Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Dynasty Warriors 9 XBOX ONE

Kolejna część serii gier akcji, z elementami gier taktycznych, w której gracze mają okazję wziąć udział w wojnie domowej, jaka rozegrała się na terenie Chin na przełomie drugiego i trzeciego wieku naszej ery. W przeciwieństwie do poprzedniczek, produkcja oferuje rozbudowany, otwarty świat, obejmujący swym zasięgiem cały obszar ówczesnego Państwa Środka.

Akcji, beat 'em up, kooperacja, multiplayer, sandbox, slasher, TPP.

Dynasty Warriors 9 - screen - 2018-01-17 - 363334Dynasty Warriors 9 - screen - 2018-01-17 - 363333Dynasty Warriors 9 - screen - 2018-01-17 - 363332Dynasty Warriors 9 - screen - 2018-01-17 - 363331Dynasty Warriors 9 - screen - 2018-01-17 - 363330Dynasty Warriors 9 - screen - 2018-01-17 - 363329Dynasty Warriors 9 - screen - 2018-01-17 - 363328Dynasty Warriors 9 - screen - 2018-01-17 - 363327Dynasty Warriors 9 - screen - 2018-01-17 - 363326

Omega Force | producent

Koei Tecmo | wydawca

Strona oficjalna

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Dynasty Warriors 9 | XONE

13lutego2018

13lutego2018

Xbox Live

Microsoft XBOX ONE
Okładka Dynasty Warriors 9 (XONE)
Dynasty Warriors 9

Dynasty Warriors 9 jest kolejną odsłoną popularnego cyklu gier akcji z elementami gier taktycznych. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku poprzedniczek, za jej powstanie odpowiada studio Omega Force. Tytuł został wydany na platformę Xbox One, a jego premiera zbiegła się w czasie z piętnastymi urodzinami serii, co twórcy postanowili uczcić wprowadzeniem licznych zmian i usprawnień w schemacie rozgrywki.

Fabuła

Historia opowiedziana w Dynasty Warriors 9 jest luźno powiązana z fabułą powieści Opowieść o Trzech Królestwach, w której przedstawiono historię wojny domowej, jaka rozegrała się na terenie Chin na przełomie drugiego i trzeciego wieku naszej ery. Do naszej dyspozycji oddano zróżnicowanych bohaterów – do 83 postaci znanych z Dynasty Warriors 8: Empires dołączają dodatkowi herosi. Mowa nie tylko o debiutantach, lecz także o wojownikach znanych z innych gier studia, pokroju generała Żółtych Turbanów Zhou Canga, który pojawił się zarówno we wspomnianym wcześniej dziele literackim autorstwa Luo Guanzhonga, jak i w grze Musou Stars.

Mechanika

Filar zabawy w Dynasty Warriors 9 stanowią rozgrywane w czasie rzeczywistym starcia z udziałem setek jednostek. Przed rozpoczęciem bitwy możemy podjąć kilka decyzji o podłożu taktycznym, by następnie przenieść się na pole walki, gdzie gra zamienia się w rasowego slashera, pozwalając na wzięcie udziału w bitwie na czele całej armii. W porównaniu z wcześniejszymi odsłonami cyklu gruntownie przebudowano system walki – ponownie jednak kluczem do sukcesu w eliminacji hord przeciwników jest odpowiednie wykorzystanie dostępnego oręża i umiejętności specjalnych, zróżnicowanych w zależności od kontrolowanego bohatera. Potężniejsze zdolności i ataki odblokowujemy w miarę czynionych postępów oraz zdobywanego doświadczenia.

W przeciwieństwie do poprzedniczek, których akcja rozgrywała się na zamkniętych, płaskich mapach, produkcja oferuje rozbudowany otwarty świat, obejmujący zasięgiem cały obszar ówczesnego Państwa Środka. Oddaną do swobodnej eksploracji „piaskownicę” wypełniono historycznymi miastami, a różnorodna topografia terenu pozwala na stosowanie odmiennych strategii – przewagę taktyczną może zaoferować choćby różnica wysokości pomiędzy ścierającymi się oddziałami.

Kwestie techniczne

Dynasty Warriors 9 na platformie Xbox One działa w oparciu o technologię, która napędzała poprzednie gry z serii. Silnik graficzny został jednak udoskonalony, dzięki czemu trójwymiarowa oprawa graficzna prezentuje wysoki poziom wykonania przy jednoczesnym zachowaniu płynnej animacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Klasyfikacja PEGI Dynasty Warriors 9

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Dynasty Warriors 9 – premiera i pierwsze oceny
Dynasty Warriors 9 – premiera i pierwsze oceny

wiadomość13 lutego 2018

Dzisiaj na sklepowe półki trafiła dziewiąta odsłona cyklu Dynasty Warriors. Produkcja doczekała się także pierwszych recenzji; sprawdźmy więc, czy mamy do czynienia z prawdziwą rewolucją, czy też twórcom nie udało się wywiązać ze swoich obietnic.

Dynasty Warriors 9 ukaże się na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One
Dynasty Warriors 9 ukaże się na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One

wiadomość3 sierpnia 2017

Firma Koei Tecmo ujawniła platformy docelowe dla Dynasty Warriors 9. Nowa odsłona popularnej serii gier akcji ukaże się na konsolach PlayStation 4 i Xbox One oraz platformie Steam.

Dynasty Warriors 9 zmierza do Europy
Dynasty Warriors 9 zmierza do Europy

wiadomość11 maja 2017

Dynasty Warriors 9 zostało zapowiedziane pod koniec zeszłego roku, jako gruntowne odświeżenie nieco skostniałej serii. Dzisiaj firma Koei Tecmo potwierdziła, że produkcja trafi do sprzedaży również na Starym Kontynencie.

Nadchodzi Dynasty Warriors 9 - gra zaoferuje otwarty świat obejmujący całe Chiny
Nadchodzi Dynasty Warriors 9 - gra zaoferuje otwarty świat obejmujący całe Chiny

wiadomość18 grudnia 2016

Firma Koei Tecmo zapowiedziała grę akcji Dynasty Warriors 9. W porównaniu z poprzednimi odsłonami cyklu zaoferuje ona sporo nowości, z których najważniejszą będzie otwarty świat, odtwarzający całe antyczne Chiny.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz