Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Medal of Honor: Wojna w Europie XBOX

Medal of Honor: European Assault

Kolejna konsolowa odsłona rozwijanej przez firmę Electronic Arts serii drugowojennych strzelanin FPS Medal of Honor.

Akcji, FPP, II wojna światowa, strzelanki.

Medal of Honor: Wojna w Europie - screen - 2005-04-27 - 44846Medal of Honor: Wojna w Europie - screen - 2005-04-27 - 44845Medal of Honor: Wojna w Europie - screen - 2005-04-27 - 44844Medal of Honor: Wojna w Europie - screen - 2005-04-27 - 44843Medal of Honor: Wojna w Europie - screen - 2005-04-27 - 44842Medal of Honor: Wojna w Europie - screen - 2005-04-27 - 44841Medal of Honor: Wojna w Europie - screen - 2005-04-27 - 44840Medal of Honor: Wojna w Europie - screen - 2005-04-27 - 44839Medal of Honor: Wojna w Europie - screen - 2005-04-27 - 44838

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Medal of Honor: Wojna w Europie | XBOX

7czerwca2005

17czerwca2005

premiera PL

Microsoft Xbox
Okładka Medal of Honor: European Assault (XBOX)
Medal of Honor: European Assault

Medal of Honor: European Assault to kolejna odsłona popularnego na konsolach cyklu strzelanek pierwszoosobowych (gier akcji/FPP), w którym wydarzenia rozgrywane są na frontach II Wojny Światowej. Tym razem grający wcielają się w rolę Williama Holta - żołnierza, który został wybrany przez samego szefa Office of Strategic Services, niejakiego Williama „Wild Billa” Donovana, do wykonania szeregu misji specjalnych jako dowódca nowoutworzonego oddziału. To właśnie z perspektywy tego żołnierza poznamy przebieg czterech największych bitew burzliwego okresu wojny (St. Nazier we Francji, boje w Afryce Północnej, pod Stalingradem i w Ardenach).

Do przejścia przygotowano cztery kampanie składające się w sumie z 12 scenariuszów. W każdej misji dowództwo wyznacza grającemu do wykonania szereg różnych zadań, którego ogólnie można podzielić na: główne (konieczne do ukończenia danego poziomu), poboczne i bonusowe (opcjonalne). Dodatkowe starania w grze procentują nie tylko większą ilością frajdy płynącej z rozgrywki, ale także specjalnymi bonusami w postaci odkrycia nowych rodzajów broni (ogólnie 35 typów, od karabinów do wyrzutni rakiet), czy tajnych map. Podczas rywalizacji naszym kompanom wydajemy proste polecenia (wracaj, atakuj), co wprowadza do gry niewielkie elementy taktyczne.

Warto zwrócić uwagę na zaimplementowanie tzw. Rally Mode, jaki powstał przy współpracy z weteranem II WŚ, kapitanem Dalem Dye'm (konsultant odnośnie realizmu zmagań). Otóż każdy, ponadprzeciętny wyczyn gracza na polu walki (ratowanie kolegów, headshoty, serie celnych strzałów, itp.) zostanie nagrodzony przyznaniem puli punktów, których odpowiednia ilość powoduje aktywowanie specjalnego trybu. Na ekranie pojawiają się wtedy specjalne filtry i efekty graficzne, prowadzony żołnierz staje się zaś nieśmiertelny, może zabijać oponentów jednym strzałem i porusza się szybciej, niż pozostali. Dość podobny efekt, tyle, że działający w przeciwną stronę, pojawia się, jeśli gramy zbyt nieostrożnie, daliśmy się trafić, czy staliśmy zbyt blisko strzelającego czołgu - ogłuszenie czy rana powodują bowiem zmniejszenie naszych możliwości bojowych, spowalniają ruchy, etc.

Oprawa wizualna Medal of Honor: European Assault przywodzi na myśl poprzednie odsłony serii, jednak sam silnik graficzny uległ znacznym modyfikacjom i usprawnieniom. Podczas rozgrywki możemy uświadczyć nawet do pięćdziesięciu żołnierzy jednocześnie przebywających na ekranie telewizora, lokacje są ciekawsze i o wiele bardziej zróżnicowane (budynki, otwarta przestrzeń). Za fizykę otoczenia odpowiada tutaj silnik Havok Physics 2.0 - w ferworze walki można zaobserwować takie ciekawostki jak chociażby wystrzelenie granatu z ręki wroga, zanim ten zdołał go wyrzucić, czy odkopywanie granatów nogą, zanim zdążą upaść na ziemię. Dźwięk w grze został zapisany w systemie Dolby Sorround Pro Logic II i sugestywnie buduje klimat (dynamiczne kompozycje muzyczne, odgłosy pola walki, wybuchy, wystrzały). W porównaniu do poprzedniej części, twórcy zrezygnowali z opcji multiplayer w sieci Internet, na osłodę pozostawiając jedynie split-screen dla maksymalnie 4 graczy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Ocena gry 8.4 / 10 na podstawie 213 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 199 PLN

Gry podobne do Medal of Honor: Wojna w Europie

Klasyfikacja PEGI Medal of Honor: Wojna w Europie

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Medal of Honor: Wojna w Europie - zapowiedź

Przed premierą 25 maja 2005, 09:42

Tradycją serii stał się bogaty arsenał, zawierający większość znanych, historycznych broni. W Medal of Honor: European Assault spośród dostępnych 35 rodzajów narzędzi destrukcji będzie można nosić naraz dwie spluwy i granaty. Niby niewiele, ale to zmusi gracza do racjonalnego dobierania broni na konkretną akcję, a nie kolekcjonowania wszystkich sztuk broni jak leci. Takie podejście zwiększy rolę granatów w walce, lekceważonych dotychczas przez wielu graczy. Co ciekawe, zabawa z nimi wcale nie będzie nudna. Szkopy z pewnością odrzucą rzucony do nich granat, jeśli ten nie wybuchnie przy kontakcie z ziemią. Bolt też będzie posiadał tą umiejętność i nieraz refleks uratuje mu życie. Nowym, poszerzającym zakres ruchowy bohatera patentem ma być zdolność ostrzeliwania się podczas przywierania do przeszkody terenowej. Wiele niespodziewanych spotkań z wrogiem zakończy się walką na pięści, gdy tłok nie pozwoli użyć broni palnej. Obok trupów żołnierzy Bolt znajdzie upuszczoną broń, amunicję i apteczki, a inne, równie ciekawe gadżety znajdzie w trakcie przeszukiwania pomieszczeń.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
17.11.2006 17:43
JOKERO
16
Konsul

Każdy MoH jest taki sam !!!! No ale MoH 1 i MoH Undergrund TO SĄ GRY !!!!!!!!!!!!!!! Grałem w nie na PSX !!!!!!!

31.03.2007 13:58
😱
odpowiedz
Marcinkiewiczius
134
Hautameki

MOH Underground --->> co to??!!

17.07.2007 10:32
😊
odpowiedz
dam22
6
Centurion

to stary moh na playstation one czyli na psx

19.08.2007 13:59
😜
odpowiedz
paXon22
1
Chorąży

W tej grze podobała mi siętylko muzyka w menu ;p
Aaa i fajnie się grało na splint screen.

27.08.2007 18:59
odpowiedz
davkens
31
Feel The Pain!

Nie wiem gdzieto się nakręciło, że psone to inaczej psx.Psx wyszedł w 2003 w japonii i jest to ps2 z wbudowaną nagrywarką kilkoma innymi opcjami i zmienionym wyglądem.

28.08.2007 21:50
odpowiedz
Peryl
14
Legionista

davkens co ty pierdolisz PSX to jest wersja DUZEGO "plejaka z chyba 1996 czy tam 1998 roku, PSone to zmiejszane (o wiele) wersja PSX. Ja osobiscie miałem PSone na dawniejsze czasy dałem za niego 1200 złotych;D

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze