Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie

Hardware

Hardware 27 listopada 2018, 14:57

autor: Jakub Mirowski

Miłośnik gier dla jednego gracza – niby przez lepszy klimat, ale tak naprawdę jest słaby w multi.

PlayStation 5 i Xbox 2 – dziewięć życzeń na dziewiątą generację konsol

Wraz z niedawnymi pogłoskami o PS5 od Sony i Project Scarlet Microsoftu weszliśmy w okres spekulacji na temat kolejnej, dziewiątej generacji konsol. A ponieważ konkretów jeszcze nie ma – oto dziewięć życzeń dotyczących nadchodzących platform.

Przyszłoroczne targi E3 będą pierwszymi od niemal ćwierć wieku, w których nie weźmie udziału Sony. Japoński gigant zrezygnował w tym roku też z organizacji własnej imprezy, PlayStation Experience. W sieci zagotowało się od rozmaitych spekulacji, a najbardziej prawdopodobną z nich jest ta, zgodnie z którą firma całą swoją uwagę skupia na przygotowaniach do ujawnienia nowego sprzętu.

Debiut nowych konsol ma według pogłosek nastąpić w 2020 roku, co zgadzałoby się z dotychczasowym cyklem życia konsoli, wynoszącym około 6-7 lat. PlayStation 4 niedawno obchodziło piątą rocznicę obecności na rynku i nawet jeśli wydanie udoskonalonej wersji Pro nieco wydłuży żywot tego sprzętu, Sony ma pełne prawo wybiegać już myślami poza ósmą generację.

Konsole ósmej generacji mogą liczyć na wsparcie jeszcze przez lata, ale wszystko wskazuje na to, że wkrótce zastąpi je nowa linia sprzętu. - 2018-11-27
Konsole ósmej generacji mogą liczyć na wsparcie jeszcze przez lata, ale wszystko wskazuje na to, że wkrótce zastąpi je nowa linia sprzętu.

SKĄD TO CAŁE ZAMIESZANIE?

W pierwszej połowie listopada na Reddicie pojawiła się informacja, że Sony zrezygnuje z udziału w przyszłorocznych targach E3, ponieważ szykuje się do zapowiedzi PlayStation 5. Dokładnie dzień później japoński gigant ogłosił, iż rzeczywiście zabraknie go na imprezie w Los Angeles – co sprawiło, że wspomniany wątek przyciągnął uwagę całego świata.

Według przecieków nowa konsola Sony ma być wyposażona w ośmiordzeniowy procesor Ryzen, kosztować około 500 dolarów, a jej tytułami startowymi będą Death Stranding, The Last of Us: Part II i Ghost of Tsushima (które jednak trafią też na PS4). Sprzęt ma zostać zapowiedziany podczas PlayStation Experience 2019 i zadebiutować w 2020 roku. To oczywiście niepotwierdzone informacje – ale podana z wyprzedzeniem wiadomość o rezygnacji Japończyków z udziału w E3 (na targach pojawiali się regularnie od ponad dwóch dekad) każe podejrzewać, że coś może być na rzeczy.

Wydaje się wręcz niemożliwe, by Microsoft postanowił dać swojemu największemu konkurentowi lepszą pozycję startową – jeśli Japończycy faktycznie pracują nad PlayStation 5, gigant z Redmond na pewno postanowi wypuścić także nowego Xboksa. Tym samym powoli musimy zacząć przygotowania do przesiadki na dziewiątą generację konsol. A dopóki sami producenci nie puszczają pary z ust na temat tego, co dla nas szykują, postanowiliśmy przygotować zestawienie paru życzeń związanych z kolejną linią sprzętu.

Pod względem sprzedaży to Sony należy uznać za największego wygranego obecnej generacji konsol. Mimo to Japończycy podobno już szykują kolejne PlayStation. - 2018-11-27
Pod względem sprzedaży to Sony należy uznać za największego wygranego obecnej generacji konsol. Mimo to Japończycy podobno już szykują kolejne PlayStation.

Należy jednak zaznaczyć, że skupiamy się wyłącznie na potencjalnych funkcjach i właściwościach konsol nowej generacji. Jest masa trendów w interaktywnej rozrywce, których rozkwit – bądź upadek – chcielibyśmy zobaczyć w najbliższych latach, ale to niestety nie leży już w gestii Sony, Microsoftu i Nintendo. Rzecz jasna pomijamy takie oczywistości jak więcej mocy, więcej miejsca na dysku czy dobre gry – bo to nadchodzące platformy zaoferować po prostu muszą. Niektóre z naszych przewidywań są niemal pewne, inne to pobożne życzenia, ale nie mamy wątpliwości, że implementacja tych elementów wyszłaby graczom na dobre.

O dziewiątej generacji nie wiemy na razie nic, a to spore pole do gdybania. Jeśli więc macie własne oczekiwania dotyczące nowych konsol, zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Rozgrywka międzyplatformowa (cross-play)

Podobnie jak w przypadku wstecznej kompatybilności wzrost szans na większą powszechność rozgrywki międzyplatformowej też zawdzięczamy Microsoftowi. Gigant z Redmond w 2016 roku najpierw umożliwił wspólną zabawę użytkownikom Xboksa One oraz Steama (oczywiście tylko w niektórych produkcjach), a po premierze Switcha nawiązał też współpracę z Nintendo.

Sony pozostało jednak na uboczu – PlayStation 4 osiągnęło w trakcie ósmej generacji gigantyczny komercyjny sukces i firmie nie śpieszyło się, by ułatwiać życie konkurencji. Ta taktyka nie przysporzyła jej jednak sympatii wśród graczy i ostatecznie Japończycy ugięli się, rozpoczynając testy nad rozgrywką pomiędzy różnymi platformami.

Czego by o Fortnicie nie mówić, to właśnie ten tytuł sprawił, że gracze na wszystkich liczących się platformach mogą grać ze sobą nawzajem. - 2018-11-27
Czego by o Fortnicie nie mówić, to właśnie ten tytuł sprawił, że gracze na wszystkich liczących się platformach mogą grać ze sobą nawzajem.

Mamy szczerą nadzieję, że ich owocem będzie wprowadzenie funkcji cross-play w wielu kolejnych produkcjach, a w dziewiątej generacji możliwość wspólnej zabawy ze znajomymi posiadającymi inny sprzęt stanie się już nie fenomenem, a standardem. Bariery stawiane przez twórców konsol pomiędzy graczami korzystającymi z różnych urządzeń może i przynoszą wymierne finansowe korzyści, ale z natury są wyjątkowo antykonsumenckie. Tym bardziej że ostatnie lata udowodniły, iż sprawna rozgrywka międzyplatformowa to zadanie w stu procentach wykonalne.

JAKIE SĄ SZANSE?

Niemałe. Co prawda rozgrywka międzyplatformowa może nie zdążyć stać się standardowym rozwiązaniem do 2020 roku, kiedy to według pogłosek zadebiutuje PlayStation 5, ale mamy prawo oczekiwać, że w ciągu kolejnych lat wspólna zabawa użytkowników różnych konsol stanie się na tyle normalna, by produkcje wydawane bez tej funkcji były uznawane za wybrakowane. Możliwe jednak, że wraz ze startem dziewiątej generacji konkurencja między firmami stanie się jeszcze zacieklejsza, niwecząc poczynione do tej pory postępy.

TWOIM ZDANIEM

Seria Assassin's Creed powinna porzucić realia historyczne na korzyść fantastyki?

Nie
75,7%
Tak
14,8%
Wszystko mi jedno
9,5%
Zobacz inne ankiety
PS5 wygra generację? Wszystko na to wskazuje
PS5 wygra generację? Wszystko na to wskazuje

Z informacji, jakie Sony ujawniło odnośnie PlayStation 5 wyłania się obraz konsoli zachowawczej i niepróbującej rewolucjonizować rynku gier. W obecnych czasach PS5 jest dokładnie tym, czego oczekiwali i na co liczyli gracze.

Czy PlayStation 5 jest nam potrzebne już teraz?
Czy PlayStation 5 jest nam potrzebne już teraz?

Plotki o następcy PlayStation 4 rozpalają wyobraźnię fanów konsol firmy Sony, dając nadzieję na szybką premierę kolejnej generacji. Czy jednak faktycznie potrzebujemy PlayStation 5 tak szybko?

Dwa lata PS4 i XONE - sukcesy, porażki i przyszłość nowej generacji konsol
Dwa lata PS4 i XONE - sukcesy, porażki i przyszłość nowej generacji konsol

Jesienią 2013 roku na rynek trafiły niemal na raz dwie konsole nowej generacji. PS4 i XONE od początku wzbudzały wielkie emocje. Jak z tego starcia wyszedł sprzęt Sony a jak Microsoftu. Co czeka nas w przyszłości?

Komentarze Czytelników (167)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
27.11.2018 20:16
16
odpowiedz
15 odpowiedzi
zanonimizowany1276058
3
Chorąży

gameplay.pl

Nigdy nie zrozumiem lekceważącego stosunku wielu graczy do konsolowych 30 fps. Przecież o płynności animacji decyduje także (a może przede wszystkim) frame pacing. Jeśli tempo następujących po sobie klatek jest równe (a tak jest w zdecydowanej większości gier konsolowych) to rozgrywka jest płynna i przyjemna. Niedawno ukończyłem Quantum Break na XOX i gra była elegancko płynna, tak że zastanawiałem się, czy przypadkiem to nie chodzi w 60 fps (a było 30fps). O wszystkim decyduje frame pacing. To dlatego 30 fps na konsoli jest płynne, a 30 fps na PC jest rwane i nieprzyjemne (żaden developer nie zapewni odpowiedniego tempa klatek kiedy ma setki konfiguracji). Właśnie dlatego do płynnej rozgrywki na PC wymagane jest te magiczne 60 fpsów. Zsynchronizowanie klatek z odświeżaniem ekranu to jedyny sposób na osiągnięcie idealnej płynności na PC. Ale konsoli wystarczy 30 fpsów (jeśli frame pacing jest równy oczywiście).

post wyedytowany przez zanonimizowany1276058 2018-11-27 20:19:19
27.11.2018 21:05
😢
odpowiedz
NeoChristofer
14
Legionista

Ja chce by to była następna generacja a nie odgrzewany PC'et z paroma trikami

post wyedytowany przez NeoChristofer 2018-11-27 21:06:08
27.11.2018 21:21
Hydro2
2
odpowiedz
Hydro2
123
Legend

4k 60 fps i kompatybilność wsteczna. Więcej mi nie trzeba.

27.11.2018 21:56
👍
1
odpowiedz
zanonimizowany307509
99
Legend

a jej tytułami startowymi będą Death Stranding, The Last of Us: Part II i Ghost of Tsushima (które jednak trafią też na PS4)

Podejrzewam, że PS5 będzie miał podobne rozwiązanie co PC, gdzie "niektóre" gry będą mieli osobne ustawienie graficzne dla PS4 i dla PS5. Na PS4 będziemy mogli grać w niektóre gry, ale z gorsze grafiki i mniej klatki. Optymalizacje gier na konsoli Sony będą dużo łatwiejsze, bo będą mieli tylko 2-3 konfiguracji konsoli, a nie 1000 konfiguracji PC. Czas pokaże.

