Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 25 marca 2017, 09:59

Card Thief - ukazała się skradankowa karcianka od autorów Card Crawl

Autorzy wyśmienitego Card Crawl wypuścili swoją kolejną mobilną produkcję. Jest nią gra Card Thief, czyli nietypowa karcianka dla pojedynczego gracza, która tradycyjne dla swojego gatunku mechanizmy łączy z elementami skradankowymi.

Wydane w 2015 roku Card Crawl pozostaje jedną z najciekawszych karcianek ostatnich lat, zwłaszcza że jest to rzadki przedstawiciel tego gatunku zaprojektowany wyłącznie z myślą o samotnej zabawie. Teraz autorzy, czyli ludzie z zespołu Tinytouchtales, wypuścili kolejny projekt tego typu zatytułowany Card Thief.

Gra na razie dostępna jest tylko na iOS. - Card Thief - ukazała się skradankowa karcianka od autorów Card Crawl - wiadomość - 2017-03-27
Gra na razie dostępna jest tylko na iOS.
CARD THIEF W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Tinytouchtales
  2. Wydawca: Tinytouchtales
  3. Gatunek: gra logiczna/karcianka
  4. Platformy: iOS, w przyszłości także Android

Obecnie gra dostępna jest wyłącznie na urządzenia z systemem iOS i jest produkcją typu premium. Płacimy więc raz 1,99 euro (niecałe 9 zł), a potem nie pojawiają się już żadne, nawet opcjonalne, mikropłatności. W przyszłości produkcja trafi również na Androida i tam sprzedawana będzie w odrobinę innym modelu. Pobierzemy z Google Play za darmo wersję demo, a potem odblokujemy pełną zawartość, wydając jednorazowo 1,99 euro.

Tak jak w przypadku Card Crawl, w grze Card Thief bawimy się w zmodyfikowaną wersję pasjansa. O ile jednak w poprzedniej produkcji studia ta mechanika została użyta do eksplorowania pełnych potworów podziemi, tak tym razem dostajemy karciankową składankę, opowiadającą o przygodach złodzieja dokonującego zuchwałych skoków. Autorzy nie ukrywają, że produkcja jest pewnego rodzaju hołdem złożonym klasycznej serii Thief.

Card Thief podąża typowym skradankowym szlakiem. Podczas zabawy musimy więc m.in. ukrywać się w cieniu, gasić pochodnie, unikać wykrycia i kraść cenne przedmioty. Wszystko to wykonujemy jednak za pomocą kart. Na mapie jest ich zawsze dziewięć, reprezentujących różnorodne akcje, zdarzenia, postacie i przedmioty. Gracz musi wymyśleć szlak przez nie, który doprowadzi złodzieja bezpiecznie do celu. Do tego dochodzą zagrywane przez nas karty reprezentujące umiejętności i elementy ekwipunku, służące do zmiany sytuacji na planszy.

Gra traktuje karciankową tematykę dosyć lekko. Wszystko rozgrywa się za pomocą kart, ale do tego dorzucono system światła decydujący o tym, jak łatwo jest nas wykryć, mechanikę rozwoju postaci oraz punkty życia, odgrywające rolę w momencie zauważenia nas przez strażników. Powoduje to, że rozgrywka jest znacznie bardziej dynamiczna niż w typowych karciankach i może przypaść do gustu nawet osobom, które zazwyczaj nie lubią tego gatunku.

  1. Card Thief w App Store
  2. Oficjalna strona gry