Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

The Wizard's Castle PC

Temple of Loth

Jedna z pierwszych gier wydanych na komputery PC z systemem MS DOS. Tytuł jest prostym tekstowym RPG, w którym wcielając się w postać poszukiwacza przygód, wkraczamy do zamku pewnego czarnoksiężnika w poszukiwaniu skarbów i potężnego artefaktu.

RPG, fantasy, klasyczne RPG, tekstowe.

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry The Wizard's Castle | PC

31grudnia1981

PC Windows
Okładka The Wizard's Castle (PC)
The Wizard's Castle

The Wizard’s Castle to tekstowa gra RPG, oryginalnie stworzona przez niejakiego Josepha R. Powera na komputery Exidy Sorcerer i przeniesiona jako jedna z pierwszych produkcji na komputery PC, krótko po ich światowej premierze. W 1984 gra została skonwertowana w nieco nowszym języku programowania GW-BASIC i wydana ponownie pod nazwą Temple of Loth.

Fabuła gry opowiada historię wielkiego czarnoksiężnika imieniem Zot, który wykuł potężny artefakt zwany Kulą Mocy. Wkrótce potem mag zniknął w tajemniczych okolicznościach, pozostawiając po sobie tytułowe zamczysko, pełne potworów, pułapek oraz cennych skarbów z samym artefaktem na czele. Gracz wciela się w rolę poszukiwacza przygód, który wkracza do przybytku czarnoksiężnika z nadzieją odnalezienia Kuli Mocy oraz innych precjozów.

Przystępując do gry, możemy wybrać jedną z czterech ras: człowieka, elfa, krasnoluda bądź hobbita, różniących się indywidualnymi cechami, takimi jak siła, zręczność i inteligencja. Następnie dobieramy broń oraz niezbędny ekwipunek i tak wyposażeni wyruszamy do zamku. Rozgrywka sprowadza się do wpisywania określonych komend, odpowiedzialnych za ruch, spojrzenie na mapę lub rozglądanie się. W niektórych sytuacjach, jak i podczas potyczek, musimy jednak wybrać jedną z kilku możliwości sugerowanych przez komputer. Podczas rozgrywki napotykamy liczne potwory oraz pułapki i znajdujemy skarby oraz przydatne przedmioty, wpływające na poprawę lub obniżenie współczynników bohatera.

W grudniu 2004 roku gra The Wizard’s Castle doczekała się reedycji na systemy Windows. Klasyczną produkcję wzbogacono prostą oprawą graficzną oraz okienkowym interfejsem, eliminującym uciążliwą konieczność wpisywania komend z klawiatury.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe The Wizard's Castle

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe The Wizard's Castle

Minimalne: 8086/8088, DOS 1.0

5 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

wequest2

kolonista7

1monitor1

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
06.01.2016 19:02
👍
Adamilithar
24
Pretorianin

Nigdy nie byłem przekonany do gier tekstowych, aż trafiłem na ten tytuł. Świetna rozrywka i bardzo dobrze zbalansowana!