Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Filmy i seriale

Filmy i seriale 3 czerwca 2017, 11:30

autor: eJay & fsm

FILMag #67 – Wonder Woman, Słoneczny patrol i trochę Minionków

Początek lata w kinie ma to do siebie, że większość propozycji na ten czas stanowią blockbustery z gwiazdorskimi obsadami. W czerwcu macie do wyboru Wonder Woman, Słoneczny patrol, Króla Artura oraz trzecią część przygód Gru, dziewczynek i Minionków.

Gorący letni kinowy okres w końcu rozpoczął się na dobre i w czerwcu na widzów czeka kolejna porcja wysokobudżetowych hitów. Nowy FILMag przedstawia cztery głośne premiery tego miesiąca: startujemy obrazem o przygodach Wonder Woman (czy DCEU może w końcu liczyć na prawdziwy sukces?), później nieprzyzwoicie długo patrzymy na pięknych ludzi w nowym Słonecznym patrolu, skaczemy w przeszłość z Królem Arturem i finiszujemy z animowaną ekipą filmu Gru, Dru i Minionki. Zanim przeczytacie o premierach, koniecznie zajrzyjcie do recenzji – w kwestii Obcego panuje niezgoda, ale za to Strażnicy galaktyki 2 podobali się bardzo. Dodatkowa ocena wędruje do jednej ze świeżych premier na platformie Netflix (Mindhorn). Do tego dochodzą zwiastuny i newsy.

Recenzja filmu Obcy: Przymierze

Zdaniem fsma

Nowy Obcy nie ma łatwo – niby większość recenzji raczej pozytywna, opinie widzów też niezłe, ale zdecydowanie najgłośniejsi są przeciwnicy filmu Scotta. Bezlitośnie punktują wszystko, co im w Przymierzu nie pasowało. Czy to kwestia zbytniego uwielbienia dla pierwszych dwóch odcinków sagi? A może nadmiernego wchodzenia w szczegóły? Nie wiem, ale mimo pełnej świadomości błędów i pewnych kontrowersyjnych decyzji scenariuszowych uznaję film Obcy: Przymierze za lepszą wersję Prometeusza i krok w dobrym kierunku.

Mamy tu kilka ciekawych fabularnych wątków łączących wydarzenia sprzed 5 lat z tymi, które dały początek sadze, mamy doskonałą kreację Michaela Fassbendera, nieco krwawych starć z ksenomorfami i perfekcyjną sferę audiowizualną. Zaakceptowałem większość pomysłów obecnych w filmie i nawet świadomość, że całość mogłaby być zdecydowanie lepsza, nie popsuła mi zabawy. Dwie godziny minęły szybko i bezboleśnie, a ja już wyczekuję zamknięcia tej nowej trylogii.

Ocena: 7+/10

Zdaniem eJaya

Jest taki moment w życiu filmowca, w którym „nic już nie musi”, a jedynie „może”. Wydaje mi się, że tą maksymą kieruje się właśnie Ridley Scott. 80-letni Anglik podarował nam jednego z najbardziej rozpoznawalnych stworów w historii kina, a teraz realizuje się na polu science fiction zmiksowanego z filozofią, poszukując odpowiedzi na pytania o przeszłość homo sapiens. Jego ambicje doprowadziły jednak do powstania Obcego: Przymierza – filmu stojącego w sprzeczności z zasadami, które sam reżyser nakreślił już dawno temu.

W Prometeuszu wiele rzeczy mi nie pasowało, ale tam przynajmniej była jakaś aura tajemnicy. Przymierze to z kolei bardzo słaby slasher, który niedomaga praktycznie w każdym elemencie. Emocji nie stwierdzono, bohaterowie nie grzeszą inteligencją, sceny z założenia głębokie są niezamierzenie śmieszne (jak np. nauka gry na flecie), a sam obcy wpakowany został tu od niechcenia i bez krzty pomysłowości – można śmiało mówić o sporym rozczarowaniu. W 1979 roku pojawił się film, który wciąż jest wzorem do naśladowania i przykładem mistrzostwa w reżyserii oraz budowaniu napięcia. Przymierze stanowi jego marną imitację.

Ocena: 2/10

TWOIM ZDANIEM

Na jaki film wybierasz się w czerwcu do kina?

Wonder Woman
51,9%
Król Artur: Legenda miecza
14,1%
Inny.
13%
Baywatch. Słoneczny patrol
11,1%
Gru, Dru i Minionki
9,9%
Zobacz inne ankiety
FILMag #70 – To, Kingsman 2, Linia życia i kolejne klocki LEGO
FILMag #70 – To, Kingsman 2, Linia życia i kolejne klocki LEGO

Niektórzy niedługo pójdą do szkoły, a inni do pracy. Ale kina działają stale – we wrześniu zapraszają na nową wersję filmu To, na szpiegowskie wygłupy w Złotym kręgu, ożywione klocki LEGO i remake pewnego dreszczowca z lat 90.

FILMag #69 - Valerian i Bodyguard zmierzają do Mrocznej wieży
FILMag #69 - Valerian i Bodyguard zmierzają do Mrocznej wieży

Sierpień w polskich kinach też upłynie pod znakiem dobrej zabawy i wysokich budżetów. Dostaniecie do wyboru widowisko SF (Valerian), nieco zabawnej sensacji (Bodyguard Zawodowiec i Barry Seal) lub długo oczekiwaną adaptację sagi S. Kinga (Mroczna wieża).

FILMag #68 – Spider-Man, Planeta Małp, Dunkierka i pewien kierowca
FILMag #68 – Spider-Man, Planeta Małp, Dunkierka i pewien kierowca

Letni sezon filmowy w pełni – cztery potencjalne wielkie hity, z nowym Spider-Manem na czele, przyciągną do kin rzesze widzów. A Wy co wybierzecie? Zapraszamy na lipcowy magazyn dla miłośników X muzy.