Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Five Nights at Freddy's 2 Win Phone

Kontynuacja nietypowej gry autorstwa Scotta Cawthona, obsypanej szeregiem nagród i okrzykniętej najoryginalniejszym horrorem 2014 roku.

Przygodowe, elementy zręcznościowe, FPP, horror, indie, survival horror.

Five Nights at Freddy's 2 - screen - 2015-01-30 - 294314Five Nights at Freddy's 2 - screen - 2015-01-30 - 294313Five Nights at Freddy's 2 - screen - 2015-01-30 - 294312Five Nights at Freddy's 2 - screen - 2015-01-30 - 294311Five Nights at Freddy's 2 - screen - 2015-01-30 - 294310Five Nights at Freddy's 2 - screen - 2015-01-30 - 294309

Scott Cawthon | producent

Scott Cawthon | wydawca

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Five Nights at Freddy's 2 | WP

1grudnia2014

Windows Phone
Okładka Five Nights at Freddy's 2 (WP)
Five Nights at Freddy's 2

Kontynuacja nietypowego survival horroru Five Nights at Freddy’s – obsypanego szeregiem nagród i okrzykniętego najoryginalniejszym horrorem 2014 roku. Za powstanie tytułu odpowiada ponownie Scott Cawthon, który na przygotowanie drugiej części gry potrzebował niespełna 4 miesięcy. Produkcja ukazała się m.in. na urządzeniach przenośnych z systemem Windows Phone.

W pierwszej części gry jako nocny stróż w restauracji Freddy Fazbear’s Pizza mieliśmy okazję na własnej skórze przekonać się o tym, jaki jest związek pomiędzy robotami z pizzerii a krążącymi po mieście legendami o ginących dzieciach. W kontynuacji wcielamy się w nowego strażnika, który mimo ostrzeżeń poprzednika podejmuje się nietypowej nocnej fuchy. Zgodnie z zapewnieniami kierownictwa cały budynek został przebudowany, przez co stał się znacznie bezpieczniejszy, zaś sławne animatroniki wyposażone zostały w zupełnie nowe oprogramowanie oraz specjalny system do rozpoznawania twarzy.

Ogólne założenia rozgrywki pozostały praktycznie bez zmian, choć mechanika gry przeszła delikatną ewolucję. Zabawa sprowadza się więc ponownie do nieustannego monitorowania zainstalowanych w budynku kamer. Różnica polega jednak na tym, że zamiast dotychczasowego systemu oświetlenia zostaliśmy wyposażeni jedynie w latarkę, a nasz pokój posiada tylko jedno wejście, które niestety pozbawione zostało drzwi. Jedynym sposobem uniknięcia śmierci ze strony morderczych animatroników jest więc ubranie na głowę specjalnej maski, ogłupiającej roboty wyposażone w system rozpoznawania twarzy.

Zadanie – tak jak poprzednio – polega na przetrwaniu pięciu kolejnych nocy (oraz szóstej: bonusowej). Na nasze życie, prócz starych „znajomych”, czyhają także zupełnie nowe zabawki, które z każdą kolejną nocą uciekają się do coraz wymyślniejszych sposobów wyprowadzenia nas w pole.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Gry podobne do Five Nights at Freddy's 2

Wymagania wiekowe Five Nights at Freddy's 2

12+

Warner Bros. pracuje nad kinową wersją Five Nights at Freddy’s
Warner Bros. pracuje nad kinową wersją Five Nights at Freddy’s

wiadomość8 kwietnia 2015

Kolejna gra wideo doczeka się filmowej adaptacji. Tym razem nie jest to jednak żadna z dużych produkcji, lecz niezależny horror stworzony przez niejakiego Scotta Cawthona. Prawa do marki Five Nights at Freddy's właśnie zostały wykupione przez Warner Bros. i według nieoficjalnych doniesień pierwsze prace nad tytułem już się rozpoczęły.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz