Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Tunnel B1 PC

Strzelanka z widokiem z pierwszej osoby, w której gracze kontrolują uzbrojony w nowoczesną broń poduszkowiec i przemierzają wypełnione przeciwnikami tunele. Produkcja jest utrzymana w mrocznej stylistyce science fiction.

Akcji, FPP, science fiction.

NEON Software | producent

Ocean | wydawca

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Tunnel B1 | PC

4października1996

13kwietnia2018

Steam

PC Windows
Okładka Tunnel B1 (PC)
Tunnel B1

Tunnel B1 to nietypowa strzelanka z widokiem z pierwszej osoby, w której gracze zasiadają za sterami poduszkowca i stają do walki z dziesiątkami oponentów w pełnym pułapek labiryncie.

Fabuła

Produkcja opowiada o losach pilota futurystycznego poduszkowca, który trafia do ogromnego labiryntu tuneli, tworzącego bazę szalonego dyktatora. Na miejscu musi on zniszczyć posiadane przez niego zapasy plutonu, a tym samym przeszkodzić mu w odpaleniu superbroni, która zagraża całemu światu.

Mechanika

Gra autorstwa NEON Software stawia na zręcznościowy model zabawy, pozwalając na dynamiczne rajdy po ciasnych korytarzach i efektowne wymiany ognia z wrogimi wieżyczkami i latającymi pojazdami. Do dyspozycji graczy twórcy oddali szereg broni, w tym karabiny, miny, rakiety i lasery, którymi mogą oni eliminować cele i napotkane przeszkody. Celem jest uzyskać dostęp do kolejnych zamkniętych stref, po drodze niszcząc cenne zasoby wrogiego przywódcy i demolując pojazdy tworzące jego armię. W późniejszych etapach zabawy twórcy dodali specjalne wyzwania czasowe, zmuszając graczy do zniszczenia uciekających celów w określonej liczbie sekund.

Kwestie techniczne

Tunnel B1 na PS1 i PC w momencie premiery wyróżniał się oprawą graficzną, zachwycając szczegółowymi teksturami otoczenia. Gra jest utrzymana w stylistyce science fiction.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Tunnel B1

12+

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz