Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 4 stycznia 2018, 14:55

autor: Jakub Mirowski

Miłośnik gier dla jednego gracza – niby przez lepszy klimat, ale tak naprawdę jest słaby w multi.

Najgorsze gry i rozczarowania 2017 roku – nie graj tego jeszcze raz, Sam

Jeszcze trwa czas podsumowań: największych oczekiwań, zaskoczeń... i rozczarowań. Poświęciliśmy się dla Was i wybraliśmy sześć gier, przed którymi musimy Was ostrzec – to jedne z najgorzej zaprojektowanych produkcji mijających dwunastu miesięcy.

Pomimo afer i paru niewypałów można z pewnością stwierdzić, że 2017 był dobrym rokiem dla graczy. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy dostaliśmy kilka najlepiej ocenianych tytułów w historii branży (przodowały tu szczególnie produkcje rodem z Japonii) oraz parę ekscytujących nowych marek. Solidnych pozycji było tak wiele, że jeszcze parę miesięcy będziemy nadrabiać zaległości. Ale jest powód, dla którego na hasło „Polacy narzekają” Google wypluwa z siebie ponad 600 tysięcy rezultatów – przy każdej okazji znajdziemy powód, żeby sobie pomarudzić. W dzisiejszym artykule oddajemy się więc malkontenctwu i próbujemy znaleźć parę łyżek dziegciu w beczce miodu, jaką był w interaktywnej rozrywce zeszły rok. Przed Wami trochę rozczarowań, kilka niechlubnych wyróżnień oraz danie główne: najgorsze gry minionych dwunastu miesięcy.

Nie skupiamy się oczywiście na propozycjach amatorskich, o których nie wie niemal nikt. Stawiamy raczej na produkcje profesjonalnych zespołów, powstałe przy niemałym zazwyczaj budżecie, które jakimś cudem zdołały nas całkowicie zawieść. Są spore szanse, że co najmniej jedna z wymienionych na tej liście pozycji gościła (lub nadal gości) na dysku twardym Waszego sprzętu, część z nich ma też zapewne swoich zagorzałych obrońców, ale w naszej redakcji w przypadku każdego z tych „dzieł” znajdziecie więcej przeciwników niż chętnych do wskazywania plusów. Czekamy jednak na Wasze opinie w komentarzach: jaki tytuł według Was zasługuje na miano najgorszej gry 2017 roku?

TWOIM ZDANIEM

Największą tegoroczną porażką było...

Oparcie progresu na lootboksach w grach za pełną cenę
82,9%
Plan zrobienia z Battlefronta II gry pay-to-win
9,8%
Brak wsparcia w postaci dodatków dla gry Mass Effect: Andromeda po premierze
4,7%
Opublikowanie gry Sniper: Ghost Warrior 3 w kiepskim stanie
1,4%
Problemy z serwerami w For Honor, turniej wygrany dzięki exploitom
1,3%
Zobacz inne ankiety
Star Wars: Battlefront II

Star Wars: Battlefront II

Hello Neighbor

Hello Neighbor

The Guild 3

The Guild 3

Inner Chains

Inner Chains

Troll and I

Troll and I

Life of Black Tiger

Life of Black Tiger

Najgorsze gry na PS4, w które NIE chcecie zagrać
Najgorsze gry na PS4, w które NIE chcecie zagrać

Cykl życia PlayStation 4 jako dominującej siły na rynku powoli się kończy – za rok o tej porze będziemy się szykować na dziewiątą generację konsol. Z tej okazji przypominamy najgorsze gry, jakie kiedykolwiek trafiły na tę platformę.

Najgorsze gry 2019 roku – 17 premier, które nas zawiodły
Najgorsze gry 2019 roku – 17 premier, które nas zawiodły

Nie samymi hitami branża gier komputerowych żyje. Oto najgorsze duże gry, jakie dostaliśmy w 2019 roku. Przypomnijmy sobie razem, jak się frustrowaliśmy, wściekaliśmy i załamywaliśmy ręce.

Gry, które sprowadziły na swoich twórców zagładę
Gry, które sprowadziły na swoich twórców zagładę

Każda nowa gra to dla jej autorów nadzieja na sławę i wielkie pieniądze. Bywa jednak tak, że dany tytuł zamiast przynieść zyski doprowadza swoich twórców do bankructwa albo zamknięcia. Wbrew pozorom takich przypadków było w historii branży całkiem sporo.