Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Far Cry 5: Lost on Mars XBOX ONE

Rozszerzenie dla wydanego w marcu 2018 roku FPS-a Far Cry 5, które przenosi nas na czerwoną planetę Mars, gdzie zmierzymy się z groźnymi obcymi. Produkcja została stworzona przez francuską firmę Ubisoft, znaną także m.in. z serii Assassin’s Creed czy Watch Dogs.

To jest dodatek do gry Far Cry 5.

Akcji, FPP, FPS, humorystyczne, science fiction, strzelanki.

Far Cry 5: Lost on Mars - screen - 2018-07-16 - 378299Far Cry 5: Lost on Mars - screen - 2018-07-16 - 378298Far Cry 5: Lost on Mars - screen - 2018-07-16 - 378297Far Cry 5: Lost on Mars - screen - 2018-07-16 - 378296Far Cry 5: Lost on Mars - screen - 2018-07-16 - 378295Far Cry 5: Lost on Mars - screen - 2018-03-07 - 367609

Ubisoft | producent

Ubisoft | wydawca

Ubisoft GmbH | wydawca PL

Strona oficjalna   Pomoc techniczna

wersja językowa:
PL napisy, EN napisy i dialogi

Data premiery gry Far Cry 5: Lost on Mars | XONE

17lipca2018

17lipca2018

Xbox Live

Microsoft XBOX ONE
Okładka Far Cry 5: Lost on Mars (XONE)
Far Cry 5: Lost on Mars

Lost on Mars to dodatek do wydanej w 2018 roku pierwszoosobowej strzelanki Far Cry 5. Rozszerzenie przenosi nas w zupełnie inne miejsce (konkretniej na tzw. Czerwoną Planetę, czyli Marsa) i pozwala się wcielić w innego bohatera niż podstawowa wersja gry. Za stworzenie tej produkcji odpowiada francuska firma Ubisoft, od lat konsekwentnie rozwijająca markę Far Cry.

Fabuła

W dodatku Lost on Mars wcielamy się w znanego z podstawowej kampanii Far Cry 5 pilota Nicka Rye. Zostaje on przeniesiony na Marsa i wraz z zaawansowanym AI oraz przyjacielem – Hurkiem – stara się zapobiec inwazji przypominających kraby Obcych, przywodzących na myśl m.in. film Żołnierze Kosmosu.

Mechanika

Far Cry 5: Lost on Mars jest pierwszoosobową strzelanką. Dodatek oferuje nam krótki główny wątek fabularny oraz sandboksową mapę pełną pobocznych aktywności, którą odsłaniamy stopniowo, wspinając się na rozmieszczone tu i tam wieże. Zadania są zróżnicowane i niejednokrotnie pełne humoru (jak np. zbieranie części ciała Hurka, który w momencie rozpoczęcia naszej przygody ma postać wyłącznie gadającej głowy).

Rozgrywka w DLC jest ciekawa dzięki sprzętowi, z którego możemy korzystać w trakcie zabawy. Do naszej dyspozycji oddano szereg dziwnych, fantastycznych broni, takich jak Morphinator, Hellfire, Phazer Annihilizer, Nerve Reaper, Grape Popper, Obliteratorrrr czy Blaster of Disaster. W eksplorowaniu lokacji pomaga nam z kolei plecak odrzutowy, przy czym korzystanie z niego jest w zasadzie obligatoryjne, bowiem dotykając stopami piasku, często sprowadzamy na siebie wrogów. Wzbogaca to rozgrywkę o elementy platformowe – czasem skakanie po mapie może być ważniejsze od eksterminowania przeciwników.

Tryby gry

Far Cry 5: Lost on Mars nie oferuje żadnych nowych trybów gry.

Kwestie techniczne

Dodatek Far Cry 5: Lost on Mars nie wprowadza żadnych zmian w warstwie technicznej gry. Mimo to z uwagi na zupełnie odmienny kierunek artystyczny, DLC prezentuje się zauważalnie inaczej niż podstawowa wersja Far Cry 5. Pełne błyszczącego chromu projekty lokacji i broni wyraźnie nawiązują do filmów sci-fi z lat 90-tych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 8.3 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Gry podobne do Far Cry 5: Lost on Mars

Klasyfikacja PEGI Far Cry 5: Lost on Mars

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Premiera Far Cry 5: Lost on Mars. Są pierwsze recenzje
Premiera Far Cry 5: Lost on Mars. Są pierwsze recenzje

wiadomość17 lipca 2018

Dziś przypada premiera nowego rozszerzenia do gry Far Cry 5 o podtytule Lost on Mars. W sieci pojawiły się już pierwsze recenzje dodatku sugerujące, że raczej nie mamy do czynienia z wielkim hitem.

Wszystko o Far Cry 5 (fabuła, DLC, wymagania sprzętowe) – Akt. #5
Wszystko o Far Cry 5 (fabuła, DLC, wymagania sprzętowe) – Akt. #5

wiadomość29 maja 2017

W kompendium zebrano wszystkie najważniejsze informacje dotyczące piątej części serii Far Cry, która zadebiutowała w sklepach w marcu 2018 roku i przenosi graczy do hrabstwa Hope, w amerykańskim stanie Montana.

DLC Lost on Mars do Far Cry 5 zadebiutuje 17 lipca
DLC Lost on Mars do Far Cry 5 zadebiutuje 17 lipca

wiadomość11 lipca 2018

Ubisoft poinformował, że drugi dodatek do Far Cry 5 – Lost on Mars – zadebiutuje 17 lipca na wszystkich platformach docelowych. W produkcji wybierzemy się na Czerwoną Planetę i powalczymy z przypominającymi robaki obcymi.

Season pass do Far Cry 5 – Ubisoft prezentuje nadchodzące DLC
Season pass do Far Cry 5 – Ubisoft prezentuje nadchodzące DLC

wiadomość6 marca 2018

Far Cry 5 nie daje o sobie zapomnieć. Firma Ubisoft postanowiła przybliżyć nam zawartość nadchodzących DLC, które wraz z pełną wersją Far Cry 3 wejdą w skład season passa.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz