Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Knack 2 PS4

Kontynuacja trójwymiarowej platformówki, w której gracze wcielają się w tytułowego, niewielkiego robota, umiejącego zwiększać swoje rozmiary poprzez absorbcję rozmaitych przedmiotów. Zabawa koncentruje się na eksploracji otoczenia, rozwiązywaniu nieskomplikowanych zagadek środowiskowych oraz na walce z adwersarzami. Całość utrzymano w charakterystycznej stylistyce, przywodzącej na myśli filmy animowane Pixara.

Akcji, TPP, fantasy, science fiction, platformówki 3D, elementy logiczne, multiplayer, na 2 osoby, kooperacja, podzielony/wspólny ekran.

Knack 2 - screen - 2017-06-13 - 347954Knack 2 - screen - 2017-06-13 - 347953Knack 2 - screen - 2017-06-13 - 347952Knack 2 - screen - 2017-06-13 - 347951Knack 2 - screen - 2017-06-13 - 347950Knack 2 - screen - 2017-06-13 - 347949Knack 2 - screen - 2017-06-13 - 347948

wersja językowa:
pełna polska wersja

Data premiery gry Knack 2 | PS4

5września2017

5września2017

PSN

Sony PlayStation 4
Okładka Knack 2 (PS4)
Knack 2

Knack 2 jest bezpośrednią kontynuacją trójwymiarowej platformówki o tym samym tytule, która towarzyszyła premierze konsoli PlayStation 4. Pierwsza odsłona cyklu nie zdobyła uznania graczy i recenzentów – deweloperzy z japońskiego oddziału firmy Sony Interactive Entertainment wzięli sobie do serca ich uwagi i wprowadzili szereg zmian oraz usprawnień, których celem było przede wszystkim uczynienie rozgrywki ciekawszą i bardziej różnorodną.

Fabuła

Akcja Knack 2 rozpoczyna się niedługo po wydarzeniach przedstawionych w pierwszej części serii. Zadaniem, jakie spoczęło na barkach tytułowego bohatera i jego towarzyszy, jest stawienie czoła nowemu zagrożeniu. Niebezpieczeństwo dla Ziemi i jej mieszkańców stanowią gobliny, które wieku temu bezskutecznie próbowały podporządkować sobie ludzkość. Adwersarze powrócili i za wszelką cenę starają się zrealizować swoje zamiary.

Kolejne wątki opowieści poznajemy przechodząc piętnaście zróżnicowanych poziomów. Jako ciekawostkę należy dodać, że zaprezentowana historia została opracowana przez Marianne Krawczyk, której gracze zawdzięczają między innymi scenariusze do gier z serii God of War.

Mechanika

Podobnie jak miało to miejsce we wcześniejszej pozycji, rozgrywka w wydanym na platformie PlayStation 4 Knack 2 nie odbiega zbytnio od gatunkowego schematu. Akcję po raz kolejny obserwujemy więc z perspektywy trzeciej osoby (TPP), a kontrolowany przez nas bohater potrafi absorbować rozmaite elementy otoczenia i tym samym zwiększać swoje rozmiary, w efekcie przeobrażając się w potężnego golema.

W trakcie zabawy eksplorujemy zróżnicowane lokacje (na odwiedzenie czekają między innymi gęste lasy, kompleksy przemysłowe czy współczesne miasto), skaczemy po platformach i unikamy pułapek oraz innych niebezpieczeństw, rozwiązujemy rozmaite zagadki środowiskowe i walczymy z napotkanymi przeciwnikami. O ile same łamigłówki opierają się na zasadach przywodzących na myśl te z pierwszego Knacka (bohater musi na przykład kurczyć się, by przechodzić przez wąskie korytarze i dostawać się w trudno dostępne miejsca), o tyle ostatni z wyżej wymienionych aspektów rozgrywki poddano gruntownej przebudowie.

Knack może teraz wyprowadzać ponad dwadzieścia rodzajów ataków, na których liście pojawiają się zarówno kopniaki i ciosy pięścią, jak i mocarne uderzenia całym ciałem oraz ataki dystansowe; ponadto nic nie stoi na przeszkodzie, by w razie potrzeby heros stworzył sobie tarczę i parował ciosy wykonywane przez wrogów, a także ogłuszał ich w trakcie walki czy rzucał w nich z bezpiecznej odległości bumerangami tworzonymi z własnych części. Dodatkowym urozmaiceniem są pojazdy, za których sterami zasiadamy od czasu do czasu, zyskując tym samym przewagę na polu bitwy. W grze znalazło się również miejsce na proste elementy RPG – w toku zmagań możemy wzmacniać poszczególne zdolności protagonisty.

Tryby gry

W Knack 2 można grać w pojedynkę lub w towarzystwie drugiego gracza. W trakcie zabawy w dowolnym momencie może do nas dołączyć jeszcze jedna osoba, która kontroluje swego rodzaju „klona” głównego bohatera. Warto odnotować, że na potrzeby trybu współpracy autorzy przygotowali szereg specjalnych kombinacji ruchów – istnieje również możliwość podkradania sojusznikowi jego części.

Kwestie techniczne

Pomimo że pod względem jakości oprawy graficznej Knack 2 nie może się równać z tuzami gatunku, sfera wizualna tego tytułu prezentuje się przyjemnie dla oka. Podobać się może zwłaszcza bogato animowany główny bohater, który po osiągnięciu swego maksymalnego rozmiaru jest zbudowany z setek mniejszych elementów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Ocena gry 4.0 / 10 na podstawie 36 ocen czytelników.
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 6.8 / 10 na podstawie 36 głosów czytelników.

Gry podobne do Knack 2

Klasyfikacja PEGI Knack 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Knack 2 zadebiutuje na początku września
Knack 2 zadebiutuje na początku września

wiadomość13 czerwca 2017

Druga odsłona cyklu Knack, która zmierza na PlayStation 4, otrzymała datę premiery i nowy zwiastun. Produkcja nie wyrobi się z premierą przed końcem wakacji – zadebiutuje kilka dni później.

Knack 2 - tytuł startowy PlayStation 4 doczeka się kontynuacji
Knack 2 - tytuł startowy PlayStation 4 doczeka się kontynuacji

wiadomość3 grudnia 2016

Jednym z nowych projektów ujawnionych podczas PlayStation Experience okazało się Knack 2, czyli druga część trójwymiarowej platformówki, która towarzyszyła premierze konsoli PlayStation 4.

Powstanie Knack II?
Powstanie Knack II?

wiadomość14 lutego 2016

Pojawiły się doniesienia sugerujące, że firma Sony pracuje nad grą Knack II, czyli kontynuacją trójwymiarowej platformówki z 2013 roku.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
03.01.2017 20:19
kubaratchet14
2
Junior

Po ograniu pierwszej części gra mi się bardzo spodobała i tak coś czułem że będzie sequel. Mam nadzieję że 2 część nie będzie momentami nudna tak jak to było z pierwszą odsłoną. Czekam z niecierpliwością :)

30.01.2017 07:40
😒
odpowiedz
2 odpowiedzi
Matieusz34
18
Chorąży
0.0

Czemu tego nie ma na pc lub xone?

30.01.2017 09:36
pytamniebladze
1
Pretorianin

Ciesz się że nie wydają, bo jedynka ssała kule.

05.09.2017 03:10
Riddickq
2
Legionista

Ponieważ ta gra jest robiona przez wewnętrzne studio SONY.
Ja mogę zapytać :
Dlaczego na PS4 nie wydadzą Halo??
:)

20.08.2017 12:52
odpowiedz
urekrules
7
Legionista
10

Super że będzie druga część, jedynka mi się podobała. Mam tylko nadzieję że wyjdzie wersja PL.

27.10.2017 08:40
odpowiedz
black-aro
20
Chorąży
8.5

Równie dobra jak jedynka. Bardziej zbalansowana, mniej walki a więcej elementów zręcznościowych no i genialna historia z genialną animacją i dubbingiem.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze