Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 12 września 2014, 16:00

autor: Krzysztof "Draug" Mysiak

Gracz, fantasta, bibliotekarz. Entuzjasta dobrych opowieści, intensywnych strzelanin i samochodówek.

10 najdziwniejszych mieszanek gatunkowych w grach wideo

W dzisiejszym świecie nie brakuje szalonych pomysłów na gry, które zbierają elementy różnych gatunków – często pozornie nie pasujące do siebie – i upychają je w jednej produkcji. W tym artykule zbieramy najciekawsze spośród nich.

Branża elektronicznej rozrywki ma na karku już kilkadziesiąt lat (według rachuby Wikipedii mamy do czynienia z ponad sześćdziesięcioletnim staruszkiem), więc nic dziwnego, że termin „odgrzewany kotlet”, używany na określenie nowych gier, wszedł do powszechnego użytku, a kreatywność stała się dość rzadko widywaną cnotą. Na szczęście nie brakuje twórców, którzy nadal potrafią wprawić nas w zaskoczenie – kluczem do takiego sukcesu często staje się łączenie w jednej grze systemów charakterystycznych dla różnych gatunków. W tym artykule przybliżymy Wam najdziwniejsze hybrydy, jakie zrodziła deweloperska wyobraźnia. Rzecz jasna, ranking – jak niemal wszystkie rankingi – jest subiektywny, więc jeśli przychodzi Wam do głowy tytuł, którego nie powinniśmy byli pominąć, nie wahajcie się ani chwili z przytoczeniem go w komentarzu. Na koniec wstępu pragnę zaznaczyć, że kolejność wymieniania gier w artykule jest zgoła przypadkowa.

Rosja to stan umysłu, a dowodem na to przypałowe gry ze Steama
Rosja to stan umysłu, a dowodem na to przypałowe gry ze Steama

Lista tytułów, które pewnie przegapiliście i w które nigdy nie zagracie. A szkoda, bowiem w ich szaleństwie jest coś, co zwyczajnie wciąga! Choć uprzedzam, że nie znajdziecie tu niczego, co można nazwać „zwyczajnym”.

Golfowe RPG? 11 najdziwniejszych mieszanek gatunkowych w grach wideo
Golfowe RPG? 11 najdziwniejszych mieszanek gatunkowych w grach wideo

Ponownie poruszamy temat nietypowych hybryd różnych rodzajów gier komputerowych – prezentujemy kolejną jedenastkę dziwnych mieszanek tego typu.