Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

DC Studios

Firma producent


Wiadomości dotyczące DC Studios


Klasyki LucasArts już na Steamie

Maciej Śliwiński, 9 lipca 2009, 10:33

LucasArts kontynuuje ofensywę i przypomina swoje kolejne stare, aczkolwiek kultowe tytuły, które na przestrzeni lat stały się klasykami swoich gatunków. Na platformę Steam trafiła paczka dziesięciu gier wydanych w przeszłości przez to studio.

Klasyczne produkcje LucasArts powrócą w tę środę; remake Monkey Island za tydzień

Hed, 6 lipca 2009, 22:19

Firma LucasArts ogłosiła, że wyda na Steamie kilka swoich starszych produktów. Wśród nich pojawią się takie hity sprzed lat, jak: Loom, The Dig, Indiana Jones and the Fate of Atlantis oraz chociażby Star Wars: Battlefront II. Pierwsze trzy tytuły to kultowe przygodówki, które na pewno trafią do wielu fanów. Te i kilka innych produkcji będzie dostępnych na Steamie 8 lipca tego roku, czyli w środę.

Code Lyoko: Quest of Infinity w czerwcu na PS2 i PSP

Metatron, 10 lutego 2008, 18:26

Oparta na serialu animowanym gra Code Lyoko: Quest of Infinity ukazała się rok temu w wersji na Wii. W czerwcu będą mieć okazję zagrać w nią również posiadacze PS2 i PSP – zapowiedziała firma Game Factory. Prace nad tytułem prowadzi studio deweloperskie Neko Entertainment.

Demo Thrillville: Off the Rails pojawiło się na Xbox Live

Misiek, 1 października 2007, 16:23

Fanom gier ekonomicznych nie trzeba chyba przedstawiać Thrillville. Tytuł ten pojawił się pod koniec ubiegłego roku i pozwolił nam na poprowadzenie wesołego miasteczka. W sklepach już niebawem ma pojawić się sequel, którego wersję demonstracyjną udostępniono właśnie na Marketplace.

Wyznaczono datę premiery gry Code Lyoko

Vercetti, 19 września 2007, 18:13

Zajmująca się wydawaniem multiplatformowych tytułów firma The Game Factory ogłosiła, że sygnowana jej logiem przygodowa gra akcji Code Lyoko ukaże się na europejskim rynku jeszcze w tym roku. Stworzona przez francuską ekipę Neko Entertainment pozycja trafi w ręce posiadaczy konsol Wii i Dual Screen dokładnie 16 listopada 2007.

Twórcy State of Emergency II bez pracy

Thorwalian, 6 czerwca 2006, 11:30

State of Emergency II rodził się przez niemal trzy lata w wielkich bólach, pozostawiając po sobie zgliszcza swoich dotychczasowych developerów. Oczekiwana przez wielu pozycja jest już wprawdzie w amerykańskiej sprzedaży od kilku miesięcy, ale nadal przysparza niemałych kłopotów.

State of Emergency 2 trafi również do Europy

Krystian Smoszna, 17 lutego 2006, 07:58

Firma South Peak Interactive poinformowała wczoraj w oficjalnym oświadczeniu prasowym, że druga odsłona cyklu State of Emergency zostanie również wydana w Europie. Do tej pory program dedykowany konsoli PlayStation 2 pojawił się jedynie w Stanach Zjednoczonych.

State of Emergency 2 w amerykańskich sklepach

Krooliq, 15 lutego 2006, 11:25

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, wczoraj do amerykańskich sklepów trafiła druga odsłona cyklu State of Emergency – o czym poinformował jej wydawca, firma SouthPeak Interactive.

State of Emergency 2 od lutego w sprzedaży

Thorwalian, 3 lutego 2006, 10:04

Zawirowania wokół State of Emergency 2 nareszcie znalazły swój szczęśliwy finał. Jak poinformowała firma SouthPeak Interactive, program dedykowany konsoli PlayStation 2 uzyskał status "gold" i powędrował do tłoczni. Na amerykańskie półki sklepowe gra trafi czternastego lutego.

Koniec tułaczki State of Emergency 2?

Elrond, 2 grudnia 2005, 13:54

Jeśli gra pod tytułem State of Emergency 2 w końcu ukaże się na rynku, lepiej żeby była warta tych wszystkich obgryzionych paznokci i stresów przeżywanych przez graczy oczekujących jej pojawienia się. Przypomnijmy, iż SoE 2 miała już dwóch developerów, teraz natomiast ma kolejnego, również drugiego, wydawcę.

State of Emergency 2 ma już wydawcę

Krystian Smoszna, 22 sierpnia 2005, 13:58

Kwietniowe zamknięcie studia VIS Entertainment nie wpłynęło znacząco na opóźnienie prac nad drugą odsłoną cyklu State of Emergency. Kilka tygodni później projekt przejęła firma DC Studios, która postanowiła grę dokończyć. Wciąż jednak nieznany był wydawca programu, gotowy do dystrybucji programu na rynku elektronicznej rozrywki. Aż do teraz...

State of Emergency 2 ponownie w produkcji

Krystian Smoszna, 1 maja 2005, 14:30

Po decyzji o zamknięciu szkockiego oddziału VIS Entertainment, która zapadła na początku kwietnia bieżącego roku, pod znakiem zapytania stanęła dalsza produkcja gry State of Emergency 2. Kilka dni później mówiono co prawda o potencjalnych nabywcach praw do tytułu, włączając w to nawet słynny koncern Bethesda, ale cała sprawa przycichła. Aż do teraz.

Co dalej z grą State of Emergency 2?

Elrond, 19 kwietnia 2005, 11:45

Tydzień temu informowaliśmy Was, iż szkockie studio VIS Entertainment zakończyło działalność i zawiesiło wszelkie prace nad projektowanymi grami. Wiadomość ta z pewnością zasmuciła fanów State of Emergency 2, którzy z niecierpliwością oczekiwali na pojawienie się gry na rynku. Jednak wygląda na to, iż nie wszystko jeszcze stracone a ta zręcznościowa gra akcji ma szansę ujrzeć światło dzienne.

Zamknięto studio VIS Entertainment

Krystian Smoszna, 11 kwietnia 2005, 09:28

Brytyjski magazyn MVC poinformował w piątek, że szkockie studio VIS Entertainment zakończyło działalność. Zamknięto zlokalizowane w mieście Dundee biuro i zawieszono wszystkie prace nad projektowanymi przez wspomnianą wyżej firmę grami.