Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 31 sierpnia 2019, 11:30

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Gry września 2019 – najciekawsze premiery i konkurs

Borderlands 3, The Surge 2, FIFA 20, GreedFall - we wrześniu raczej nikt nie powinien narzekać na brak ciekawych premier. Zwłaszcza jeśli lubi gry fabularne.

Code Vein

Data premiery: 27 września

INFORMACJE

  1. Gatunek: RPG akcji
  2. Platformy: PC, PS4, XONE
  3. Przybliżona cena: ok. 210 zł (PC), ok. 200 zł (PS4, XONE)

Czym jest Code Vein?

To kolejna produkcja japońskiego zespołu Shift, twórców serii God Eater. Ich najnowszy tytuł wykorzystuje mangową stylistykę, osadzony jest w postapokaliptycznym świecie, zaś w kwestii mechaniki rozgrywki autorzy dość wyraźnie inspirowali się serią Dark Souls. Code Vein oraz „Soulsy” dzielą zresztą wspólnego wydawcę – firmę Namco Bandai.

Jaki jest zarys fabularny gry?

Akcja Code Vein ma miejsce w świecie, w którym tajemnicze kolce przebiły skorupę ziemską i doprowadziły do upadku ludzkości. Jedynymi ocalałymi są revenants – obdarzone nadludzkimi zdolnościami wampiry, które – by przeżyć w nowej rzeczywistości – odrzuciły swoje człowieczeństwo i większość wspomnień. Starają się one odkryć tajemnice świata i sposób na poprawienie swego losu, jednocześnie musząc stale trzymać na wodzy swe żądze, gdyż utrata kontroli może skończyć się przemianą w bezmyślną bestię.

Jak się w to będzie grać?

Najprościej mówiąc – jak w „Soulsy”, ale z pewnymi unikatowymi pomysłami. Będzie tradycyjnie trudno i mrocznie. Interesująco zapowiada się mechanika wysysania krwi z przeciwników – jeśli nam się powiedzie, zyskamy dostęp do szeregu specjalnych darów, wśród których znajdziemy zarówno chwilowe wzmocnienia postaci, jak i niszczycielskie ataki. Podczas zabawy nie będziemy samotni – wybierzemy sobie sterowanego przez sztuczną inteligencję kompana, który wesprze nas w boju. Nie okaże się on jednak niepokonany i czasem to my będziemy musieli pomóc jemu, a nie na odwrót.

  1. Więcej o grze Code Vein
  2. Code Vein w sklepie GRYOnline.pl

TWOIM ZDANIEM

Na którą grę września 2019 czekasz najbardziej?

GreedFall
35,5%
Borderlands 3
22,9%
FIFA 20
10,8%
Gears 5
7,6%
eFootball PES 2020
6,1%
The Legend of Zelda: Link’s Awakening
5,1%
Code Vein
3,1%
The Surge 2
2,3%
WRC 8
2%
Devil’s Hunt
1,8%
NBA 2K20
1,6%
Stygian: Reign of the Old Ones
1,3%
Zobacz inne ankiety