Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy

Filmy i seriale

Filmy i seriale 31 grudnia 2016, 12:00

autor: eJay & fsm

FILMag #62 - najciekawsze filmy roku 2017

Prezentujemy zestawienie najlepiej zapowiadających się głośnych produkcji, których premiera będzie miała miejsce w 2017 roku. To lista filmów obowiązkowych do zaliczenia przez wszystkich prawdziwych kinomaniaków.

Jak co roku z pierwszym odcinku FILMagu, otwierającym kolejne 12 miesięcy filmowej karuzeli, zapraszamy Was na zestawienie najciekawiej zapowiadających się produkcji, które będą miały premierę w Polskich kinach. Na kolejnych stronach zobaczycie nasze propozycje 24 tytułów głośnych, interesujących i bez wątpienia zasługujących na Waszą uwagę. Premiera Assassin's Creed już za moment, więc ten tytuł celowo pomijamy (choć bez wątpienia wielu z Was nań czeka) i zaczniemy od ostatniej produkcji Andrzeja Wajdy i szybko przebrniemy przez zalewę z wysokich budżetów, znanych twarzy i ciekawych scenariuszy. Od animowanego Batmana, przez King Konga i ekranizację Mrocznej wieży, aż po ósmy epizod Gwiezdnych wojen. Wszystko to, w kolejności chronologicznej, znajdziecie w styczniowym FILMagu. Dodatkowo na samym końcu są trzy produkcje bez ustalonej dokładnej daty premiery, a jeśli martwi Was umieszczenie tu tylko filmów z tej najbardziej oczywistej, hollywoodzkiej półki, to zapraszamy na gameplay.pl – tam znajduje się lista ciekawych produkcji zupełnie innego kalibru.

eJay & fsm

Powidoki – ostatni film Andrzeja Wajdy

INFO:
  1. Premiera: 13 stycznia 2017
  2. Reżyseria: Andrzej Wajda
  3. Występują: Bogusław Linda, Zofia Wichłacz, Krzysztof Pieczyński
  4. Czas trwania: 98 minut

Powidoki to polski kandydat do Oscara, który nie załapał się na ostateczną listę nominowanych do najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Decyzja o wystawieniu tej kandydatury bez wątpienia związana była z osobą nieżyjącego już Andrzeja Wajdy, choć mamy nadzieję, że film obroniłby się także jako dzieło innego twórcy. Wajda prezentuje nam kilka ostatnich lat z życia Władysława Strzemińskiego, współzałożyciela i jednego z wykładowców na Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi, który jawnie sprzeciwiał się doktrynie socrealizmu. Pieczołowicie odtworzona epoka, Bogusław Linda w nietypowej dla siebie roli i pomnik postawiony sztuce malarskiej tworzą ciekawe, filmowe zestawienie. Jesteśmy pewni, że Powidoki osiągną niezły frekwencyjny rezultat, wszak to ostatnie dzieło mistrza Wajdy.