Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 30 czerwca 2018, 11:30

autor: Jakub Mirowski

Miłośnik gier dla jednego gracza – niby przez lepszy klimat, ale tak naprawdę jest słaby w multi.

Nie tylko RDR2 – 18 gier drugiej połowy 2018 roku, na które warto czekać

Ostatnie sześć miesięcy mogło Was mile zaskoczyć lub rozczarować, ale pamiętajmy, że to dopiero półmetek 2018 roku. Do 31 grudnia na półki sklepowe trafi jeszcze sporo interesujących produkcji, dzięki którym nie będziemy narzekać na nudę.

Niezła była ta pierwsza połowa roku. Mocne uderzenie na starcie zapewnił Monster Hunter: World, gra tak obfita w zawartość, że samo pospieszne jej przejście zajmuje ponad 50 godzin. Potem była chwila przerwy i wysyp świetnych tytułów: Pillars of Eternity II: Deadfire, jedno z najlepszych klasycznych RPG ostatnich lat, polski Frostpunk, który już w obecnej formie oferuje emocjonalne, ponure doświadczenie, a z czasem będzie stawać się tylko lepszy, w końcu God of War, jeden z najwyżej ocenianych tytułów ekskluzywnych na PlayStation 4. Obok tego ciekawe „indyki” – Into The Breach czy Northgard – oraz produkcje, które podzieliły graczy, ale znalazły swoich wielbicieli, jak np. Kingdom Come: Deliverance. Jest co najmniej przyzwoicie. Czy w następnych sześciu miesiącach może być jeszcze lepiej?

Na załączonym obrazku: God of War rozprawia się z większością tegorocznej konkurencji. Czy w najbliższych sześciu miesiącach znajdzie się ktoś, kto da radę Kratosowi? - Nie tylko RDR2 – 18 gier drugiej połowy 2018 roku, na które warto czekać - dokument - 2020-07-31
Na załączonym obrazku: God of War rozprawia się z większością tegorocznej konkurencji. Czy w najbliższych sześciu miesiącach znajdzie się ktoś, kto da radę Kratosowi?

Może, bo to wtedy na półki sklepowe trafią kolejne interesujące produkcje, w tym parę wysokobudżetowych hitów. Nowe odsłony takich cykli jak Red Dead, Tomb Raider czy Assassin’s Creed już teraz robią świetne wrażenie i pozostaje tylko mieć nadzieję, że utrzyma się ono także po ich premierach. Poza tym do końca grudnia zadebiutują kontynuacje popularnych serii, takich jak Battlefield czy Fallout, a całości dopełnią ambitne projekty nieco mniej znanych deweloperów. Druga połowa 2018 roku zapowiada się więc na świetny okres dla graczy – a my wybraliśmy dla Was osiemnaście tytułów, na które szczególnie liczymy. Choć nie ukrywamy, że chętnie damy się mile zaskoczyć jakiemuś niespodziewanemu fenomenowi.

Uwaga! Gry na liście ułożyliśmy chronologicznie – według dat ich premier.

Post Scriptum

  1. Producent: Periscope Games
  2. Platforma: PC
  3. Data premiery: 18 lipca

Niezadowoleni z wizji II wojny światowej w wydaniu Call of Duty czy Battlefielda? Post Scriptum autorstwa Periscope Games powinno spełnić wymagania nawet tych najbardziej wybrednych. Deweloperzy skupili się tu na jednym rozdziale tego konfliktu, operacji Market Garden, starając się zapewnić maksymalną zgodność historyczną. W tym celu wykorzystali m.in. najdokładniejsze mapy oraz archiwalne źródła. W grze przedstawione zostaną więc wszystkie najważniejsze etapy operacji oraz jej finalne fiasko.

Post Scriptum wpisuje się w trend odradzającej się popularności historycznych strzelanek, ale w przeciwieństwie do wysokobudżetowych hitów stara się być grą możliwie wierną faktom. - Nie tylko RDR2 – 18 gier drugiej połowy 2018 roku, na które warto czekać - dokument - 2020-07-31
Post Scriptum wpisuje się w trend odradzającej się popularności historycznych strzelanek, ale w przeciwieństwie do wysokobudżetowych hitów stara się być grą możliwie wierną faktom.

Sama rozgrywka będzie mieć formę potyczek, w których na wielkich mapach zmierzą się dwie drużyny liczące po 50 osób. Twórcy celują w realizm, toteż podobnie jak w Squadzie (Post Scriptum powstawało początkowo jako mod do tej gry) liczyć się ma głównie dobra komunikacja z towarzyszami z zespołu, odpowiednio ustalona taktyka i wykorzystywanie elementu zaskoczenia. Dużą rolę odegra też używanie pojazdów i artylerii oraz zakładanie baz na polu bitwy. Zresztą już pierwsze zaprezentowane fragmenty rozgrywki pokazują, że Post Scriptum to propozycja dla graczy, którzy chcieliby odpocząć od nieustannej bieganiny i ciągłej wymiany ognia. Tytuł może i niszowy, ale nie ma wątpliwości, że znajdzie sporą rzeszę oddanych fanów.

MODCEPCJA

Nazwa Periscope Games nic Wam nie mówi? Nic dziwnego – studio to powstało z połączenia dwóch grup moderskich, których członkowie przedtem pracowali nad projektem PR:WW2, przenoszącym Project Reality (mod do Battlefielda 2) w realia drugiej wojny światowej. A jakby tego było mało, Post Scriptum samo zaczynało jako modyfikacja do gry Squad... która z kolei jest efektem wysiłków ekipy wcześniej znanej za sprawą wspomnianego Projectu Reality. Istna modcepcja.

TWOIM ZDANIEM

Na którą z wymienionych gier czekasz najbardziej? 2018

Red Dead Redemption II
27,6%
Assassin’s Creed Odyssey
14,6%
Shadow of the Tomb Raider
10,2%
Spider-Man
7,6%
Fallout 76
7,2%
Battlefield V
6,8%
Forza Horizon 4
4,6%
Darksiders III
4,2%
World of Warcraft: Battle of Azeroth
3,1%
The Walking Dead: Telltale’s Game Series – The Final Season
2,7%
Hitman 2
2,4%
Spyro Reignited Trilogy
2%
Just Cause 4
1,5%
Post Scriptum
1,3%
OVERKILL’s The Walking Dead
1,2%
SoulCalibur VI
1,1%
Insurgency: Sandstorm
1%
Call of Duty: Black Ops IIII
0,9%
Zobacz inne ankiety
Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2

Marvel's Spider-Man

Marvel's Spider-Man

Spyro Reignited Trilogy

Spyro Reignited Trilogy

Battlefield V

Battlefield V

Just Cause 4

Just Cause 4

Hitman 2

Hitman 2

Darksiders III

Darksiders III

Soulcalibur VI

Soulcalibur VI

Post Scriptum

Post Scriptum

Gry 2018 roku – lista najlepszych tytułów tego roku
Gry 2018 roku – lista najlepszych tytułów tego roku

W tym na bieżąco aktualizowanym artykule będziemy przedstawiać gry wydane w 2018 roku, które naszym zdaniem zasługują na wyróżnienie, oraz w szybki sposób odsyłać Was do recenzji danych tytułów.

Najlepsze gry 2017 roku – wybór redakcji
Najlepsze gry 2017 roku – wybór redakcji

Czas na najważniejsze z podsumowań 2017 roku – które gry wideo z minionych dwunastu miesięcy były najlepsze? Prezentujemy osiemnaście redakcyjnych wyborów – to te tytuły pokochaliśmy najmocniej.