Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Battlefield 1 XBOX ONE

Kolejna pełnoprawna odsłona popularnej serii strzelanin FPP, rozwijanej we współpracy firmy Electronic Arts ze studiem EA DICE. Battlefield 1 przenosi nas w zupełnie nowe dla serii realia I wojny światowej, a fabułę gry śledzimy z punktu widzenia kilku niezależnych postaci, którym dane było uczestniczyć w Wielkiej Wojnie. Pod względem mechaniki tytuł stanowi powrót do korzeni cyklu, oferując większe, bardziej otwarte mapy oraz sporą swobodę działania.

Akcji, FPP, I wojna światowa, FPS, multiplayer, kooperacja, strzelanki, początek XX wieku.

Battlefield 1 - screen - 2017-08-22 - 353341Battlefield 1 - screen - 2017-08-22 - 353340Battlefield 1 - screen - 2017-08-22 - 353339Battlefield 1 - screen - 2017-08-22 - 353338Battlefield 1 - screen - 2017-08-22 - 353337Battlefield 1 - screen - 2017-08-22 - 353336Battlefield 1 - screen - 2017-08-22 - 353335Battlefield 1 - screen - 2017-08-22 - 353334Battlefield 1 - screen - 2017-08-22 - 353333

wersja językowa:
pełna polska wersja

Data premiery gry Battlefield 1 | XONE

18października2016

wczesny dostęp

21października2016

21października2016

premiera PL

21października2016

Origin

Microsoft XBOX ONE
Okładka Battlefield 1 (XONE)
Battlefield 1

Batllefield 1 to kolejna odsłona kultowej serii wojennych strzelanin FPP, zapoczątkowanej w 2002 roku na komputerach PC grą Battlefield 1942. Za powstanie tytułu odpowiada po raz kolejny szwedzkie studio EA Dice, którema na swoim koncie, oprócz wszystkich części wspomnianego cyklu, m.in. takie hity jak Star Wars: Battlefront czy seria Mirror’s Edge.

Pierwsze szczegóły dotyczące opisywanej produkcji zdradzono w dniu 6 maja 2016 roku i stanowiły one odpowiedź na opinie graczy, zmęczonych współczesnymi realiami ostatnich odsłon cyklu oraz futurystycznym klimatem konkurencyjnej serii Call of Duty. Gra ukazała się na platformie Xbox One 21 października 2016 roku, oferując typowe dla wersji konsolowych ograniczenia w warstwie wizualnej oraz dostępnych opcjach konfiguracyjnych.

Fabuła

Jak sugeruje tytuł, Battlefield 1 przenosi nas w zupełnie nowe dla serii – ale i niezwykle rzadko wykorzystywane przez twórców gier wideo – realia I wojny światowej. Fabuła ukazuje nam globalny konflikt z perspektywy pięciu niezależnych bohaterów, którym przyszło uczestniczyć w pierwszym z wielkich konfliktów zbrojnych XX wieku. Wraz z nimi jesteśmy świadkami narodzin wojny totalnej, która – wbrew powszechnemu mniemaniu – przyniosła ze sobą największą rewolucję technologiczną w dziejach sztuki wojennej. To właśnie w latach 1914-1918 po raz pierwszy skorzystano z pełnych możliwości artylerii, miotaczy ognia czy gazów bojowych, upowszechniono czołgi i karabiny maszynowe, jak również zaczęto wykorzystywać wsparcie lotnictwa. W toku kampanii fabularnej bierzemy udział w jednych z największych bitew w historii ludzkości, rozgrywających się na różnych frontach Wielkiej Wojny: od wąskich uliczek francuskich miasteczek, poprzez silnie bronione forty we włoskich Alpach, aż po spalone słońcem pustynie Arabii.

Mechanika

Pod względem mechaniki Battlefield 1 stanowi swoisty powrót do korzeni serii, wrzucając graczy w sam środek działań wojennych i dając im znacznie większą swobodę działania, niż miało to miejsce w ostatnich odsłonach cyklu. Poszczególne misje toczą się tu na rozleglejszych i bardziej otwartych mapach, co stanowi zupełne przeciwieństwo dosyć liniowych i rozgrywających się w półzamkniętych lokacjach zadań z Battlefielda 3 i Battlefielda 4.

Specyficzne realia I wojny światowej znalazły oczywiście swoje odzwierciedlenie zarówno w wykorzystywanym uzbrojeniu czy pojazdach, jak i w zupełnie odmiennym stylu walki. Starcia w Battlefield 1 stały się brutalniejsze i mają bardziej osobisty charakter, gdyż znacznie większy nacisk położono na walkę w zwarciu, np. za pomocą saperek czy bagnetów. Poza żołnierzami piechoty, gra pozwala nam także pokierować m.in. różnorodnymi samolotami (zarówno szturmowymi, jak i myśliwcami oraz bombowcami), trzema typami czołgów, a także dysponującymi ogromną siłą ognia behemotami: pancernikiem, sterowcem i pociągiem pancernym. Co bardzo istotne, prowadzenie poszczególnych jednostek bardzo różni się od siebie – nawet w obrębie pojazdów tego samego typu – tak więc umiejętność kontrolowania np. lekkiego czołgu może nie wystarczyć do sprawnego pokierowania jego cięższym modelem. Atrakcyjnym dodatkiem jest również możliwość wcielenia się w jeźdźca kawalerii i brania udziału w walce wprost z końskiego grzbietu.

Tryby gry

Wydany na platformie Xbox One Battlefield 1 tradycyjnie oferuje kampanię fabularną oraz szereg opcji zabawy wieloosobowej. W przeciwieństwie do ostatnich odsłon serii, oba tryby rozgrywki mocno zbliżyły się do siebie, a mechanika poszczególnych misji kampanii nie odbiega w sposób znaczący od specyfiki potyczek w trybie multiplayer. Tu zaś otrzymaliśmy możliwość toczenia epickich sieciowych pojedynków z udziałem nawet 64 graczy, co przekłada się na jedne z najbardziej widowiskowych bitew w historii gatunku. Największą nowość w kwestii trybów gry stanowią operacje. Są to bitwy o podłożu historycznym, rozgrywane kolejno na kilku mapach; na udaną rozgrywkę składa się tu połączenie trybów podboju i szturmu.

Kwestie techniczne

Pod względem technicznym produkcja studia EA DICE korzysta jak zawsze z dobrodziejstw oferowanych przez najnowszą generację cenionego silnika Frostbite. W Battlefield 1 przekłada się to głównie na znacznie większą interaktywność pola bitwy, przejawiającą się m.in. w niespotykanym dotąd systemie zniszczeń i większym wpływie terenu (oraz zachodzących w nim zmian) na przebieg rozgrywki. Podczas zabawy możemy więc niszczyć nie tylko duże i małe pojazdy bojowe, ale również burzyć całe budynki – od drewnianych chatek, po ogromne kamienne forty. Nowością jest również system dynamicznie zmieniającej się pogody, czasem znacznie ograniczającej widoczność. Zważywszy na to, że mamy do czynienia z pierwszą odsłoną serii tworzoną wyłącznie z myślą o nowoczesnych pecetach oraz konsolach ósmej generacji, pod względem jakości i szczegółowości grafiki produkcja stanowi istotny krok do przodu w porównaniu z wydanym trzy lata wcześniej Battlefieldem 4.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena gry 8.95 / 10 na podstawie 518 ocen czytelników.
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 7.8 / 10 na podstawie 316 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 254,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Battlefield 1

