Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Code Lyoko DS

Code Lyoko to przygotowana na konsolę Nintendo DS gra, bazująca na popularnym serialu animowanym o tym samym tytule. Scenariusz niniejszej pozycji dotyczy takich postaci jak Yumi, Ulrich, Odd i Jeremy, które mają za zadanie uratować planetę Ziemię oraz przy okazji cały wszechświat od totalnej destrukcji.

Akcji, TPP, seriale animowane.

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Code Lyoko | NDS

15maja2007

Nintendo DS
Okładka Code Lyoko (NDS)
Code Lyoko

Code Lyoko to przygotowana na konsolę Nintendo DS gra, bazująca na popularnym serialu animowanym o tym samym tytule. Scenariusz niniejszej pozycji dotyczy takich postaci jak Yumi, Ulrich, Odd i Jeremy, które mają za zadanie uratować planetę Ziemię oraz przy okazji cały wszechświat od totalnej destrukcji.

Centralny komputer został zainfekowany wirusem X.A.N.A i chce przejąć kontrolę nad światem. Jednak tylko Aelita postanawia się temu przeciwstawić, lecz potrzebuje pomocy i powołuje do tego uczniów z Ziemi. Odpowiedzią na działania Aelity jest umieszczenie przez wirusa celownika bezpośrednio na Ziemię, która zostaje zaatakowana aż z czterdziestu wież. Tylko przez dotarcie do każdej z nich i zniszczenie zagrożenia, grupa może zatrzymać wirusa. Oczywiście zadanie początkowo wydaje się proste, aczkolwiek w trakcie zabawy natrafiamy na szereg przeszkód czy pułapek, odkrywamy sekretne miejsca, a także rozprawiamy się z hordami nieprzyjaciół. Wszystko to w piętnastu dostępnych poziomach.

Code Lyoko ma charakter przygodowej gry akcji z elementami cRPG, gdzie gracz musi współpracować z pozostałymi członkami zespołu (ponieważ każdy z nich posiada unikalne dla siebie moce), rozwiązywać szereg zagadek, eksplorować poszczególne lokacje oraz prowadzić intensywne wymiany ognia. Kontrolować możemy każdą z czterech dostępnych postaci. Wszystko rozgrywa się na tych samych terenach, które mieliśmy okazję ujrzeć w serialu.

Użytkownik biorący udział w wyprawie ma za zadanie sukcesywnie podnosić swój poziom doświadczenia, zdobywać nowe umiejętności i magiczne siły Lyoko Lore, a także powiększać ekwipunek o kolejne elementy takie jak pancerz, przedmioty czy broń w systemie Data Bits oraz zbierać zabawki, które wypadają z zabitych wrogów. Naturalnie twórcy programu wykorzystali możliwości ekranu dotykowego konsoli.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 8.0 / 10 na podstawie 388 ocen czytelników.

Klasyfikacja PEGI Code Lyoko

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Code Lyoko: Quest of Infinity w czerwcu na PS2 i PSP

wiadomość10 lutego 2008

Oparta na serialu animowanym gra Code Lyoko: Quest of Infinity ukazała się rok temu w wersji na Wii. W czerwcu będą mieć okazję zagrać w nią również posiadacze PS2 i PSP – zapowiedziała firma Game Factory. Prace nad tytułem prowadzi studio deweloperskie Neko Entertainment.

Wyznaczono datę premiery gry Code Lyoko
Wyznaczono datę premiery gry Code Lyoko

wiadomość19 września 2007

Zajmująca się wydawaniem multiplatformowych tytułów firma The Game Factory ogłosiła, że sygnowana jej logiem przygodowa gra akcji Code Lyoko ukaże się na europejskim rynku jeszcze w tym roku. Stworzona przez francuską ekipę Neko Entertainment pozycja trafi w ręce posiadaczy konsol Wii i Dual Screen dokładnie 16 listopada 2007.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
25.11.2007 14:22
-=Piotrek
13
Legionista

Gra niby fajna. Bajka zresztą też :P
Ale jak by ta gra wyszła na ps(p)(3) lub xboxa 360 osiągnęła by większy sukces.

20.02.2008 22:56
odpowiedz
kicius12
1
Junior

czy ta gra chodzi na kompie??

15.04.2008 09:55
😊
odpowiedz
pawel2008
1
Junior

chciałby aby ta gra jak i fall of xana oraz quest for infinity wyszły na PC, bo lubie ten serial.

26.06.2008 11:32
odpowiedz
Hutch
13
Legionista

Piotrek, raczej wątpię, chyba, że chodzi ci o nasz "wspaniały" kraj, w którym PSP sprzedaje się lepiej od DSa, X360 i PS3 lepiej od Wii, a Nintendo ma nas głęboko gdzieś.