Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 4 września 2019, 11:13

autor: Wacha

Miłośnik gier wszelakich. Często ich nie kończy, bo ciągle instaluje modyfikacje.

Najlepsze mody do gry Minecraft – niezłe modyfikacje do Minecrafta

Minecraft to jedna z najpopularniejszych gier wszech czasów, trudno się więc dziwić, że doczekała się tysięcy modów. Wybraliśmy więc kilkanaście najciekawszych modyfikacji do Minecrafta, żeby ułatwić Wam zadanie.

BuildCraft – zautomatyzuj okolicę

Realizacja wielkiego projektu w Minecrafcie wiąże się z przymusem ciągłego wydobywania surowców, a to w końcu może stać się nużące. Poza tym materiały trzeba dostarczyć na plac budowy, a przecież ekwipunek ma ograniczoną ilość miejsc. Z pomocą przychodzi modyfikacja BuildCraft, która pozwala na automatyzację wielu czynności. Całość opiera się na wykorzystaniu maszyn oraz odpowiednim położeniu rur transportujących surowce. Oczywiście nic nie jest za darmo i do zasilania trzeba używać silników działających np. na węgiel.

BuildCraft idealnie komponuje się z IndustrialCraftem. Takie połączenie pozwala stworzyć np. automatyczną kopalnię połączoną z fabryką – wydobyte surowce będą przekazywane do maszyn (można też od razu transportować lawę i wykorzystać ją jako energię), tam zostaną poddane obróbce, a następnie trafią do magazynu.

Możliwości jest sporo – automatyczne wydobywanie minerałów rozpoczynamy od małej maszyny kopiącej na terenie o szerokości jednego bloku, by potem przejść do coraz większych mechanizmów. Do tego typu kopalni przyda się sortowanie – diamentowe rury pozwalają na dostarczanie surowców do wybranej skrzyni. BuildCraft umożliwia nawet automatyczne budowanie – od prostych kwadratowych budynków do skomplikowanych projektów.

  1. Pobierz modyfikację BuildCraft

RailCraft – nowe ciuchcie

Rozbudowana sieć kolei umożliwia sprawne poruszanie się po miejscówkach, a przy okazji zapewnia sporo dobrej zabawy. Choć podstawowe tory w Minecrafcie pozwalają stworzyć naprawdę długie i zaawansowane trasy, ograniczona mechanika może nieco irytować fanów pociągów – z pomocą w tym przypadku nadjeżdża mod Railcraft, załadowany nowymi torami i wagonami.

POCIĄG DO BUILDCRAFTA

BuildCraft (opisany wyżej) i Railcraft to kolejny przykład współpracy modów. Jeśli zainstalujecie obie te modyfikacje, ujrzycie w grze dodatkowy typ wagonu, potrafiący przewozić płyny. W ten sposób można transportować wodę czy różnego rodzaju paliwa.

Podstawowym elementem modyfikacji jest sygnalizacja świetlna – kilka obiektów pozwala zarządzać dostępnością tras kolejowych. Przydatne są również tory zatrzymujące wagony czy ustalające jeden kierunek jazdy. Wielu graczy na pewno ucieszy możliwość łączenia kilku wagonów w jedną kolejkę. Dodajmy do tego samobieżną ciuchcię na węgiel, a otrzymamy pełnoprawny pociąg. Całość uzupełnia wagon przewożący ładunki wybuchowe oraz wielki pojazd drążący tunele w skale (oczywiście poruszający się na szynach).

  1. Pobierz modyfikację Railcraft
Minecraft

Minecraft

Minecraft: Windows 10 Edition

Minecraft: Windows 10 Edition

Najlepsze mody do The Sims 4 – ciekawe modyfikacje do Simsów AD 2019
Najlepsze mody do The Sims 4 – ciekawe modyfikacje do Simsów AD 2019

Wśród gier, które idealnie nadają się do modowania seria Sims zawsze była w czołówce. Nie inaczej jest w przypadku „czwórki”. W 2019 roku przyjrzeliśmy się temu artykułowi i zaktualizowaliśmy go o nowe mody.

Minecraft – jednoosobowy projekt i warty 2,5 miliarda dolarów fenomen
Minecraft – jednoosobowy projekt i warty 2,5 miliarda dolarów fenomen

Wykupienie Mojang przez Microsoft, to jedno z najważniejszych wydarzeń tego roku. Ogromna kwota, którą zapłacono, aby pozyskać prawa do Minecrafta, nie jest jednak dziełem przypadku. Potęgę studia oraz marki budowano w końcu przez dobrych kilka lat.