Moje życzenie dla PS5:
- wsteczna kompatybilność (najważniejszy!)
- ciekawsze gry, 4K i więcej klatki FPS
- obsługa napęd płyt, bo kupuję gry pudełkowe do tej pory
- rozsądna cena

PC + PlayStation to najlepsza rozwiązania dla gracz w tej chwili. Nie mam o czym żałować. Żyć, nie umierać! :D

post wyedytowany przez zanonimizowany307509 2018-11-27 22:20:23
27.11.2018 22:11
McPatryk1995v2
1
odpowiedz
McPatryk1995v2
25
Umbrella Corporation

Tak jak wspominałem w innym temacie, zakup PS5 będzie u mnie uzależniony głównie od wstecznej kompatybilności, jeśli dostanie ją na starcie i będę mógł spokojnie odtwarzać płyty z PS4 na nowej generacji to kupuję na premierę, jeśli nie, to z zakupem wstrzymuje się z 2-3 lata, aż nazbiera się trochę tytułów. Oczywiście chciałbym jeszcze te 60 kl/s, ponieważ przesiadanie się z 60 na 30 trochę drażni w oczy, ale prawdopodobnie jeszcze to nie te czasy.

27.11.2018 22:28
odpowiedz
2 odpowiedzi
zanonimizowany1275065
1
Pretorianin

AMD nie ma zadnego sprzętu aby obsluzyc natywne 4k w 60 FPS. Myslicie, ze w przyszłym roku zrobia taka karte i do tego zmieszcza ja w cenie konsoli za 500 dolców? Bajki. Za rok cena RTX 2080ti musiala by spasc powiedzmy do 1500zl. Znowu bedzie ucinanie detali itp. Co najwyzej PS5 zaoferuje natywne 4k i 30 fps w kazdej grze. 60 moze jezeli znowu beda oszukiwac ludzi z upscallingiem i kiepska jakoscia obrazu.

post wyedytowany przez zanonimizowany1275065 2018-11-27 22:31:40
27.11.2018 22:54
PROsiak83
odpowiedz
1 odpowiedź
PROsiak83
2
Pretorianin

4k i lock na 30 fps by stykało, wolę jednak detale graficzne na moim 55 calowym flagowym TV. Nie bez powodu mam opcję w odbiorniku typu Motionflow XR.
Wsteczna kompatybilność - może być, chociaż nie traktuję tego priorytetowo.
Streaming gier/filmów - wywalone jajca
Mobilność - wywalone jajca
Cross-play - wywalone jajca
Bezpłatny Ps+/Xbox gold - wywalone jajca
Konsola ma mieć przede wszystkim gry na wylączność, tym ma zachęcić do kupna i zdobycia ogromnej bazy klientów. Mam nadzieję że MS pójdzie tym razem po rozum do głowy.

post wyedytowany przez PROsiak83 2018-11-27 22:59:05
27.11.2018 23:38
2
odpowiedz
1 odpowiedź
Niebieskiej żaby kły
29
Generał

A mi wystarczy tylko wsteczna kompatybilność, żebym kupił PS5 w okolicach premiery.

Sam artykuł trochę za bardzo oderwany od rzeczywistości. Pogadać o konsolach i grach zawsze chętnie pogadam, ale bez przesady z gdybaniem...

post wyedytowany przez Niebieskiej żaby kły 2018-11-27 23:39:35
28.11.2018 03:53
odpowiedz
2 odpowiedzi
Antek9999
19
Chorąży

Sony nie opłaca się robić wsteczną kompatybilność.Sony najpierw usunie te tytuły ze sklepu (jak teraz w przypadku PS3),a później będziecie płacić odnowa za każdy stary tytuł grubą kasę na nowszej generacji konsol (remake albo remaster) przeniesiony z wcześniejszej generacji.Więc życzę powodzenia dla Sony!Sam zostaje przy PC więcej w to się nie bawię

post wyedytowany przez Antek9999 2018-11-28 04:01:20
28.11.2018 07:10
👍
odpowiedz
lordpilot
159
Senator

Czego bym sobie życzył? Doskonałych gier, także na wyłączność z naciskiem na epickie przygody i wrażenia dla jednego gracza. Z solidnymi budżetami i morzem kreatywności, bez zbytniego wtrącania się wydawcy i rozstawiania artystów po kątach - Sony w tej generacji pokazało, że można, wedle przecieków Microsoft również zmienia podejście na identyczne - "my Wam dajemy kasę, Wy nam zróbcie świetną grę, jaką chcecie". Nie jest to więc marzenie ściętej głowy :). Co jeszcze? Na pewno gier na nośnikach fizycznych, choć sam częściej kupuję już cyfry na PSN (bo jest mnóstwo świetnych promocji i przecen), ale są tytuły, w których przypadku w grę wchodzi dla mnie tylko pudełko, ze starym dobrym nośnikiem blue ray :). Nadal chce mieć taki wybór. I na sam koniec - kompatybilność wsteczna jako wisienka na torcie. W tej generacji Microsoft dał radę, a Sony dało dupska. Rozumiem i wybaczam, bo architektura PS3 i PS4 to dwie zasadniczo odmienne sprawy, więc gra nie była warta świeczki i się nie dało. Wedle plotek w następnej generacji oba korpo mają znowu postawić na AMD i architekturę rodem z blaszaka, więc tym razem usprawiedliwienia nie będzie. Jak będę miał możliwość moją kolekcję z PS4 uruchomić na PS5, to jestem w stanie się przesiąść na nową zabawkę w okolicach premiery. Jeśli nie, to korpo sobie poczeka na mój szmal sporo dłużej :). To tyle, to są dla mnie priorytety, cała reszta to już kwestie dużo mniej istotne, a co do technikaliów, to wiadomo, że będzie lepiej niż teraz (a teraz jest świetnie!), więc tu nic więcej nie potrzeba :).

28.11.2018 08:15
Sasori666
odpowiedz
1 odpowiedź
Sasori666
133
Korneliusz

Na chwilę obecna nie zapowiada się, by AMD miało kartę graficzną zdolną odpalić 4K w 60 klatkach. Musieli by wsadzić GPU o wydajność ich topowej karty AMD VEGA 64. Może w 7nm pobór prądu spadnie do normalnych poziomów, ale ta karta nadal będzie droga w produkcji.

Na rewolucje z ich strony się nie zapowiada. AMD chyba od 5 lat nie wypuściła wyróżniającego się GPU.

28.11.2018 12:52
😊
odpowiedz
2 odpowiedzi
zanonimizowany1235030
16
Pretorianin

60 fpsów. Jeśli będzie stabilne 60 fpsów chętnie zakupię PS5 bo nigdy w życiu nie będę grał w przycinające się gry w 30 fps ze spadkami. NIGDY. Dla tego zostaję mi tylko PC. Dawać PS5 i 60 fps, wali mnie czy będzie 4k czy nie ma być 60 fps ! :)

28.11.2018 13:08
odpowiedz
zanonimizowany1262420
7
Pretorianin

Więcej świetnych exclusivów takich jak na PS4. Do tego oczywiście 4k/60fps (w exach na pewno, z multiplatformami moze być róznie) i niczego więcej mi nie potrzeba.

28.11.2018 16:44
Misiek1389
1
odpowiedz
Misiek1389
46
Centurion

Jestem graczem pc ale mam parę pomysłów które mogły by się pojawić w nowych konsolach i na pewno poprawiły by komfort grania do którego nie zalicza się tylko rozdzielczość i fps. Po pierwsze dyski ssd. Ma to ogromny wpływ na ogólną szybkość działania konsoli oraz wczytywanie się gier. Druga rzecz to karta sieciowa w standardzie ac która umożliwi połączenie się z bardzo szybkim internetem. Wiem że zostaje kabel ale mimo wszystko wyciągnąć na konsoli 300mb jest ciężko. Trzecia rzecz to już drobniejsze udogodnienia jak np sporo większe baterie w padzie. Dodatkowo żeby miałby USB typu C ze szybkim ładowaniem. Wyobraźcie sobie ładowanie pada przez pół godzinki i moc na parę dni grania. Fajnie by było mieć też ładowanie indukcyjne. Po graniu kładziesz pada na konsoli i on besprzewodowo się ładuje. O ile zintegrowanie tego z obudową konsoli nie było by trudne o tyle z padem już gorzej. Ale kto wie......

post wyedytowany przez Misiek1389 2018-11-28 16:45:58
28.11.2018 19:17
mubio1888
odpowiedz
mubio1888
61
Konsul

Ja mam nadzieję że nowe konsole nie wyprą pctów i będzie podobna sytuacja jak jest teraz, nie mam zamiaru porzucać grania w gry a pochlastałbym się gdybym musiał przerzucić się na pada, chyba że konsole obsługiwałyby myszkę i klawiaturę, do tego dobra grafika, full hd, stabilne 60 klatek i może przeszedłbym na stronę konsol, tylko że trochę żal byłoby porzucać pcta, tyle to już lat razem

28.11.2018 19:50
odpowiedz
paweuwarrior
9
Legionista

w PS5 chcę wsteczną kompatybilność i nic więcej. Na 4k czy 60 fps mi nie zależy. Kiedyś twórcy jakiegoś exclusive'a powiedzieli, że gdyby mieli więcej mocy nie przeznaczyli by jej na uzyskanie 60 klatek tylko zostali by przy 30 i zrobili ładniejszą grafikę, więc raczej nie liczę na 4k60.

28.11.2018 20:10
Prometeusz6666
odpowiedz
1 odpowiedź
Prometeusz6666
33
Centurion

Życzenia na nextgen:

-więcej epyk kąsolowej Fylmowości

-więcej sztampowych ołpen łordóf

-więcej wciskanie bezsensownych mikrotransakcji w grach tripyl Ej

-więcej okrajania i Ogłupień dla idiotów.

-Droższe abonamenty

-udawane cztery ka

-Więcej sizyn passuf i droższe priordery.

PS:(irony on) Każdy wie, że PC jest passe. (irony off)

28.11.2018 22:24
odpowiedz
zanonimizowany1275047
0
Centurion

Nowym konsolom życzę aby wyszły jak najpóźniej, aby nie było kolejnej pół-generacji.

28.11.2018 23:16
Hydro2
😂
2
odpowiedz
4 odpowiedzi
Hydro2
123
Legend

Rok 2007 - "Ale ten Crysis na maks detalach wygląda. Jjjjjjjjjja Pie......le !!!!!! Wyobraźcie sobie, jak gry będą wyglądać za 10 lat :o"
Rok 2018 - premiery Frontnite i Fallout 76. Coś poszło nie tak ??

post wyedytowany przez Hydro2 2018-11-28 23:18:29
29.11.2018 01:34
FanGta
odpowiedz
5 odpowiedzi
FanGta
115
Generał

Moje życzenie takie, żeby Sony w końcu nauczyło się robić pady albo żeby wogóle dali możliwosc podpięcia myszki i klawiatury, a nie jakiejś huyozy na której nie da sie celować po ludzku. Nic więcej nie potrzeba do szczęscia

29.11.2018 09:21
odpowiedz
Persecuted
91
Senator

Niech zrobią wsparcie dla K&M i wtedy mogę porzucić PCtowe granie :).

29.11.2018 10:25
Warrir
odpowiedz
1 odpowiedź
Warrir
49
Centurion

,,Czego chcemy od nowych konsol?''

Na pewnie nie takich padów, jak te z grafiki koncepcyjnej :D

29.11.2018 20:31
😉
odpowiedz
11 odpowiedzi
Guru567
57
Centurion

Byłoby bardzo fajnie gdyby wszystkie gry w 1080p miały 60 fpsów. To i tak duży krok. Może trochę bliżej fotorealizmu? No i oczywiście gry z rozmachem. Kontynuacje jak i nowe IP.

29.11.2018 23:55
odpowiedz
1 odpowiedź
roockoPL
26
Centurion

Moja lista.
1. Żadnego multi konsolow komputerowego mieszania
2. Gier na wyłączność 5 tytułów co rok
3. Pady na podobe wolverin
4. Żadnych klawiatur żadnych myszek
5. Gier na wyłączność 6 tytułów co rok
6. Konsola za darmo i paczka dropsów- żart
7. Zakupiona gra działała na każdej platformie (gta PC, gta xbox, gta ps3, gta ps5)
8. Gry bez żadnego DLC żadnego gold goty i juh wie co, 250 za podstawę to sporo kasy a potem jeszcze - dopłać to dostaniesz Misje albo kawałek mapy. Ja na raty im niepłace. I obowiązkowo demo dla każdej gry - bo pełno g-wyłazi a opinia recenzentów często posiada jeden muzg.
9. Gier na wyłączność 7-8 exow takich woow ojej z oczywiście AAA

30.11.2018 00:12
odpowiedz
1 odpowiedź
diseasex
63
Konsul

Ja dodam swoje:
1. Wymienialne podzespoly
2. Windows
3. Myszka I klawa do FPS-ów
4. Steam
Wtedy to będzie miało sens :p

spoiler start

a tak poważnie to grafa bijąca pieca na głowę , żeby musiał doganiać, anie znowu przestarzały szrot na starcie który będzie ciągnął grafikę w dół na lata

spoiler stop

post wyedytowany przez diseasex 2018-11-30 00:15:20
30.11.2018 09:31
Septi
odpowiedz
Septi
134
Starszy Generał

Niech dadzą myszkę i klawiaturę bo i tak dużo ludzi z nich na konsolach korzysta.

30.11.2018 19:12
XboxOneS
odpowiedz
XboxOneS
13
Gry łączą a nie dzielą !

Mi wystarczy że microsoft zrobi chociaż jeden porządny ex np. jakąś przygodówkę albo rpg'a a nie w kółko halo, gearsy, i forza która pomału robi się jak fifa

05.12.2018 16:22
odpowiedz
TomPo75
65
Pretorianin

Niech zaczna od stabilnych 60 fps przy 1080p na najwyzszych detalach.
W zadku mam 4K w 30 fps albo w 60 ale przy minimalnych detalach.

xBoxa nie ma sensu kupowac, we wszystko co na tej konsoli mozna zagrac, mozna po prostu zagrac na PC, taniej wyjdzie i mozna sama grafike wymienic.
Tak wiec ewentualnie PS dla exclusivow.

post wyedytowany przez TomPo75 2018-12-05 16:23:57
05.12.2018 23:03
prekor
odpowiedz
1 odpowiedź
prekor
81
Konsul

Nośniki fizyczne. Świetne gry dla pojedynczego gracza. Sprzęt znacznie mocniejszy niż PS4 Pro i generacja trwająca te 6-7 lat. Niczego więcej mi nie potrzeba. jeśli chodzi o sprzęt do rozrywki.

09.12.2018 21:29
Hydro2
odpowiedz
Hydro2
123
Legend

Osobiście wybieram 4k 30 vs 1080p 60, ale na pc zawsze ma być 4k 45+ i absolutny max detali.

10.12.2018 23:05
Pitplayer
odpowiedz
Pitplayer
27
Centurion

Mi się marzy:
- wsteczna na PS5 (mogliby podpatrzeć enhanced games jak u Xboxa, coś tam plotki były o remasterowaniu przez emulację, zobaczymy)
- nowe serie na xboxa, Gearsy uwielbiam no ale to za mało.

Na PS5 pewnie będzie 4k 30/60 zależnie od tytułu. MS może wypuścić nawet konsolę za 600 dolców i w każdej dać 4k60, a oni to się lubią mocą szczycić, wystarczy że XOX pójdzie w dół, już dziś jest w niezłych cenach a wsteczna u nich to wiadomo że będzie. Przy dzisiejszych cenach podzespołów PC mogą dać większą cenę.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze