Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 7 marca 2019, 15:00

autor: Wacha

Miłośnik gier wszelakich. Często ich nie kończy, bo ciągle instaluje modyfikacje.

Najlepsze mody do TES V: Skyrim – niby 2019 rok, a Skyrim dalej rządzi

W przeciągu ostatnich dwóch lat społeczność moderska The Elder Scrolls V: Skyrim nie próżnowała, a gra doczekała się wielu interesujących modów. Warto opisać najlepsze z nich.

Immersive World Encounters – więcej zdarzeń losowych

W SKRÓCIE

Mod wprowadza szereg nowych zdarzeń losowych – więcej bohaterów pojawiających się w karczmach, Mroczne Bractwo wykonujące zlecenia czy smoki atakujące główne miasta.

Nie da się ukryć, że w Skyrimie jest co robić. Setki lokacji do odwiedzenia, hordy wrogów do zabicia i mnóstwo zadań do wykonania. W trakcie przemierzania świata gry niejednokrotnie jesteśmy świadkami różnych sytuacji – myśliwy wypatruje zwierzyny, bandyci zasadzają się na podróżnych, a niewolnik bierze udział w „wycieczce” ze swoimi oprawcami. Szybko jednak zdajemy sobie sprawę, że rodzajów takich wydarzeń jest niewiele, a thalmorski patrol spotykamy kilka razy w ciągu jednej sesji z grą.

Mod Immersive World Encounters rozbudowuje system zdarzeń losowych. Grupa Towarzyszy wyrusza do nordyckich grobowców, a członkowie Mrocznego Bractwa niepostrzeżenie likwidują swoje cele. Niczym dziwnym staje się też atak smoka na Białą Grań czy Samotnię. Oprócz tego wydarzenia znane z podstawowej wersji gry otrzymały kilka nowych wariantów. Przykładowo niewolników prowadzą teraz nie tylko Cesarscy czy Thalmorczycy, ale też magowie z Akademii w Zimowej Twierdzy. Co więcej, domyślne zdarzenia zostały nieco ulepszone. Mod sprawia, że po rozmowie z poszukiwaczem przygód nie tylko poznamy położenie ciekawej lokacji, ale też będziemy mogli wykonać tam prostą misję, polegającą na zwróceniu tutejszemu jarlowi pewnego przedmiotu.

JAK PODRÓŻOWAĆ, TO TYLKO Z KOMPANEM

Prawdziwym umileniem eksploracji nie są jednak zdarzenia losowe, a ulubiony towarzysz u boku. Aby podróż była przyjemniejsza, warto zainstalować mod Ride Sharing, umożliwiający jazdę z kompanem na jednym koniu.

 

TWOIM ZDANIEM

Zdarza Ci się jeszcze grać w Skyrima?

Tak
88,9%
Nie
11,1%
Zobacz inne ankiety
The Elder Scrolls V: Skyrim

The Elder Scrolls V: Skyrim

The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition

The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition

Czekając na The Elder Scrolls 6 - mody z nowymi krainami do Skyrima
Czekając na The Elder Scrolls 6 - mody z nowymi krainami do Skyrima

W oczekiwaniu na informację o tym, dokąd zabierze nas The Elder Scrolls VI, zapraszamy w podróż po nowych prowincjach uniwersum i nie tylko.

15 świetnych modów AD 2017 – Wiedźmin 3, Skyrim i Gothic na sterydach
15 świetnych modów AD 2017 – Wiedźmin 3, Skyrim i Gothic na sterydach

Modów jest niemal tyle, ile gier na Steamie. W tym zalewie łatwo przegapić najciekawsze – wybraliśmy więc 15 świetnych modyfikacji do takich kultowych gier jak Wiedźmin 3, Skyrim czy Gothic.