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Prapremiera Battlefield 1: Apokalipsa, DLC Desert Kingdoms do  Total War: Rome II i inne wieści
Prapremiera Battlefield 1: Apokalipsa, DLC Desert Kingdoms do Total War: Rome II i inne wieści

wiadomość21 lutego 2018

Dziś piszemy o premierze DLC Battlefield 1: Apokalipsa dla użytkowników Premium, egzotycznym dodatku Desert Kingdoms do strategii Total War: Rome II, dacie premiery trzeciego sezonu zawartości do Elite Dangerous i zmianach na szczycie w Sledgehammer Games. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Battlefield 1 z drugą częścią dodatku Niespokojne wody
Battlefield 1 z drugą częścią dodatku Niespokojne wody

wiadomość31 stycznia 2018

Studio DICE wypuściło aktualizację 1.18 dla gry Battlefield 1. Wraz z nią posiadacze przepustki Premium otrzymali dostęp do drugiego pakietu zawartości dodatku Niespokojne wody, wprowadzającego m.in. kolejne dwie mapy oraz nowy pojazd.

Battlefield 1 – społeczność przekroczyła 25 milionów
Battlefield 1 – społeczność przekroczyła 25 milionów

wiadomość31 stycznia 2018

Firma Electronic Arts pochwaliła się swoimi wynikami finansowymi. Pierwszowojenny Battlefield 1 od swojej premiery przekonał już do siebie ponad 25 milionów unikalnych użytkowników. To znakomity wynik jak na produkt z ponad roczną „brodą”.

Ostatnie rozszerzenie do Battlefield 1, Apokalipsa, zadebiutuje w lutym
Ostatnie rozszerzenie do Battlefield 1, Apokalipsa, zadebiutuje w lutym

wiadomość19 stycznia 2018

Czwarty i ostatni dodatek do gry Battlefield 1 - Apokalipsa (Apocalypse) - ukaże się w lutym (dla posiadaczy Przepustki Premium) i zaoferuje pięć dodatkowych map, kolejny zestaw broni, pojazdów i gadżetów, a także nowy tryb rozgrywki. Z kolei druga połowa rozszerzenia Niespokojne wody zadebiutuje pod koniec stycznia.

Battlefield 1 - wybrane mapy z dodatków dostępne w darmowym trialu
Battlefield 1 - wybrane mapy z dodatków dostępne w darmowym trialu

wiadomość16 stycznia 2018

Studio DICE udostępni za darmo w dniach 16-22 stycznia część zawartości z trzech dodatków do gry Battlefield 1, w tym dwie pierwsze mapy z najnowszego rozszerzenia Niespokojne wody. Dodatkowo bezpłatnie rozdawana jest lokacja Prise de Tahure z DLC Nie przejdą.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
04.04.2015 11:54
😊
GrandTheftHeadshotV
2
Junior

Bedzie dobra gra :p

post wyedytowany przez Admina 2016-05-07 17:50:19
04.04.2015 11:56
odpowiedz
cswthomas93pl
68
Legend

Się okaże.

07.05.2016 10:13
odpowiedz
christbrando
49
Antyhejter
10

Po zapowiedzi - dla mnie bomba i spełnienie marzeń! Powinniście zresetować oczekiwania, bo jak dotąd ludzie oceniali to na podstawie szczątkowych informacji o bliżej nieokreślonym Battlefieldzie 5.

07.05.2016 18:19
😃
odpowiedz
Matieusz34
18
Chorąży

Według mnie zapowiada się cudownie. Daje 9.5.

10.05.2016 17:36
odpowiedz
Lacrimozo
17
Chorąży
8.5

Nie liczę na grę choćby kwartału, ale jeśli w połowie (ileż razy tak zakładałem...) spełnią zapowiedzi i przyłożą się do singla, to na tę chwilę skłonny jestem zaplanować zakup (gdzieś 0,5 roku po premierze).
Choćby po to, by poczuć tak niepopularny dziś klimat IWŚ.

19.08.2016 10:49
odpowiedz
rafael10218
1
Junior

Dziękuję w końcu mamy czasy wojny światowej . Mam nadzieję że niedługo powstanie też o 2 wojnie światowej

08.10.2016 14:17
👍
odpowiedz
Arsenal92
1
Junior

Jak będzie w EAA chętnie sprawdzę.

15.10.2016 18:23
odpowiedz
xPiotrek1992
1
Junior

Singla to w ogóle nie powinno być w tej grze. Battlefield od początku to była gra typowo multiplayerowa. Ale dzieci by płakały to EA od Bad Company dodało i singla. Pewnie pod koniec przyszłego roku będzie w EAA to zbadam temat. Ale po przeciętnym BF4 i słabym BFH na pewno nie kupie wersji pudełkowej. Wole poczekać jak będzie w abonamencie.

26.10.2016 00:26
odpowiedz
mdxkrk
4
Junior
9.5

Kampania jak dla mnie dramat, ale kto by grał w kampanie? Zamiast marnować czas i środki na tworzenie tego czegoś mogli zrobić więcej map do trybu online. Moja ocena jest właśnie za ten tryb, bo jest wręcz genialny. Pół oceny w dół za lekkie dropy na niektórych mapach, gdy jest duży rozpierdziel i za to ile czasu pożera ;)

26.10.2016 22:06
odpowiedz
pawelisto
39
N7
9.0

Nie grałem jeszcze na wszystkich mapach w multi, więc może ktoś mi powiedzieć, która z póki co dostępnych jest najmniejsza, tudzież po prostu zawiera dużo budynków?
Nie lubię map, gdzie biegnę i 1000 snajperów strzela do mnie z drugiego końca mapy, więc pustynia od razu u mnie odpadła jak i las argoński.

Co do oceny to:
Jest świetnie! Kampania jako tako mi się podoba, można powiedzieć - taki lekki, przyjemny wstępniaczek do multi, który jest naprawdę super!

03.11.2016 15:45
👍
1
odpowiedz
xKulturalny1992x
1
Junior

Gra kupie jak jeszcze trochę stanieje. Na pewno będzie to o wiele lepszy zakup aniżeli futurystyczne gówno w postaci COD IW.

19.11.2016 17:14
odpowiedz
xPiotrek1910
1
Junior

Dawno nie grałem w tak słaby tryb mutiplayer jak w Battlefield 1. Duże obiecywałem sobie po tej części tym bardziej, że okres 1 WŚ był strzałem w 10. Niestety fatalny system odradzania i cała otoczka nie podoba mi się. Nie polecam.

20.11.2016 15:18
odpowiedz
mikooo92
1
Junior

Można grać w 2 osoby na dzielonym ekranie?

20.11.2016 16:08
😁
odpowiedz
blackQing
3
Pretorianin

720p, pamiętamy!

03.05.2017 20:14
👍
odpowiedz
zsamotsil
23
Legionista
9.0

Kampania, jak i multi marzenie.

- Zróżnicowane Historie z różnych rejonów Świata, o odrębnym klimacie i bohaterów w kampanii,

- Piękna grafika, chyba najładniej wyglądajace bronie w grach aktualnie (3-05-2017),

- W mojej ocenie najlepsze mutli wojenne w tym momencie (3-05-2017),

Ogólnie mocna 9/10.

post wyedytowany przez zsamotsil 2017-05-03 20:27:19
16.10.2017 11:15
odpowiedz
FoxyTravel
6
Chorąży
9.0

Jestem zachwycona fabułą. Multi świetny, można sobie popykać, zaplanować akcje i normalnie się wkurzyć. Wszystko w tej grze jest dla mnie grywalne.

16.10.2017 12:28
odpowiedz
FoxyTravel
6
Chorąży

Gdzie mogę znaleźć grupę graczy, którzy umawiają się na wspólną grę? Czy ktoś może polecić jakiś profil, grupę społecznościową?

01.02.2018 11:09
odpowiedz
1 odpowiedź
jacek922
0
Junior

powiedzcie mi czy jak kupie battlefield 1 na xbox one czy musze miec wykupione ea access zeby w nia grac przez neta czy wystarczy sam xbox live? pozdrawiam

01.02.2018 11:16
cswthomas93pl
68
Legend

Sam Xbox Live Gold wystarczy.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze