Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Battlefield V XBOX ONE

Battlefield 5

Następna część serii pierwszoosobowych strzelanin, za której opracowanie odpowiadało sprawujące pieczę nad marką studio DICE.

Akcji, Battle Royale, FPP, FPS, II wojna światowa, kooperacja, multiplayer, strzelanki, wojenne.

Battlefield V - screen - 2018-08-21 - 380700Battlefield V - screen - 2018-08-21 - 380699Battlefield V - screen - 2018-08-21 - 380698Battlefield V - screen - 2018-08-21 - 380697Battlefield V - screen - 2018-06-10 - 375230Battlefield V - screen - 2018-06-10 - 375229Battlefield V - screen - 2018-06-10 - 375228Battlefield V - screen - 2018-06-10 - 375227Battlefield V - screen - 2018-06-10 - 375226

wersja językowa:
PL napisy i dialogi, EN napisy i dialogi

Data premiery gry Battlefield V | XONE

11października2018

wczesny dostęp

19października201859dni

19października2018

premiera PL

19października2018

Xbox Live

Microsoft XBOX ONE
Okładka Battlefield V (XONE)
Battlefield V

Battlefield V jest kolejną częścią bestsellerowej serii strzelanin tworzonych przez należące do firmy Electronic Arts studio DICE. Produkcja została osadzona w realiach II wojny światowej i stanowi swoisty powrót do korzeni cyklu, a pojawiła się między innymi na platformie PC, PS4 i XONE.

Akcję ukazano tradycyjnie z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Niezależnie od wybranego trybu gry w trakcie zabawy toczymy batalie na relatywnie dużą skalę, a do dyspozycji otrzymujemy rozbudowany arsenał narzędzi mordu, obejmujący zarówno znane z kart historii bronie, pojazdy i maszyny (pokroju czołgów i samolotów), jak i tajne wynalazki.

Kampania singleplayer

W kampanii fabularnej dla pojedynczego gracza nie jesteśmy ograniczeni do zabawy w skórze jednego bohatera, gdyż podobnie jak miało to miejsce w poprzedniej części serii, autorzy po raz kolejny prezentują kilka odmiennych historii w ramach tak zwanych Wojennych opowieści; jedną z protagonistek jest kobieta walcząca z niemieckim okupantem w szeregach niemieckiego ruchu oporu.

Tryb co-op

Największą nowością w Battlefield V jest Combined Arms – kooperacyjny tryb dla czterech graczy, w którym wcielamy się w spadochroniarzy działających na tyłach wrogiej armii. Rozgrywka toczy się tu na proceduralnie generowanych mapach.

Tryb multiplayer

Jak zwykle, w Battlefield V na sprawdzenie czeka też multiplayerowy moduł oparty na różnych trybach rywalizacji. Jego najważniejszym elementem są ponownie Operacje, tutaj przemianowane na Grand Operations – długie, kilkuetapowe zmagania, w trakcie których realizujemy rozmaite zadania na zmieniających się mapach. Wcielamy się w żołnierzy reprezentujących rozmaite specjalizacje (takie jak medyk, zwiadowca, żołnierz wsparcia czy szturmowiec) i uczestniczymy w starciach toczonych między innymi na terenie Afryki, Rotterdamu oraz Francji.

W porównaniu z wcześniejszymi dziełami studia DICE multiplayer doczekał się szeregu istotnych zmian. Oblicze wieloosobowych zmagań odmieniają zwłaszcza fortyfikacje – w ich obrębie wznosimy umocnienia i decydujemy o aspektach pokroju lokalizacji CKM-ów. Do innowacji zalicza się też m.in. fakt, że pasek zdrowia podzielono na kilka segmentów (życie regeneruje się automatycznie tylko w obrębie danej sekcji). Leczenie powalonego sojusznika dłużej niż wcześniej, za to opatrzyć go może teraz każdy członek drużyny, nie tylko medyk.

Mechanika – pozostałe informacje

Kolejna istotna nowość to fakt, że wygląd i wyposażenie postaci można w dużym stopniu modyfikować w ramach systemu Kompanii, ustalając np. płeć, rysy twarzy (i malunki na niej), strój, akcesoria czy skórki i dodatki do broni.

Ulepszony system ruchu sprawia, że w trakcie wymiany ognia gracze mogą rzucać się na ziemię w różnych kierunkach i np. strzelać, leżąc na plecach. Ponadto każda broń ma teraz unikalny schemat odrzutu. Poza tym twórcy pochylili się nad kwestią amunicji (której początkowy przydział wystarcza jedynie na kilka potyczek, aczkolwiek po mapach porozrzucano na przykład skrzynie pozwalające na uzupełnianie zapasów) oraz granatów (korzystanie z nich zostało ograniczone, jednak można je odrzucać w stronę adwersarzy lub celnym strzałem doprowadzać do eksplozji).

Kwestie techniczne

Tak jak poprzedniczki, Battlefield V na platformie PC, PS4 i XONE działa w oparciu o stworzoną przez DICE technologię Frostbite, która zapewnia wysoką jakość trójwymiarowej oprawy graficznej. Dotyczy to tak pełnych detali tekstur i realistycznego oświetlenia, jak i poszerzonej skali destrukcji otoczenia (np. wyrywania pociskami dziur w ziemi). Na wysokim poziomie stoi również warstwa dźwiękowa, na czele z realistycznymi odgłosami pola bitwy.

Dodatki i mikropłatności

W przeciwieństwie do wcześniejszych gier z serii, w Battlefield V całkowicie zrezygnowano z płatnych dodatków, a co za tym idzie – przepustki Premium. Wszystkie rozszerzenia do tej produkcji są udostępniane za darmo.

Zamiast tego twórcy oferują mikropłatności, w ramach których można zdobywać przedmioty kosmetyczne do personalizacji postaci. Zabrakło dostępnych za prawdziwe pieniądze bonusów, które dawałyby przewagę w rozgrywce.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 7.3 / 10 na podstawie 77 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 288,99 PLN

Gry podobne do Battlefield V

Wymagania wiekowe Battlefield V

18+

21 gier wykorzysta ray tracing od Nvidii – m.in. Battlefield V i Shadow of the Tomb Raider
21 gier wykorzysta ray tracing od Nvidii – m.in. Battlefield V i Shadow of the Tomb Raider

wiadomość21 sierpnia 2018

Podczas prezentacji kolejnej generacji kart graficznych z serii GeForce, Nvidia opublikowała listę 21 gier, które wykorzystają technologię ray tracingu. Pokazano także nowe dema Batllefielda V oraz Shadow of the Tomb Raider, na przykładzie których można zobaczyć, jaką różnicę daje RTX.

Battlefield 5 - data startu otwartej bety
Battlefield 5 - data startu otwartej bety

wiadomość21 sierpnia 2018

Studio DICE i firma Electronic Arts ujawniły termin startu otwartej bety gry Battlefield V. Dowiedzieliśmy się również jakie mapy przetestujemy w jej trakcie.

Battlefield 5 bez modyfikacji pojazdów na premierę
Battlefield 5 bez modyfikacji pojazdów na premierę

wiadomość20 sierpnia 2018

Październikowa premiera Battlefielda 5 nie przyniesie ze sobą kosmetycznej modyfikacji pojazdów – zdradził deweloper. Niewykluczone, że ulepszenia te trafią jednak do... lootboksów.

Nowy zwiastun gry Battlefield 5 ukazuje zniszczenie Rotterdamu i tryb battle royale
Nowy zwiastun gry Battlefield 5 ukazuje zniszczenie Rotterdamu i tryb battle royale

wiadomość16 sierpnia 2018

Na kilka dni przed targami gamescom 2018 firma Electronic Arts oraz studio DICE opublikowały nowy zwiastun Battlefielda V. Tematem przewodnim owego materiału jest zniszczenie Rotterdamu.

Battlefield 5 – słaba przedsprzedaż budzi obawy
Battlefield 5 – słaba przedsprzedaż budzi obawy

wiadomość16 sierpnia 2018

Analitycy rynkowi podzielili się swoimi przewidywaniami odnośnie sukcesu gry Battlefield V. Wyniki nie nastrajają optymizmem - piąty Battlefield przegrywa z konkurencją w przedsprzedaży, a gracze zdają się mieć niewielkie oczekiwania względem produkcji.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
15.06.2018 12:46
😃
zanonimizowany1264961
1
Junior

Battlefield 1 mnie oczarował.Wg mnie najlepszy tryb online tej generacji konsol. Kapitalna gra pod każdym względem stąd też czekam na BF5. Zapowiada się kolejna wspaniała gra.