Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Heroes of the Monkey Tavern Switch

Dungeon crawler, w którym wcielamy się w awanturników plądrujących pełną niebezpieczeństw wieżę, by zdobyć środki na dalsze świętowanie w tytułowej tawernie.

RPG, dungeon-crawler, elementy przygodowe, fantasy, FPP, indie.

Heroes of the Monkey Tavern - screen - 2018-08-10 - 379979Heroes of the Monkey Tavern - screen - 2018-08-10 - 379978Heroes of the Monkey Tavern - screen - 2018-08-10 - 379977Heroes of the Monkey Tavern - screen - 2018-08-10 - 379976Heroes of the Monkey Tavern - screen - 2018-08-10 - 379975

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Heroes of the Monkey Tavern | Switch

7listopada2017

Nintendo Switch
Okładka Heroes of the Monkey Tavern (Switch)
Heroes of the Monkey Tavern

Heroes of the Monkey Tavern jest dungeon crawlerem opracowanym przez niezależne studio Monkey Stories. Produkcja czerpie nie tylko z klasyków gatunku, lecz także z jego nowoczesnych przedstawicieli, na czele z pierwszym Legend of Grimrock.

Fabuła

W Heroes of the Monkey Tavern wcielamy się w bohaterów, którzy świętowali w tytułowej Małpiej Tawernie aż do momentu, kiedy ich sakiewki zaczęły świecić pustkami. W samą porę poznali jednak tajemniczego nieznajomego, który opowiedział im o skarbach ukrytych w wysokiej wieży majaczącej na horyzoncie. Protagoniści, szukając okazji do wzbogacenia się, postanowili więc splądrować tę budowlę.

Mechanika

Wzorem klasycznych przedstawicieli gatunku w Heroes of the Monkey Tavern akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Zabawę rozpoczynamy od skomponowania czteroosobowej drużyny śmiałków, dobierając ich spośród przedstawicieli ośmiu różnorodnych klas. W ich skórze przemierzamy posępne labirynty (poruszamy się w charakterystyczny dla gatunku, skokowy sposób, z możliwością obrotu o dziewięćdziesiąt stopni), gdzie roi się od niebezpiecznych pułapek i potworów, zagadek oraz ponad setki unikalnych przedmiotów.

W miarę postępów herosi zdobywają punkty doświadczenia i awansują na kolejne poziomy, dzięki czemu z czasem mogą się mierzyć z coraz groźniejszymi przeciwnikami. Starcia tymi ostatnimi toczą się w czasie rzeczywistym, a w ich trakcie liczy się przede wszystkim obranie odpowiedniej taktyki oraz umiejętne wykorzystywanie mocnych stron każdego z awanturników; dotyczy to tak pojedynków z sześcioma potężnymi bossami, jak i bitew z szesnastoma rodzajami szeregowych oponentów.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa grafika gry Heroes of the Monkey Tavern została utrzymana w stylistyce przywodzącej na myśl wyżej wspomniane Legend of Grimrock, a zmaganiom towarzyszy klimatyczny soundtrack. Ponadto należy odnotować, że tytuł pozwala na wybór jednego z trzech poziomów trudności.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Heroes of the Monkey Tavern

Wymagania wiekowe Heroes of the Monkey Tavern

12+

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz