Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4XONEPCSwitch
Okładka Samurai Warriors 5 (PS4)

Samurai Warriors 5

Piąta część popularnej serii slasherów z elementami taktycznymi. W Samurai Warriors 5 trafiamy do Japonii z okresu Sengoku i bierzemy udział w wielkich bitwach. Na tle poprzedniczek gra wyróżnia się za sprawą kreskówkowej grafiki wykonanej w technice cel-shading.

Akcji | TPP | elementy strategiczne | na 2 osoby | kooperacja | historyczne | Japonia | samuraje | podzielony/wspólny ekran | slasher

Okładka Samurai Warriors 5 (PS4)

data premiery gry:

27lip2021za 99dni

PC PS4 XONE Switch
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Samurai Warriors 5 to piąta odsłona zapoczątkowanego w 2004 roku cyklu slasherów wzbogaconych o elementy taktyczne. Produkcja została opracowana przez sprawujące pieczę nad serią studio Omega Force, natomiast jej wydaniem zajęła się firma Koei Tecmo.

Fabuła

Akcja gry Samurai Warriors 5 toczy się w Japonii z okresu Sengoku, a dokładnie – tuż po zakończeniu tak zwanej Wojny Onin, która rozpoczęła się w 1467 roku i trwała aż do roku 1477. Opowiedzianą tu historię poznajemy z perspektywy dwóch wielkich dowódców tamtej epoki, czyli Nobunagi Ody oraz Mitsuhide Akechiego.

Mechanika

Przed rozpoczęciem zabawy w Samurai Warriors 5 wybieramy jednego z bohaterów. Oprócz dwóch wyżej wymienionych postaci do naszej dyspozycji oddano szereg innych osobistości, wśród których znajdziemy zarówno herosów znanych z poprzednich części serii, jak i debiutantów. Każdy z wojowników posiada indywidualne zdolności, których umiejętne wykorzystanie w walce zapewni nam przewagę nad siłami przeciwnika. Następnie nie pozostaje nam nic innego, jak podjąć kilka decyzji o podłożu strategicznym i wskoczyć w istny wir akcji.

Filarem rozgrywki w Samurai Warriors 5 są dynamiczne starcia z udziałem setek jednostek, w których bierzemy bezpośredni udział, obserwując protagonistę zza jego pleców (TPP). Wrogów eliminujemy, robiąc użytek z broni białej oraz umiejętności prowadzonej postaci. W miarę postępów rozwijamy bohatera, zwiększając jego potencjał bojowy. Byśmy jednak nie czuli się zbyt pewnie na polu bitwy, z czasem ewoluują również wrogowie, co wymusza na nas częste zmiany taktyki.

Tryby gry

W Samurai Warriors 5 możemy grać w pojedynkę lub z drugą osobą w trybie multiplayer.

Kwestie techniczne

Na tle poprzednich części serii Samurai Warriors 5 wyróżnia się za sprawą kreskówkowej grafiki wykonanej w technice cel-shading.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Samurai Warriors 5

12+

PC
PS4
XONE
Switch