Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 26 sierpnia 2018, 11:30

Gry, na które z niecierpliwością czekamy, czyli gamescom 2018 oczami redakcji

Na tegorocznym Gamescomie po raz pierwszy zobaczyliśmy nowych Settlersów i Desperados, doczekaliśmy się także świeżych materiałów z wyczekiwanych hitów pokroju Assassin's Creed Odyssey i Shadow of the Tomb Raider.

Gamescom, największa w Europie impreza dla graczy, dobiegł końca. Wprawdzie edycja 2018 nie obfitowała w zapowiedzi nowych tytułów (co nie znaczy, że nie było ich wcale – dowiedzieliśmy się na przykład o powrocie Settlersów), ale pojawiło się za to sporo niewidzianych wcześniej materiałów z potencjalnych hitów, których oczekujemy już od dłuższego czasu. Wybraliśmy najciekawsze z prezentowanych w Kolonii gier.

JAK POWSTAŁA TA LISTA?

Gry do zestawienia wytypowaliśmy demokratycznie. Każdy członek redakcji mógł wskazać tytuły, które przykuły jego uwagę, a potem wybraliśmy te, które powtarzały się najczęściej.

Metro Exodus

Planowana data premiery: 22 lutego 2019

W skrócie:

  1. Platforma: PC, PlayStation 4, Xbox One
  2. Producent: 4A Games
  3. Gatunek: FPS

W trzeciej odsłonie cyklu Metro opuścimy klaustrofobiczne korytarze moskiewskiej kolei podziemnej, by zwiedzić rozległe pustkowia postapokaliptycznej Rosji. To właśnie na niebezpieczeństwach, jakie czyhać będą na nas w dziczy oraz w ruinach miast i wiosek, skupił się zaprezentowany przez 4A Games na gamescomie nowy materiał z gry. A ma być ich sporo – oprócz szalenie groźnych, dzikich band ludzi strzec się będziemy musieli zmutowanych zwierząt, przypominających potwory z sennego koszmaru.

Podczas rozgrywki zobaczymy zmieniające się pory roku i ich wpływ na otoczenie. Na szczególną ucztę dla oczu mogą szykować się przyszli posiadacze zapowiedzianych niedawno kart Nvidii z rodziny RTX – gra wykorzysta technologię generowanego w czasie rzeczywistym ray tracingu.

Michał Grygorcewicz

Michał Grygorcewicz

W GRYOnline.pl najpierw był współpracownikiem, zaś w 2023 roku został szefem działu Produktów Płatnych. Tworzy artykuły o grach od ponad dwudziestu lat. Zaczynał od amatorskich serwisów internetowych, które sam sobie kodował w HTML-u, potem trafiał do coraz większych portali. Z wykształcenia inżynier informatyk, ale zawsze bardziej go ciągnęło do pisania niż programowania i to z tym pierwszym postanowił związać swoją przyszłość. W grach przede wszystkim szuka opowieści, emocji i immersji, jakich nie jest w stanie dać inne medium – stąd wśród jego ulubionych tytułów dominują produkcje stawiające na narrację. Uważa, że NieR: Automata to najlepsza gra, jaka kiedykolwiek powstała.

więcej

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Assassin's Creed: Odyssey

Assassin's Creed: Odyssey

Dying Light 2

Dying Light 2

Metro Exodus

Metro Exodus

Sekiro: Shadows Die Twice

Sekiro: Shadows Die Twice

Shadow of the Tomb Raider

Shadow of the Tomb Raider

Anno 1800: Console Edition

Anno 1800: Console Edition

The Settlers: New Allies

The Settlers: New Allies

Total War: Three Kingdoms

Total War: Three Kingdoms

Life is Strange 2

Life is Strange 2

10 najlepszych gier targów gamescom 2017 – wybór redakcji
10 najlepszych gier targów gamescom 2017 – wybór redakcji

Na największych targach gier w Europie pojawili się najważniejsi gracze branży, przywożąc swoje nadchodzące hity. Wybraliśmy tytuły z gamescomu, które najbardziej przypadły nam do gustu.

Najlepsze zapowiedzi z targów gamescom 2017 – pecet w natarciu
Najlepsze zapowiedzi z targów gamescom 2017 – pecet w natarciu

Dzięki tegorocznym targom gamescom dowiedzieliśmy się o kolejnej porcji tytułów, których drogę do premiery warto uważnie śledzić. Oto najciekawsze z nich.