Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

The Roots XBOX

The Roots to gra cRPG wykorzystująca najlepsze elementy rodem z takich serii gatunku jak Final Fantasy, Wild Arms oraz Grandia. Produkcja została przygotowana przez polską grupę developerską Tannhauser Gate znaną za sprawą popularnej gry sieciowej Mimesis Online z komputerów PC.

RPG, RPG akcji.

The Roots - screen - 2004-11-26 - 37892The Roots - screen - 2004-11-26 - 37891The Roots - screen - 2004-11-26 - 37890The Roots - screen - 2004-11-26 - 37889The Roots - screen - 2004-11-26 - 37888The Roots - screen - 2004-11-26 - 37887The Roots - screen - 2004-11-26 - 37886The Roots - screen - 2004-11-26 - 37885The Roots - screen - 2004-11-26 - 37884

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry The Roots | XBOX

Prace nad grą The Roots na XBOX zostały wstrzymane i nie będą kontynuowane

Microsoft Xbox
Okładka The Roots (XBOX)
The Roots

The Roots to gra cRPG wykorzystująca najlepsze elementy rodem z takich serii gatunku jak Final Fantasy, Wild Arms oraz Grandia. Produkcja została przygotowana przez polską grupę developerską Tannhauser Gate znaną za sprawą popularnej gry sieciowej Mimesis Online z komputerów PC.

Przedstawione tutaj wydarzenia toczą się w fantastycznym świecie Lorath. Na jego terytorium powoli odradza się zło zagrażające wszystkim jego mieszkańcom. Do tej pory pokój i harmonię krainie zapewniały mistyczne drzewa żywiołów. Ich moc z czasem jednak zaczęła słabnąć. Przepowiednie mówią, że sytuacja ta zwiastuje nadchodzące powtórzenie się starożytnego konfliktu między potężnymi bogami władającymi światem. Całe to zamieszanie najgorsze krzywdy wyrządzi śmiertelnikom. Głównym bohaterem historii jest młodzieniec zwany Yan. Osierocony chłopak został odnaleziony i wychowany przez jednego ze strażników magicznych drzew. Jego przybrany ojciec i wychowawca wpoił mu szereg honorowych zasad postępowania. Zupełnie nieoczekiwanie Yan przeżyje przygodę, która zmieni losy tego świata.

Twórcy gry pozostawili graczom sporą dozę swobody w podejmowaniu decyzji, co do rozwoju postaci głównego bohatera. Bez większych przeszkód decydujemy o tym jakie umiejętności zdobędzie nasz podopieczny. Możliwe jest wykreowanie zarówno wojownika, łowcy, jak i maga. Fabuła The Roots została wypełniona wieloma interesującymi wątkami oraz nieoczekiwanymi zwrotami akcji. Podczas wyprawy możemy podjąć się też wykonania wielu zadań pobocznych.

Świat gry został podzielony przez twórców na dwadzieścia cztery regiony. Podczas naszych przygód trafiamy więc do różnorodnych miejsc i lokacji. Przemierzamy m.in. lasy, podziemia, góry, cmentarzyska, latające wyspy, demoniczne otchłanie, tajemnicze fortece i świątynie. W celu szybszego przemieszczania się po rozległych terenach możemy korzystać m.in. z łodzi, statków powietrznych i magicznych portali. Świat Lorath to ciągle tętniąca własnym życiem kraina w której każda z niegrywalnych postaci ma do wykonania swoje własne zadania. Blisko 120 zamieszkujących ją osób może w różny sposób wpływać na nasze dalsze działania. Ponadto każda z nich ma własną osobowość, różne zdolności i unikalne cechy. Ponadto w The Roots z czasem z napotkanymi postaciami możemy stworzyć maksymalnie trzyosobową drużynę.

Na naszej drodze napotykamy na różnorodnych przeciwników. Twórcy gry przygotowali blisko 100 rodzajów oponentów. Pośród nich znajdują się różne osoby oraz maszkary o różnorodnych cechach charakterystycznych. Potyczki z wrogami toczymy w trybie stanowiącym połączenie turowej strategii i walki w czasie rzeczywistym. Podczas bitw wydajemy polecenia dla członków naszej drużyny, decydujemy o taktykach, rzucaniu zaklęć magicznych, korzystaniu ze zdolności postaci oraz o przyzywaniu istot które mogą walczyć po naszej stronie. W grze znajduje się blisko 400 typów przedmiotów do wykorzystania i około 80 czarów podzielonych na kilka żywiołów. W The Roots znalazła się też możliwość zabawy w dwie mini gry: Ballooncraft Race czyli zręcznościowe wyścigi w których sterujemy pojazdami powietrznymi oraz popularną w świecie gry zabawę logiczną Trion.

The Roots posiada charakterystyczną szatę graficzną. Całość została przedstawiona w pełni trójwymiarowym środowisku. Wygląd każdej lokacji został nacechowany specyficznym stylem. Animacja postaci natomiast została przygotowana w ten sposób, że z łatwością możemy zauważyć jakie nastroje i emocje kierują daną osobą. Dodatkowo wszystkie sceny przerywnikowe zostały przygotowane przy wykorzystaniu technologii Motion Capture. Swoich głosów postaciom użyczyli profesjonalni aktorzy. Na potrzeby gry przygotowano też klimatyczną oprawę dźwiękową.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Oczekiwania czytelników: 7.9 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Roots

12+

Wstrzymano prace nad The Roots - polską grą fabularną dla platformy PC i Xbox
Wstrzymano prace nad The Roots - polską grą fabularną dla platformy PC i Xbox

wiadomość6 kwietnia 2006

Być może Polska nie jest „erpegowym zagłębiem”, o czym napisaliśmy już przed prawie dwoma tygodniami, ale kilka ciekawych gier z gatunku cRPG w naszym kraju powstaje. Niestety jedna z nich odeszła właśnie w niebyt. Mowa o pozycji, nazwanej The Roots i opracowywanej dotąd przez wrocławskie studio Tannhauser Gate.

El Matador, The Roots, Creature Conflict i UFO: Aftershock - opóźnienia

wiadomość30 maja 2005

Korporacja Cenega Publishing dokonała aktualizacji swojego aktualnego planu wydawniczego. Zamiast „aktualizacji planu” bardziej pasowałby tu jednak zwrot „generalnego opóźnienia w planach”, gdyż aż cztery nadchodzące projekty tejże firmy (El Matador, The Roots, Creature Conflict i UFO: Aftershock) pojawią się na rynku później, niż dotychczas zapowiadano.

The Roots później niż przewidywano

wiadomość24 lutego 2005

Przed trzema laty firma Tannhauser Gate wypuściła na rynek dość udaną grę MMORPG o nazwie Mimesis Online. Kolejnym ambitnym projektem tych developerów jest RPG ochrzczony mianem The Roots. Co ciekawe, siedziba wspomnianych tutaj programistów mieści się na przedmieściach dolnośląskiego miasta Wrocław.

Premiera The Roots przełożona

wiadomość23 stycznia 2005

Fanom gier fabularnych, gra The Roots powinna być znana przynajmniej z dwóch powodów. Po pierwsze, reprezentuje ona właśnie gatunek RPG, a po drugie (to patriotyczny powód), The Roots powstaje w studiu Tannhauser Gate, polskiego developera, odpowiedzialnego m.in. za Mimesis Online. Niestety, gra nie ukaże się w zapowiadanym terminie.

Rok 2005 wreszcie pod znakiem cRPG? - część druga

wiadomość5 stycznia 2005

W poprzednim odcinku wraz z RPGDot zajmowaliśmy się największym produkcjami z gatunku komputerowych gier fabularnych. Dzisiejsza część jest zdominowana przez producentów europejskich, nie zabraknie również propozycji od developerów zza wschodniej granicy.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz