Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Kompendia

Kompendia 3 września 2019, 13:32

Wszystko o Call of Duty: Modern Warfare 2019 – beta, gameplay, edycja kolekcjonerska

Poniższy artykuł jest kompendium wiedzy o grze Call of Duty: Modern Warfare. To kolejna odsłona cyklu strzelanek FPP, stworzona przez studio Infinity Ward na komputery PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One.

Modern Warfare to restart serii i nawiązanie do współczesnych konfliktów zbrojnych. - Wszystko o Call of Duty: Modern Warfare 2019 – beta, gameplay, edycja kolekcjonerska - dokument - 2020-03-20
Modern Warfare to restart serii i nawiązanie do współczesnych konfliktów zbrojnych.

Informacje ogólne

Call of Duty: Modern Warfare zostało po praz pierwszy zapowiedziane 30 maja 2019 roku. To już siedemnasta główna odsłona cyklu Call of Duty oraz czwarta część osadzonej we współczesnych realiach podserii Modern Warfare. Po zeszłorocznej nieobecności w Call of Duty: Black Ops IIII, do gry powrócił tryb kampanii fabularnej dla pojedynczego gracza. Po zakończeniu wątków w poprzedniej trylogii Modern Warfare, tym razem twórcy postawili na totalny restart tej serii, inspirując się obecnymi konfliktami zbrojnymi na świecie.

Produkcją gry zajęło się studio Infinity Ward, a wydawcą jest firma Activision Blizzard. To pierwsza od lat gra Call of Duty stworzona na zupełnie nowym silniku, za którego powstanie odpowiedzialny jest polski oddział Infinity Ward z siedzibą w Krakowie. Wydawcą w Polsce z kolei jest firma Cenega S.A.

Aktualizacja #5 [20.03.2020]: Dodano nowy dział dotyczący darmowego modułu z trybem battle royale o nazwie Warzone (Call of Duty: Warzone). Ponadto dodano informacje o sezonie drugim rozgrywek sieciowych (Sezon 2 i Battle Pass). Lista map uzupełniona została o nowe lokacje z kolejnych aktualizacji oraz trybów rozgrywki. W dziale Trailery i wideo dodano nowe zwiastuny, a w Ciekawostkach dane o liczbie graczy po premierze darmowego trybu Warzone.

Aktualizacja #4 [10.12.2019]: Uzupełniono działy: Fabuła, Tryby rozgrywki, Ciekawostki, Trailery i video. Dodano informacje o przyjęciu gry po premierze i zawartości pierwszej aktualizacji, a także przepustki sezonowej w nowych rozdziałach: Recenzje i oceny gry oraz Sezon 1 i Battle Pass.

Aktualizacja #3 [21.10.2019]: Dodano informacje na temat godziny premiery cyfrowej wersji w Polsce, możliwości wcześniejszego pobrania plików (rozdział Informacje dotyczące premiery i wczesnego pobrania plików). Uzupełniono dział Ciekawostki z linkami do oficjalnej ścieżki dźwiękowej gry oraz komunikatem wydawcy na temat braku loot-boksów w tej edycji. Dodano najnowszy zwiastun wersji PC (rozdział Trailery i wiedo).

Aktualizacja #2 [11.10.2019]: Dodano oficjalne wymagania sprzętowe (rozdział Wymagania sprzętowe), szczegóły na temat kooperacyjnego trybu Spec Ops (Tryby rozgrywki), oraz najnowsze zwiastuny (Trailery i wideo).

Aktualizacja #1 [25.09.2019]: Dodano nowe szczegóły na temat fabuły (rozdział Fabuła), trybu specops (Tryby rozgrywki), bonusów za złożenie zamówienia przedpremierowego (Edycje specjalne, Dark Edition, DLC), nagrody za udział w testach beta (Beta) oraz nowe zwiastuny otwartej bety oraz kampanii fabularnej (Trailery i wideo).

Dariusz Matusiak

Dariusz Matusiak

Autor tekstów. Absolwent Wydziału Nauk Społecznych i Dziennikarstwa. Gracz od czasów świetności Amigi. Pisanie o grach rozpoczął w 2013 roku od swojego bloga na gameplay.pl, skąd szybko trafił do działu recenzji i publicystki GOL-a. Czasem pisze też o filmach i technologii. Od zawsze fan wyścigów, realistycznych symulatorów i strzelanin militarnych oraz gier z wciągającą fabułą lub wyjątkowym stylem artystycznym. W wolnych chwilach uczy latać w symulatorach nowoczesnych myśliwców bojowych na prowadzonej przez siebie stronie Szkoła Latania. Poza tym wielki miłośnik urządzania swojego stanowiska w stylu „minimal desk setup”, sprzętowych nowinek i kotów.

więcej

Call of Duty: Warzone

Call of Duty: Warzone

Call of Duty: Modern Warfare

Call of Duty: Modern Warfare