażeń, jeśli zechcemy sprawdzić, jaki udział ma konkretny czar w naszym DPS-ie. Wszystko to dostępne jest z poziomu prostego interfejsu, odsyłającego nas do bardziej zaawansowanych opcji.

Alternatywa dla Recounta

Najlepszą alternatywą dla Recounta jest Details! Damage Meter Classic, który działa na identycznej zasadzie. Jest to addon bardziej rozbudowany, ma osobne opcje dla konkretnych ról, jak i dla osób zajmujących się zarządzaniem drużyną. Nie jest polecany początkującym graczom.

World of Warcraft Classic

World of Warcraft Classic

Żerowanie na sentymencie czy ukłon w stronę graczy? WoW Classic nadciąga
Żerowanie na sentymencie czy ukłon w stronę graczy? WoW Classic nadciąga

Choć zapowiedź World of Warcraft Classic spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem nie możemy nie zadać pytania, czy okrojona z wielu ułatwień i zawartości wersja MMORP-Ga nie okaże się ostatecznie niewypałem?

Historia Azeroth w pigułce, czyli wprowadzenie do World of Warcraft: Warlords of Draenor
Historia Azeroth w pigułce, czyli wprowadzenie do World of Warcraft: Warlords of Draenor

Żelazna Horda ruszyła do ataku 13 listopada wraz z premierą najnowszego dodatku do World of Warcraft: Warlords of Draenor. Najwyższy czas odświeżyć swoją wiedzę o uniwersum Warcrafta i przypomnieć sobie, kto jest kim w legendarnej sadze Blizzarda!

Fenomen World of WarCraft
Fenomen World of WarCraft

World of WarCraft to tytuł, który łatwo pokochać, ale też łatwo znienawidzić. Niezależnie jednak od odczuć trzeba przyznać, że w tej grze jest coś wyjątkowego. Nie bez powodu przecież, już od blisko 6 lat wzbudza emocje graczy na całym świecie.