Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweWiiNDS
Okładka Code Lyoko: Quest for Infinity (Wii)

Code Lyoko: Quest for Infinity

Code Lyoko

Code Lyoko: Quest for Infinity to przygodowa gra akcji, stworzona w oparciu o czwarty sezon popularnego serialu animowanego o tym samym tytule.

Przygodowe | TPP | seriale animowane | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Okładka Code Lyoko: Quest for Infinity (Wii)

producent: DC Studios

data premiery gry:

15maj2007

NDS

16paź2007

Wii
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Code Lyoko to przygodowa gra akcji, stworzona w oparciu o czwarty sezon popularnego serialu animowanego o tym samym tytule. Początkowo niniejszą pozycję adresowano wyłącznie do właścicieli Nintendo DS, niemniej jednak developerzy postanowili rozszerzyć grono użytkowników owej gry również o posiadaczy konsoli Wii.

Fabuła skupia się na czwórce nastolatków (Yumi, Ulrich, Odd i Jeremie), którzy odkrywają istnienie tajemniczej planety zwanej Lyoko, mieszczącej się w równoległym wymiarze. Zarówno Ziemia, jaki i wspomniany glob znajdują się w ogromnym niebezpieczeństwie. Super-Komputer, kontrolujący dosłownie wszystko, został zainfekowany groźnym wirusem X.A.N.A. Z tego też powodu czwórka bohaterów przyłącza się do Aelity, mieszkanki Lyoko, stającej do walki o ocalenie obu planet. Zadanie nie jest proste - protagoniści muszą pogodzić życie nastolatków, chodzących do szkoły z misją ratowania wszechświata.

W trakcie zabawy gracz natrafia na szereg przeszkód i pułapek, odkrywa sekretne miejsca, a także rozprawia się z hordami nieprzyjaciół. Niejednokrotnie rozwiązanie konkretnych zadań wymaga pracy całego zespołu oraz używania umiejętności specjalnych, posiadanych przez poszczególnych bohaterów. Jeremie to największy mózg i jako jedyny zna się na elektronice, Ulrich jest szybki jak błyskawica, Odd to ten najbardziej wygimnastykowany, natomiast Yumi posiada zdolność telekinezy.

Wrogowie, jacy panoszą się w świecie Lyoko to te same kreatury, co w kreskówce plus kilka nowych. W niektórych miejscach bohaterowie poruszają się pojazdami. Poszczególne poziomy kończy potyczka z bossem. Całość zawiera się w pięciu zróżnicowanych wirtualnych środowiskach oraz ponad czterdziestu etapach, doskonale znanych z serialowego pierwowzoru.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 777 głosów czytelników.

Gry podobne do Code Lyoko: Quest for Infinity

Klasyfikacja PEGI Code Lyoko: Quest for Infinity

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Code Lyoko: Quest for Infinity - przed premierą
Code Lyoko: Quest for Infinity - przed premierą

Przed premierą 2 października 2007, 09:23

Przebywanie na Ziemi ograniczać się będzie do eksploracji szkoły, w której dzieciaki urzędują, oraz terenów przyległych. Wirtualny świat Lyoko jest znacznie bardziej rozbudowany. Sterując jedną z czterech postaci (niestety nie na raz), odwiedzisz pięć krain, wśród których nie zabraknie tak zróżnicowanych terenów, jak pustynie, lodowce, lasy, góry itd. Etapów będzie ponad 40 i mają być dłuższe, niż w handheldowej wersji. W zależności od lokacji, zaatakują cię odmienne typy nieprzyjaciół, generowanych przez wirusa: wyrośnięte skorpiony, szerszenie, tarantule, kraby, bloki, megaczołgi itd.

NDS
Wii