Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Planar Conquest iOS

Osadzona w realiach fantasy strategia 4X, będąca ulepszoną wersją Worlds of Magic polskiego studia Wastelands Interactive. Akcja gry toczy się w fantastycznym uniwersum, zamieszkanym przez szereg zróżnicowanych ras i koncentruje na nieustannej walce o dominację, podporządkowanej żelaznym filarom gatunku 4X oraz zasadom systemu RPG D20.

Strategiczne, 4X, fantasy, polskie.

Planar Conquest - screen - 2016-05-31 - 322701Planar Conquest - screen - 2016-05-31 - 322700Planar Conquest - screen - 2016-05-31 - 322699Planar Conquest - screen - 2016-05-31 - 322698Planar Conquest - screen - 2016-05-31 - 322697Planar Conquest - screen - 2016-05-31 - 322696Planar Conquest - screen - 2016-05-31 - 322695Planar Conquest - screen - 2016-05-31 - 322694Planar Conquest - screen - 2016-05-31 - 322693

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Planar Conquest | iOS

2lutego2016

2lutego2016

App Store

Apple iOS
Okładka Planar Conquest (iOS)
Planar Conquest

Planar Conquest to wydana na platformie Apple iOS strategia 4X w realiach fantasy, będąca ulepszoną wersją gry Worlds of Magic, która ukazała się na komputerach PC w marcu 2015 roku i krytykowana była za sporą ilość błędów i niedociągnięć. Opisywana produkcja jest czymś pomiędzy reedycją a zupełnie nową grą i udostępniona została zupełnie za darmo wszystkim nabywcom pecetowej wersji Worlds of Magic. Twórcą obu tytułów jest polskie studio deweloperskie Wastelands Interactive, które w swej pracy czerpało inspiracje z kultowej gry strategicznej Master of Magic, wydanej przez firmę Microprose w 1994 roku. Pomocą w przygotowaniu wersji na poszczególne platformy służyło zaś studio Shortbreak, będące częścią firmy Techland.

Fabuła

Akcja gry Planar Conquest toczy się w uniwersum fantasy znanym z pierwotnej wersji gry i zamieszkanym przez dość typowy dla gatunku wachlarz ras, takich jak ludzie, elfy, krasnoludy, nieumarli itp. Całość nie posiada wyraźnie zarysowanego wątku fabularnego i koncentruje się w szczególności na nieustającej walce o dominację przy użyciu równie typowych metod tzn. magii oraz miecza. Swoistą niepowtarzalność zapewnia fakt, że zbudowany z wielu wymiarów (tzw. planów) świat gry generowany jest losowo przed każdą rozgrywką.

Mechanika

Jak przystało na strategię z gatunku 4X, rozgrywka w Planar Conquest bazuje na czterech filarach tzn. eksploracji, ekspansji, eksploatacji i eksterminacji. Celem zabawy jest sprawowanie kontroli nad rozwojem naszego państwa poprzez dbanie o zaplecze ekonomiczno-gospodarcze, prowadzenie badań nad rozwojem nowych technologii oraz rekrutację silnej armii, która pozwoli nam podbijać nowe tereny i zadbać o bezpieczeństwo tych już posiadanych. Sukces w grze osiągnąć możemy na kilka różnych sposobów (potęga militarna lub dominacja gospodarcza i polityczna), a całość oparta została o zasady systemu D20, który znany jest doskonale wielbicielom figurkowych gier bitewnych.

W porównaniu do macierzystej gry Worlds of Magic, opisywana produkcja odznacza się podobną mechaniką rozgrywki, choć jej treść dostosowana została do specyfiki nieco szerszej gamy platform sprzętowych (w tym także konsol i urządzeń mobilnych). Ponadto Planar Conquest charakteryzuje się zmienionym interfejsem użytkownika i wyraźnie podrasowaną sztuczną inteligencją. Gra otrzymała także funkcjonalny edytor map, pozwalający na przedłużenie zabawy dzięki możliwości projektowania własnych map i scenariuszy.

Tryby gry

Podobnie jak Worlds of Magic, także i Planar Conquest oprócz tradycyjnej możliwości toczenia pojedynków ze sztuczną inteligencją oferuje opcję potyczek między żywymi graczami. W związku z rozszerzeniem gamy platform sprzętowych twórcy zadbali o jego pełną międzyplatformowość, tak więc bawić mogą się wspólnie posiadacze wersji na komputery, konsole oraz urządzenia mobilne.

Kwestie techniczne

Planar Conquest na platformie Apple iOS operuje bardzo podobnym stylem graficznym co Worlds of Magic, dzięki czemu prezentuje się nieźle zarówno na komputerach PC i konsolach, jak i znacznie mniej wydajnych urządzeniach przenośnych. Mimo że gra korzysta z tego samego silnika graficznego, nie obyło się jednak bez delikatnego podrasowania oprawy i eliminacji kilku drobnych błędów pierwowzoru. Warto jednocześnie nadmienić, że sporą liczbę rozwiązań zastosowanych w Planar Conquest wykorzystano także w późniejszych aktualizacjach do gry Worlds of Magic, celem poprawienia jej stabilności i lepszego wyważenia rozgrywki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Planar Conquest

12+

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (30 maja - 5 czerwca 2016 r.)
Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (30 maja - 5 czerwca 2016 r.)

wiadomość6 czerwca 2016

Miniony tydzień na polskim rynku gier upłynął przede wszystkim pod znakiem premier. Do sprzedaży trafiło bowiem aż sześć produkcji autorstwa rodzimych deweloperów, w tym Planar Conquest, Hard Reset: Redux i Mroczne Legendy 3: Miasto Cieni. Ponadto Cenega zapowiedziała polskie wydanie WWE 2K17, a do kiosków trafił nowy numer CD-Action.

Planar Conquest  nową wersją Worlds of Magic – premiera na iOS i plany podboju konsol
Planar Conquest nową wersją Worlds of Magic – premiera na iOS i plany podboju konsol

wiadomość5 lutego 2016

Worlds of Magic, polska strategia inspirowana Master of Magic, otrzyma nową wersję o nazwie Planar Conquest, która trafiła już na system mobilny iOS (z pomocą studia Shortbreak). Producent gry, Wastelands Interactive, szykuje wydania na pecety, PlayStation 4 oraz Xboksa One. Produkt, leżący gdzieś między reedycją a nową grą, ma zawierać sporo poprawek w zakresie rozgrywki i oprawy wizualnej.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz