Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

From Russia with Love GameCube

From Russia with Love to rozbudowana, dynamiczna gra akcji/TPP, opowiadająca o przygodach popularnego agenta 007, czyli Jamesa Bonda. Opisywany produkt w dużej mierze oparto na fabule filmu z 1963 roku (Pozdrowienia z Rosji), aczkolwiek nie brakuje w nim nowych wątków i wydarzeń.

Akcji, filmy, lata 60. i 70. XX wieku, szpiegowskie, TPP, TPS, zimna wojna.

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry From Russia with Love | GCN

15listopada2005

18listopada2005

premiera PL

Nintendo GameCube
Okładka From Russia with Love (GCN)
From Russia with Love

From Russia with Love to rozbudowana, dynamiczna gra akcji/TPP, opowiadająca o przygodach popularnego agenta 007, czyli Jamesa Bonda. Opisywany produkt w dużej mierze oparto na fabule filmu z 1963 roku (Pozdrowienia z Rosji), aczkolwiek nie brakuje w nim nowych wątków i wydarzeń. Warto zaznaczyć, że jest to pierwsza pozycja z cyklu przygód agenta 007, która przenosi graczy w rzeczywistość klasycznych filmów z Bondem w roli głównej (lata sześćdziesiąte).

Podczas zmagań grający wykonują szereg niezależnych misji, które często przeplatane są nawiązaniami do głównego celu zabawy – poskromienia przestępczego syndykatu o nazwie S.P.E.C.T.R.E. From Russia with Love oferuje wyścigi samochodami z ówczesnych lat, podróże do egzotycznych krajów i spotkania z pięknymi kobietami. Twórcy postarali się również o przygotowanie poziomów, gdzie gracze latają przy wykorzystaniu jetpacka, czy muszą w niestrzeżony sposób wymanewrować oponentów (działania typu stealth). Nie zapomniano również o oddaniu do dyspozycji osób siedzących przed telewizorami całej masy gadżetów niezbędnych do pracy tajnego agenta – również tych, które pojawiły się w późniejszych filmach kinowych.

W grze nie brakuje drobnych elementów RPG. Prowadzonego bohatera możemy wyposażyć w coraz to lepszy (i nowszy) ekwipunek. Zebrane nagrody czy wysokie wyniki przyznane za przejście wybranej misji pozwalają zaś na upgrade'owanie jego statystyk. Jeżeli chodzi o dostępne bronie, to jest ich ponad tuzin (standardowe pistolety, karabiny, granaty, etc.).

Podobnie jak miało to miejsce w przypadku James Bond 007: Everything or Nothing, tak i tutaj mamy do czynienia z dopracowaną oprawą wizualną (hollywoodzki rozmach). Zmagania obserwujemy z perspektywy trzecioosobowej (zza pleców bohatera), bardzo dobrze wyglądają modele postaci (większość filmowych bohaterów została wiernie odwzorowana) i samochodów oraz samo otoczenie (zwiedzamy przeróżne miejsca znane z filmu). W From Russia with Love możemy usłyszeć głos samego Seana Connery’ego, który w 1963 grał Jamesa Bonda oraz który po raz pierwszy w swojej karierze zdecydował się zarejestrować partie wokalne specjalnie dla potrzeb gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-4  

Klasyfikacja PEGI From Russia with Love

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wykorzystuje: karta pamięci

James Bond powraca do gry z firmą Activision
James Bond powraca do gry z firmą Activision

wiadomość4 maja 2006

Koncern Electronic Arts stracił prawa do publikowania gier o przygodach Jamesa Bonda. Głównym powodem zerwania umowy z branżowym potentatem były kiepskie wyniki sprzedaży bardzo słabych pod względem jakości tytułów. Nowym partnerem MGM Interactive oraz EON Productions na rynku elektronicznej rozrywki, została firma Activision.

James Bond: From Russia With Love na PSP już jest
James Bond: From Russia With Love na PSP już jest

wiadomość5 kwietnia 2006

Osoby przyzwyczajone do faktu opóźniania premier gier z pewnością są mile zaskoczone, gdy jednak dochodzi do terminowego wydania danego produktu. Co prawda omawiana pozycja, James Bond: From Russia With Love w wersji na PSP, jedną obsuwę już zaliczyła, ale ostateczny termin pojawienia się jej na rynku, został dotrzymany.

From Russia With Love a ukryci bohaterowie

wiadomość26 marca 2006

Wśród posiadaczy konsoli PSP fanów Jamesa Bonda co nie miara. Z pewnością ucieszy ich więc informacja o kilku „historycznych”, ukrytych postaciach, dostępnych w najnowszej bondowskiej grze na tenże sprzęt – From Russia With Love.

Premiera From Russia With Love (PSP) przesunięta o miesiąc

wiadomość4 marca 2006

Koncern Electronic Arts zdecydował się przesunąć datę premiery przenośnej wersji From Russia With Love (PSP) z pierwotnie zakładanego 14 marca na 4 kwietnia 2006 roku. Tłumaczy to chęcią dopracowania wszystkich elementów tejże pozycji.

Nowy James Bond również na konsole nowej generacji
Nowy James Bond również na konsole nowej generacji

wiadomość31 stycznia 2006

Przed świętami Bożego Narodzenia podaliśmy do wiadomości, że nowa gra o przygodach Jamesa Bonda zostanie opublikowana tylko i wyłącznie na konsole obecnej generacji. Od tamtej informacji minął ponad miesiąc, a wszystko wskazuje na to, że Casino Royale zadebiutuje również na Xbox 360, PlayStation 3 i Revolution. Tak przynajmniej wynika z ogłoszeń o prace koncern Electronic Arts.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
20.04.2014 22:11
rkaakkaa
6
Centurion
0.0

gcn guwno heh