Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 22 stycznia 2017, 11:42

autor: Draug

Gracz, fantasta, bibliotekarz. Entuzjasta dobrych opowieści, intensywnych strzelanin i samochodówek.

Najlepsze mody do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon – grafika jak żyleta i inne cuda

Choć wsparcie dla modów nie należy do największych przymiotów Wiedźmina 3, dzieło CD Projekt RED cieszy się aktywną sceną moderską. Sprawdzamy najlepsze modyfikacje, które udało się spreparować fanom w ciągu półtora roku od premiery Dzikiego Gonu.

All Quest Objectives on Map – mała rzecz, a cieszy (bardzo, bardzo)

All Quest Objectives on Map:
  1. Język: polski (w większości)
  2. Twórca: Wolfmark
  3. Rozmiar: do 1,8 MB
  4. Premiera: listopad 2015
  5. Obecna wersja: 1.30.10a (wrzesień 2016)

Może wiele osób uzna to za pierdołę, ale mało które rozwiązanie w mechanice Wiedźmina 3 irytowało mnie tak mocno – mówię o ograniczeniu możliwości aktywowania zadań do zaledwie jednego naraz. O ileż bardziej intuicyjna i przyjemniejsza byłaby rozgrywka, gdybym widział na mapie więcej znaczników misji i mógł łatwo zdecydować, gdzie udać się w dalszej kolejności, zamiast żmudnie przełączać się między dziennikiem a mapą i sprawdzać kolejno quest po queście. Na szczęście moderzy pomyśleli i o tym.

All Quest Objectives on Map kładzie kres skakaniu między oknami – po instalacji moda wszystkie cele wszystkich nieukończonych zadań stają się widoczne na mapie. Autor nie poszedł przy tym po linii najmniejszego oporu. Najechaniu kursorem na elegancki znacznik towarzyszy wyświetlenie informacji o czynności do wykonania i wymaganym poziomie, o tym ostatnim informuje też kolor ikony (szary, zielony itd.). Co ciekawe, mod w pełnej wersji zajmuje się także znacznikami kupców – przestają one znikać po udaniu się w inną część świata. Dotyczy to jednak tylko usługodawców spotkanych już po zainstalowaniu modyfikacji.

  1. Pobierz modyfikację z naszych serwerów FTP

Instrukcja obsługi:

Pierwszym krokiem jest wybór jednej z trzech wersji moda:

  1. Lite – pokazuje wszystkie zadania na mapie za pomocą jednolicie białych znaczników. Wersji tej nie poleca nawet twórca moda, ale może być ona użyteczna, jeśli All Quest Objectives on Map miałoby powodować nierozwiązywalne problemy z jakimś innym modem.
  2. Standard – pokazuje zadania przy użyciu kolorowych znaczników.
  3. Full – oprócz zadań pokazuje też wszystkich kupców, których spotkał Geralt od momentu instalacji moda.

Po podjęciu decyzji czeka Cię standardowa procedura – pobierz odpowiednie archiwum ze strony moda, a następnie rozpakuj je w folderze „Mods” w katalogu, w którym masz zainstalowanego Wiedźmina 3. (Albo użyj Nexus Mod Managera).

All Quest Objectives on Map wchodzi w konflikt z modami The Daily Monster Hunt Challenge i Forgotten Worlds – jednak można korzystać ze wszystkich trzech naraz po scaleniu odpowiednich skryptów programem Script Merger.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Krew i wino

Wiedźmin 3: Krew i wino

Wiedźmin 3: Serca z kamienia

Wiedźmin 3: Serca z kamienia

Trzy lata Wiedźmina 3 – jak Dziki Gon odmienił branżę gier
Trzy lata Wiedźmina 3 – jak Dziki Gon odmienił branżę gier

Trzy – tyle lat kończy Wiedźmin 3. Za dużo, żeby przepuścić taką okazję, ale za mało, żeby musieć Wam przypominać, za co pokochaliśmy tę grę. Dlatego zamiast wspominek o Dzikim Gonie proponujemy... wspominki o grach, które się na Dzikim Gonie wzorowały.

Mody do gry Wiedźmin 3 – Dziki Gon ładniejszy i wygodniejszy
Mody do gry Wiedźmin 3 – Dziki Gon ładniejszy i wygodniejszy

Wiedźmin 3 nie może się równać z Gothiciem czy serią Elder Scrolls pod względem ilości i jakości dostępnych modów, ale nie znaczy to, że nie jesteśmy w stanie uprzyjemnić sobie spotkań z Białym Wilkiem pewnymi modyfikacjami.

15 świetnych modów AD 2017 – Wiedźmin 3, Skyrim i Gothic na sterydach
15 świetnych modów AD 2017 – Wiedźmin 3, Skyrim i Gothic na sterydach

Modów jest niemal tyle, ile gier na Steamie. W tym zalewie łatwo przegapić najciekawsze – wybraliśmy więc 15 świetnych modyfikacji do takich kultowych gier jak Wiedźmin 3, Skyrim czy Gothic.