Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 24 czerwca 2018, 11:30

autor: Radosław Wasik

Miłośnik gier wszelakich. Często ich nie kończy, bo ciągle instaluje modyfikacje.

Czekając na The Elder Scrolls 6 - mody z nowymi krainami do Skyrima

W oczekiwaniu na informację o tym, dokąd zabierze nas The Elder Scrolls VI, zapraszamy w podróż po nowych prowincjach uniwersum i nie tylko.

Gothic Orpheus Project – zostań następcą Bezimiennego

Stary Obóz w nowym wydaniu. - 2018-06-22
Stary Obóz w nowym wydaniu.
Gothic Orpheus Project:
  1. wizja Górniczej Doliny po śmierci Bezimiennego;
  2. zachowany mroczny klimat pierwszej części Gothica;
  3. możliwość odwiedzenia ulubionych miejsc w odświeżonej formie.

Bezimienny nie żyje. Myrtana kolejny raz została najechana przez hordę krwiożerczych orków. Taki scenariusz pojawił się w głowach autorów modyfikacji Gothic Orpheus Project, a następnie został wprowadzony w życie za pośrednictwem silnika Skyrima. Gracz trafia w sam środek konfliktu między ludźmi a orkami, w znanej wszystkim Górniczej Dolinie.

Orkowie chyba nigdy nie dadzą spokoju Górniczej Dolinie. - 2018-06-22
Orkowie chyba nigdy nie dadzą spokoju Górniczej Dolinie.

Na początek trzeba wspomnieć, że modyfikacja ta to nie zwykłe przeniesienie lokacji z pierwszej odsłony Gothica, tylko stworzony od podstaw świat, w którym zachowano wszystkie konsekwencje wydarzeń. Ze Starego Obozu została tylko część zamkowa, dzielnie odpierająca ciągłe ataki orków, a Nowy Obóz pokrył się śniegiem i lodem po wizycie pewnego smoka. Inaczej mówiąc – autorzy moda stworzyli kontynuację historii opowiedzianych w grach studia Piranha Bytes.

Standardowo znalazło się tu mnóstwo nowych przedmiotów i kilkadziesiąt zadań, ale największym smaczkiem dla fanów Gothica będzie odwiedzenie ulubionych lokacji. Nie ma to, jak sprawdzić, czy z chatką Cavalorna jest wszystko w porządku. Urzekać może również klimat – poczucie bezradności i zbliżającego się końca aż wylewa się z ekranu.

Jak rozpocząć zabawę z modyfikacją? Wejście do nowego świata znajduje się niedaleko jaskini, niedaleko jaskini, która stanowiła naszą drogę ucieczki z Helgen.

Instrukcja instalacji

  1. Pobierz modyfikację z naszych serwerów FTP

Zawartość pobranego archiwum wypakuj do folderu „Data”, znajdującego się w głównym katalogu z zainstalowanym Skyrimem. Następnie w menu poprzedzającym uruchomienie gry aktywuj modyfikację.

 

The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition

The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition

The Elder Scrolls VI

The Elder Scrolls VI

The Elder Scrolls IV: Oblivion

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Mody graficzne do kultowych gier – klasyki na graficznym wypasie
Mody graficzne do kultowych gier – klasyki na graficznym wypasie

Starsze gry wciąż potrafią bawić, choć niestety ich oprawa wizualna może odstraszyć. Dzięki naszej kuracji odmładzającej spotkania z nimi staną się znacznie przyjemniejsze!

Czekając na Mass Effect 5 - najlepsze mody do space opery BioWare
Czekając na Mass Effect 5 - najlepsze mody do space opery BioWare

Na kolejną część serii Mass Effect jeszcze poczekamy. Jeśli w międzyczasie chcecie odpalić którąś ze starszych odsłon, warto zwrócić uwagę na mody, które potrafią odmienić te gry nie do poznania.

Najlepsze mody do TES V: Skyrim – niby 2019 rok, a Skyrim dalej rządzi
Najlepsze mody do TES V: Skyrim – niby 2019 rok, a Skyrim dalej rządzi

W przeciągu ostatnich dwóch lat społeczność moderska The Elder Scrolls V: Skyrim nie próżnowała, a gra doczekała się wielu interesujących modów. Warto opisać najlepsze z nich.