Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Neon Chrome PS4

Neon Chrome to opracowana z myślą o konsoli PlayStation 4 cyberpunkowa strzelanka, w której oldskulowe mechanizmy rozgrywki wzbogacono elementami roguelike. Akcję obserwujemy z lotu ptaka, a zabawa sprowadza się do walki z hordami przeciwników. Większość elementów otoczenia możemy zniszczyć, a w zabawie pomagamy sobie wyposażając postać w cyberwszczepy.

Akcji, cyberpunk, roguelike, top-down, strzelanki.

Neon Chrome - screen - 2015-11-27 - 311637Neon Chrome - screen - 2015-11-27 - 311636Neon Chrome - screen - 2015-11-27 - 311635Neon Chrome - screen - 2015-11-27 - 311634Neon Chrome - screen - 2015-11-27 - 311633Neon Chrome - screen - 2015-11-27 - 311632

10tons | producent

10tons | wydawca

Strona oficjalna

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Neon Chrome | PS4

31maja2016

31maja2016

PSN

Sony PlayStation 4
Okładka Neon Chrome (PS4)
Neon Chrome

Neon Chrome to wydana na platformę PlayStation 4 cyberpunkowa strzelanka. Grę opracowało studio 10tons, znane m.in. z Crimsonland.

Fabuła

Akcja Neon Chrome toczy się w niedalekiej przyszłości. Gracz kontroluje wyposażonego w cyberwszczepy najemnika, którego zadaniem jest zabicie Nadzorcy potężnego wieżowca należącego do jednej z największych korporacji świata.

Więcej fabuły w Neon Chrome nie uświadczymy, gdyż projekt koncentruje się wyłącznie na rozgrywce, a wszystkie mapy i wyzwania generowane są proceduralnie, więc za każdym razem czekają nas nowe przygody.

Mechanika

Wydane na platformę PlayStation 4 Neon Chrome pod względem mechanizmów rozgrywki odwołuje się do oldskulowych strzelanek. Akcję obserwujemy z kamery umieszczonej wysoko nad głową postaci, a zabawa polega głównie na walce z hordami różnorodnych wrogów, wśród których znajdziemy zarówno ludzi, jak i roboty. Gracz ma możliwość swobodnego celowania, niezależnie od kierunku ruchu postaci, a dodatkową atrakcją jest system destrukcji otoczenia, pozwalający na zniszczenie prawie każdego obiektu na mapach. Wzorem produkcji typu roguelike, każda śmierć jest ostateczna i wymusza rozpoczęcie zabawy od początku na nowo wygenerowanych poziomach.

Neon Chrome za każdym kolejnym podejściem losowo tworzy trzy postaci dysponujące odmiennymi umiejętnościami, a my wybieramy jedną z nich. Ponadto podczas zabawy regularnie odwiedzamy bank części, gdzie możemy montować w ciele bohatera różnorodne cyberwszczepy, pozwalające nie tylko zwiększyć jego potencjał bojowy, ale również rozwinąć jego umiejętności w konkretnych specjalizacjach, takich jak np. zabójca czy cybernetyczny psychopata.

Neon Chrome pozwala na samotną zabawę, ale autorzy przygotowali także tryb kooperacyjny, w którym maksymalnie czterech graczy może połączyć siły przeciwko sztucznej inteligencji. W przypadku tej drugiej opcji poziom trudności zostaje odpowiednio zwiększony, tak aby rozgrywka nie była zbyt łatwa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Neon Chrome

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Neon Chrome - cyberpunkowa strzelanka autorów Crimsonland na nowym zwiastunie
Neon Chrome - cyberpunkowa strzelanka autorów Crimsonland na nowym zwiastunie

wiadomość1 grudnia 2015

Niezależne studio 10tons, czyli autorzy m.in. Crimsonland, wypuściło nowy zwiastun Neon Chrome, czyli cyberpunkowej strzelanki z elementami roguelike, która zmierza na pecety, konsole i urządzenia mobilne.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz