Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Syberia Collection PS3

Kolekcja dwóch odsłon legendarnej przygodówkowej serii Syberia, stworzonej przez Benoita Sokala. Gracze wcielają się młoda prawniczkę z Nowego Jorku, która wyrusza w podróż przez Europę w poszukiwaniu spadkobiercy fabryki zabawek.

Przygodowe, elementy logiczne, pakiet, point-and-click.

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Syberia Collection | PS3

25czerwca2015

Sony PlayStation 3
Okładka Syberia Collection (PS3)
Syberia Collection

Syberia Collection na PlayStation 3 to pakiet dwóch odsłon legendarnej serii przygodówek point-and-click pod tytułem Syberia, które pozostają jednymi z najlepiej ocenianych przedstawicieli gatunku w jego historii. Scenariusz oraz koncepcję obu gier przygotował znany belgijski pisarz i artysta Benoit Sokal, brał on też czynny udział w pracach developerskich. Pierwsza część zadebiutowała na komputerach PC w 2002 roku, a druga w dwa lata później. Konsolowy port produkcji, stworzony ponad 10 lat po premierze oryginałów, przygotowany został na zlecenie firmy Nordic Games. Twórcy nie wprowadzili znaczących zmian do rozgrywki lub oprawy graficznej, ale przystosowali tytuły do współpracy z gamepadem.

W Syberii gracze wcielają się w postać Kate Walker, wziętej prawniczki z Nowego Jorku. Została ona wynajęta przez firmę zabawkarską, by sfinalizować formalności związane z przejęciem fabryki położonej w małym miasteczku w Europie. Akcja gry rozpoczyna się w chwili, gdy nasza bohaterka przyjeżdża do fabryki i okazuje się, że jej właścicielka Anna Voralberg nie żyje. Aby wypełnić zadanie musi więc odnaleźć jej jedynego żyjącego spadkobiercę, którym jest brat zmarłej – Hans Voralberga. W naszych poszukiwaniach przejedziemy przez wiele różnorodnych lokacji (m.in. miasteczko industrialne, kopalnie i nadmorski kurort) i będziemy musieli stawić czoło szeregu zagadek wymagających logicznego myślenia.

Akcja Syberii II rozpoczyna się w momencie zakończenia poprzedniej części, tj. w rosyjskim mieście Romansbourg. W tej części głównymi postaciami są Kate i Hans, w przygodach towarzyszy im też mechaniczny Oscar. Tym razem Kate decyduje się podążyć śladem Hansa powodowana wyłącznie swoją ciekawością i chęcią przeżycia przygody życia, pozostawiając za sobą sprawy rodzinne, pracę, itp. Staje się jego towarzyszką i pomaga mu odkryć miejsce, w którym nadal żyją mamuty.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Syberia Collection

odpowiednia dla każdego wieku

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz