Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Card Thief Android

Oryginalna hybryda karcianki i skradanki, opracowana przez zespół Tinytouchtales. Gracz wciela się w doświadczonego złodzieja, którego zadaniem jest dokonanie czterech skoków.

Logiczne, fantasy, karciane, skradanki.

Card Thief - screen - 2017-03-28 - 341266Card Thief - screen - 2017-03-28 - 341265Card Thief - screen - 2017-03-28 - 341264

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Card Thief | AND

22kwietnia2017

22kwietnia2017

Google Play

Android
Okładka Card Thief (AND)
Card Thief

Card Thief to wydana na mobilny system AND i iOS nietypowa karcianka z elementami skradankowymi. Produkcję opracowało studio Tinytouchtales, czyli autorzy Card Crawl.

Fabuła

Akcja toczy się w uniwersum fantasy, wzorowanym na świecie znanym z serii Thief. Gra opowiada o przygodach doświadczonego złodzieja, dokonującego zuchwałych skoków. Na realizację czekają cztery zlecenia, a ich zawartość jest w dużym stopniu losowa, dlatego całość można rozgrywać wielokrotnie, bez uczucia znużenia.

Mechanika

Wydane na platformę AND i iOS Card Thief stanowi mocno nietypową wariację na temat pasjansa. Produkcja przeznaczona jest wyłącznie do samotnej zabawy, a karciane mechanizmy zostały tutaj użyte do ukazania akcji złodzieja. Zabawa podąża typowym skradankowym szlakiem. Podczas misji musimy więc m.in. ukrywać się w cieniu, gasić pochodnie, unikać wykrycia i kraść cenne przedmioty.

Wszystko to wykonujemy jednak za pomocą kart. Na mapie jest ich zawsze dziewięć. Reprezentują one różnorodne akcje, zdarzenia, postacie i przedmioty. Podczas każdej rozgrywki przydzielane są one losowo z talii zaprojektowanej przez autorów pod każdą misję. Gracz musi wymyśleć szlak przez te karty, który doprowadzi złodzieja bezpiecznie do celu. Na rozgrywkę wpływają również karty reprezentujące umiejętności i elementy ekwipunku, służące do zmiany sytuacji na planszy.

Gra traktuje karciankową tematykę dosyć lekko. Typowe dla tego gatunku schematy zostały bowiem wzbogacone o system światła, decydujący o tym, jak łatwo jest nas wykryć, mechanikę rozwoju postaci oraz punkty życia, odgrywające rolę w momencie, gdy zostajemy przyłapani przez strażników. Powoduje to, że rozgrywka jest znacznie bardziej dynamiczna niż w typowych karciankach i może przypaść do gustu nawet osobom, które zazwyczaj nie trawią tego gatunku.

Kwestie techniczne

Mocną stroną gry jest jej wykonanie. Card Thief oferuje atrakcyjną dwuwymiarową oprawę graficzną autorstwa Maxa Fiedlera, którą opracowano w lekko karykaturalnej konwencji. Zabawie towarzyszy wpadająca w ucho muzyka skomponowana przez Olivera Salkica.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Oczekiwania czytelników: 9.0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Gry podobne do Card Thief

Wymagania wiekowe Card Thief

12+

Card Thief - ukazała się skradankowa karcianka od autorów Card Crawl
Card Thief - ukazała się skradankowa karcianka od autorów Card Crawl

wiadomość25 marca 2017

Autorzy wyśmienitego Card Crawl wypuścili swoją kolejną mobilną produkcję. Jest nią gra Card Thief, czyli nietypowa karcianka dla pojedynczego gracza, która tradycyjne dla swojego gatunku mechanizmy łączy z elementami skradankowymi.

5 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

igi19

BardzoRudaRudolfina

JCKP

DeSade

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz