Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS1
Okładka Krazy Ivan (PS1)
OkładkaKrazy Ivan (PS1)

Krazy Ivan PS1

Pierwszoosobowa strzelanka, w której gracze przejmują kontrolę nad rosyjskim pilotem robota bojowego, który broni różnych regionów Ziemi przed inwazją kosmitów.

Akcji | science fiction | FPS | mechy i roboty

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Krazy Ivan Premiera PS1

30stycznia1996

producent: Psygnosis wydawca: Psygnosis

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Przygotowana przez studio Psygnosis strzelanina z widokiem z oczu postaci, w której głównym bohaterem jest opętany żądzą zemsty na obcych rosyjskich pilot robota bojowego. Produkcja stawia na zręcznościowy, stawiając na efektowność, charakter zabawy.

Fabuła

Przybysze z kosmosu dokonują inwazji na Ziemię i terroryzują jej mieszkańców za sprawą potężnych robotów. Do walki z najeźdźcami staje Iwan Popowicz, pilot Stalowego Kozaka, skafandra przypominającego robota bojowego. Wykorzystując jego siłę i wytrzymałość, chce unicestwić wroga i wyzwolić Błękitną Planetę. W ramach swojej misji Rosjanin odwiedza m.in. Francję, Arabię Saudyjską, Stany Zjednoczone czy Japonię. Przygotowana przez autorów historia jest prezentowana poprzez wstawki FMV z prawdziwymi aktorami.

Mechanika

Krazy Ivan jest FPS-em, w którym gracze stawiają czoła przeważającym siłom wroga za sterami swojego robota. Przygotowane przez twórców poziomy przypominają ogromne areny do walk. Na każdej z map tytułowy bohater musi pokonać wyznaczoną liczbę przeciwników. Twórcy zaprojektowali kilkanaście rodzajów wrogich maszyn, różniących się uzbrojeniem, wytrzymałością czy sposobem poruszania. W eliminowaniu ich pomagają porozrzucane na mapach dodatkowe przedmioty, które odnawiają amunicję czy czynią Iwana na moment nieśmiertelnym. Część z nich ma efekty uboczne - mogą spowolnić herosa lub utrudnić mu celowanie. Po każdym pomyślnie zakończonym zadaniu posiadacze konsoli zyskują szansę, by ulepszyć swój ekwipunek, wykorzystując zdobytą wcześniej walutę.

Krazy Ivan posiada obok kampanii także tryb dla dwóch graczy. Miłośnicy strzelanin mogą zmierzyć się w deathmatchu, łącząc dwie konsole za pomocą link-cable’a. Do takiej zabawy potrzebne są dwa egzemplarze gry, dwa telewizory i dwie PS1.

Kwestie techniczne

Krazy Ivan wyróżnia się atrakcyjną na ówczesne standardy oprawą graficzną, a także efektownymi, budującymi klimat wstawkami FMV, w których zagrali prawdziwi aktorzy. Ścieżkę dźwiękową do gry skomponował Tim Wright, który pracował też nad soundtrackami do odsłon serii Wipeout, Colony Wars czy Lemmingsów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Krazy Ivan: 16+