Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 marca 2017, 08:26

autor: Góral

The Legend of Zelda: Breath of the Wild na PC dzięki emulatorowi Cemu

Właściwie od momentu premiery gry The Legend of Zelda: Breath of the Wild osoby odpowiedzialne za emulator konsoli Wii U Cemu pracują nad przeniesieniem produkcji na PC-ty i trzeba przyznać, że idzie im znakomicie.

Niedawno osoby odpowiedzialne za emulator konsoli Wii U Cemu zapowiedziały, że pracują nad grą The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Zatroszczenie się o prawidłowe działanie tego typu gry wymaga sporych nakładów pracy, ale twórcy robią postępy, co pokazano na poniższym materiale wideo. Projekt cieszy się tak dużym zainteresowaniem graczy, że na Patreonie już ponad 5,5 tysiąca osób co miesiąc wspiera twórców emulatora łączną kwotą przekraczającą 23 tysiące dolarów. Krótko pisząc, wszystko jest na dobrej drodze, by PC-towcy mogli pograć w produkcję okrzykniętą jedną z najlepszych w historii. Należy jednak mieć na uwadze samo Nintendo, które bardzo nie lubi emulatorów, o czym nawet informuje na oficjalnej stronie. Niewykluczone więc, że firma wkrótce zaprzęgnie do pracy swoich prawników.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild ukazało się na konsolach Wii U i Switch 3 marca bieżącego roku. Tytuł momentalnie rozkochał w sobie dziennikarzy oraz samych graczy. Według firmy analitycznej SuperData Research, w pierwszym tygodniu od premiery rozeszło się 1,5 miliona egzemplarzy nowego urządzenia japońskiej firmy i aż 9 na 10 osób kupujących sprzęt zaopatrzyło się również w rzeczoną produkcję.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild na PC dzięki emulatorowi Cemu - ilustracja #1