Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Battlefield 1 PS4

Kolejna pełnoprawna odsłona popularnej serii strzelanin FPP, rozwijanej we współpracy firmy Electronic Arts ze studiem EA DICE. Battlefield 1 przenosi nas w zupełnie nowe dla serii realia I wojny światowej, a fabułę gry śledzimy z punktu widzenia kilku niezależnych postaci, którym dane było uczestniczyć w Wielkiej Wojnie. Pod względem mechaniki tytuł stanowi powrót do korzeni cyklu, oferując większe, bardziej otwarte mapy oraz sporą swobodę działania.

Akcji, FPP, I wojna światowa, FPS, multiplayer, kooperacja, strzelanki, początek XX wieku.

Battlefield 1 - screen - 2017-08-22 - 353341Battlefield 1 - screen - 2017-08-22 - 353340Battlefield 1 - screen - 2017-08-22 - 353339Battlefield 1 - screen - 2017-08-22 - 353338Battlefield 1 - screen - 2017-08-22 - 353337Battlefield 1 - screen - 2017-08-22 - 353336Battlefield 1 - screen - 2017-08-22 - 353335Battlefield 1 - screen - 2017-08-22 - 353334Battlefield 1 - screen - 2017-08-22 - 353333

wersja językowa:
pełna polska wersja

Data premiery gry Battlefield 1 | PS4

21października2016

21października2016

premiera PL

Sony PlayStation 4
Okładka Battlefield 1 (PS4)
Battlefield 1

Battlefield 1 to kolejna w dorobku szwedzkiego studia EA DICE wojenna strzelanina FPP, należąca do jednej z najsłynniejszych w swoim gatunku serii, rozwijanej od 2002 roku pod egidą koncernu Electronic Arts. Na przestrzeni lat cykl Battlefield stał się jedną z najlepiej sprzedawanych marek w historii wojennych strzelanek oraz głównym konkurentem firmowanej przez Activision serii Call of Duty.

Zaplanowana na dzień 6 maja 2016 roku oficjalna zapowiedź gry okazała się sporą niespodzianką, ujawniając powrót do korzeni cyklu oraz zupełnie nowe realia, jakich od dłuższego czasu domagali się sami gracze. Battlefield 1 na konsoli PlayStation 4 oferuje dokładnie tę samą zawartość, co inne platformy sprzętowe, oraz ograniczenia typowe dla konsol ósmej generacji – pod względem oprawy nieco odstających od wersji dostępnych na nowoczesnych komputerach PC.

Fabuła

Jak sugeruje tytuł, Battlefield 1 przenosi nas w zupełnie nowe dla serii – ale i niezwykle rzadko wykorzystywane przez twórców gier wideo – realia I wojny światowej. Fabuła ukazuje nam globalny konflikt z perspektywy pięciu niezależnych bohaterów, którym przyszło uczestniczyć w pierwszym z wielkich konfliktów zbrojnych XX wieku. Wraz z nimi jesteśmy świadkami narodzin wojny totalnej, która – wbrew powszechnemu mniemaniu – przyniosła ze sobą największą rewolucję technologiczną w dziejach sztuki wojennej. To właśnie w latach 1914-1918 po raz pierwszy skorzystano z pełnych możliwości artylerii, miotaczy ognia czy gazów bojowych, upowszechniono czołgi i karabiny maszynowe, jak również zaczęto wykorzystywać wsparcie lotnictwa. W toku kampanii fabularnej bierzemy udział w jednych z największych bitew w historii ludzkości, rozgrywających się na różnych frontach Wielkiej Wojny: od wąskich uliczek francuskich miasteczek, poprzez silnie bronione forty we włoskich Alpach, aż po spalone słońcem pustynie Arabii.

Mechanika

Pod względem mechaniki Battlefield 1 stanowi swoisty powrót do korzeni serii, wrzucając graczy w sam środek działań wojennych i dając im znacznie większą swobodę działania, niż miało to miejsce w ostatnich odsłonach cyklu. Poszczególne misje toczą się tu na rozleglejszych i bardziej otwartych mapach, co stanowi zupełne przeciwieństwo dosyć liniowych i rozgrywających się w półzamkniętych lokacjach zadań z Battlefielda 3 i Battlefielda 4.

Specyficzne realia I wojny światowej znalazły oczywiście swoje odzwierciedlenie zarówno w wykorzystywanym uzbrojeniu czy pojazdach, jak i w zupełnie odmiennym stylu walki. Starcia w Battlefield 1 stały się brutalniejsze i mają bardziej osobisty charakter, gdyż znacznie większy nacisk położono na walkę w zwarciu, np. za pomocą saperek czy bagnetów. Poza żołnierzami piechoty, gra pozwala nam także pokierować m.in. różnorodnymi samolotami (zarówno szturmowymi, jak i myśliwcami oraz bombowcami), trzema typami czołgów, a także dysponującymi ogromną siłą ognia behemotami: pancernikiem, sterowcem i pociągiem pancernym. Co bardzo istotne, prowadzenie poszczególnych jednostek bardzo różni się od siebie – nawet w obrębie pojazdów tego samego typu – tak więc umiejętność kontrolowania np. lekkiego czołgu może nie wystarczyć do sprawnego pokierowania jego cięższym modelem. Atrakcyjnym dodatkiem jest również możliwość wcielenia się w jeźdźca kawalerii i brania udziału w walce wprost z końskiego grzbietu.

Tryby gry

Wydany na platformie PlayStation 4 Battlefield 1 tradycyjnie oferuje kampanię fabularną oraz szereg opcji zabawy wieloosobowej. W przeciwieństwie do ostatnich odsłon serii, oba tryby rozgrywki mocno zbliżyły się do siebie, a mechanika poszczególnych misji kampanii nie odbiega w sposób znaczący od specyfiki potyczek w trybie multiplayer. Tu zaś otrzymaliśmy możliwość toczenia epickich sieciowych pojedynków z udziałem nawet 64 graczy, co przekłada się na jedne z najbardziej widowiskowych bitew w historii gatunku. Największą nowość w kwestii trybów gry stanowią operacje. Są to bitwy o podłożu historycznym, rozgrywane kolejno na kilku mapach; na udaną rozgrywkę składa się tu połączenie trybów podboju i szturmu.

Kwestie techniczne

Pod względem technicznym produkcja studia EA DICE korzysta jak zawsze z dobrodziejstw oferowanych przez najnowszą generację cenionego silnika Frostbite. W Battlefield 1 przekłada się to głównie na znacznie większą interaktywność pola bitwy, przejawiającą się m.in. w niespotykanym dotąd systemie zniszczeń i większym wpływie terenu (oraz zachodzących w nim zmian) na przebieg rozgrywki. Podczas zabawy możemy więc niszczyć nie tylko duże i małe pojazdy bojowe, ale również burzyć całe budynki – od drewnianych chatek, po ogromne kamienne forty. Nowością jest również system dynamicznie zmieniającej się pogody, czasem znacznie ograniczającej widoczność. Zważywszy na to, że mamy do czynienia z pierwszą odsłoną serii tworzoną wyłącznie z myślą o nowoczesnych pecetach oraz konsolach ósmej generacji, pod względem jakości i szczegółowości grafiki produkcja stanowi istotny krok do przodu w porównaniu z wydanym trzy lata wcześniej Battlefieldem 4.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena gry 7.4 / 10 na podstawie 666 ocen czytelników.
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 7.0 / 10 na podstawie 532 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 249,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Battlefield 1

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

AntaresHellscream Ekspert 5 listopada 2016

Studio DICE pokazało, że tworząc pierwszoosobową wojenną strzelaninę można zerwać z utartym schematem współczesnych konfliktów zbrojnych, a rozgrywka nadal będzie szybka i emocjonująca. Battlefield 1 to najlepsza część serii od czasów Battlefield: Bad Company 2 i bez wątpienia nowy król gatunku wojennych FPS-ów.

9.5
Battlefield 1 - kompendium wiedzy [#20: podsumowanie listopadowych aktualizacji]
Battlefield 1 - kompendium wiedzy [#20: podsumowanie listopadowych aktualizacji]

wiadomość7 marca 2017

Niniejsze kompendium wiedzy poświęcone jest grze Battlefield 1, czyli najnowszej odsłonie przebojowego cyklu pierwszoosobowych strzelanek studia DICE. Będzie ono uzupełnianie o najciekawsze informacje i materiały zarówno przed, jak i po premierze tego tytułu.

Battlefield 1: Niespokojne wody zadebiutuje w grudniu
Battlefield 1: Niespokojne wody zadebiutuje w grudniu

wiadomość22 listopada 2017

Studio DICE ujawniło datę premiery rozszerzenia Battlefield 1: Niespokojne wody. Trzecie DLC do pierwszowojennej strzelanki ukaże się w dwóch częściach, z których pierwsza zadebiutuje 11 grudnia dla posiadaczy przepustki Premium.

Battlefield 1: Niespokojne wody ukaże się prawdopodobnie 11 grudnia
Battlefield 1: Niespokojne wody ukaże się prawdopodobnie 11 grudnia

wiadomość19 listopada 2017

Wygląda na to, że poznaliśmy dokładny termin premiery DLC Niespokojne wody (Turning Tides) - trzeciego rozszerzenia do strzelanki Battlefield 1.

Wieści ze świata (Battlefield 1, Interior Night, The Sims 4) 9/11/2017
Wieści ze świata (Battlefield 1, Interior Night, The Sims 4) 9/11/2017

wiadomość9 listopada 2017

Dziś piszemy o udostępnieniu za darmo nocnej mapy Ofensywa Nivelle'a w Battlefield 1, założeniu studia Interior Night przez byłych pracowników Quantic Dream i próbnej wersji gry The Sims 4 na Xboksie One w ramach usługi EA Access. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Battlefield 1 z darmową mapą Ofensywa Nivelle'a
Battlefield 1 z darmową mapą Ofensywa Nivelle'a

wiadomość2 listopada 2017

Studio DICE w najbliższych dniach udostępni za darmo mapę Ofensywa Nivelle'a. Ponadto wkrótce otrzymamy Burzę na wschodzie – pierwszą Kampanię Operacji, opartą na zawartości z dodatku W imię cara.

Komentarze Czytelników (82)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
22.10.2016 18:57
odpowiedz
1 odpowiedź
przemo89p
72
Pretorianin

Jak dlugi single ?

22.10.2016 22:47
odpowiedz
2 odpowiedzi
Ryan1985
1
Legionista

Ktoś chętny na wspólną grę multi?

25.10.2016 21:18
odpowiedz
schorner46
1
Junior

Pomysł fajny tj. I WŚ, grafika, akcja także. Ale single strasznie krótki i dużo filmików. Generalnie na +, ale niedosyt pozostał.

28.10.2016 19:58
odpowiedz
1 odpowiedź
lolmaster
110
Generał

Ktoś mi wytłumaczy co to są te pakiety bojowe ? Wylosowalo mi jakiś lekki, niebieski karabin, mogę go jakoś użyć czy cos ?

29.10.2016 14:45
😊
1
odpowiedz
kozi3000
82
Generał
10

Bardzo dobra gra na ps4. Polecam ja goraco.

03.11.2016 17:27
odpowiedz
kacperd15
9
Legionista

W wersji na ps4 można indywidualnie ustawić sterowanie za co który przycisk odpowiada? np chociażby zamienić r2 na r1

04.11.2016 10:35
odpowiedz
matmafan
99
Altair ibn al-Ahad

Macie problem z wyszukiwaniem serwerów? Ostatnio coś się zepsuło i wyszukuje mi mapę Monte Grapa, co zmienię, wylacze grę to znowu tylko jedna mapa jest w filtrach zaznaczona.

11.11.2016 15:43
odpowiedz
atmpitbull
35
Centurion
10

Gra bardzo dobra. Graficznie rewelacja. Na PS4 Pro wygląda jeszcze lepiej i to bez patcha.

22.11.2016 22:05
odpowiedz
ASWU96
1
Junior

Jak dla mnie Battlefield 1 wygląda calkiem ok chociaż na fabule troche się zawiodłem [link]

23.11.2016 12:38
odpowiedz
TuneFrk
1
Junior

Witam, klan [MrQ] Moriquendi rekrutuje sympatycznych graczy (+18 lat) z poczuciem humoru do multi Battlefield 1 (PS4) .Wymagany jest headset oraz częste granie, nie jest wymagany jakiś ponad przeciętny skill choć mile widziany. Gwarantujemy poczucie humoru, żadnych spin dotyczących poziomu prezentowanego przez gracza, wychodzimy z założenia że to tylko gierka i traktujemy to jako swego rodzaju relaks. Nicki PSN osób które rekrutują do klanu to : pablo700, ZenekOi_PL oraz ziemjewicz. Zapisać się do klanu można również bezpośrednio na fanpage klanu (Facebook) Klan Moriquendi

28.11.2016 13:37
1
odpowiedz
Asazz16
6
Legionista
8.5

Gra jest dobra , wg. mnie najlepsza część od czasów Bad Company 2 .
Swieży sposób na prowadzenie kampanii , widzimy ją z 5 stron .Co do modelu skradanie czy strzelania , najlepsze w fps-ach od dawna .
Ocena 8.5

28.11.2016 18:47
😊
odpowiedz
TheLastUncharted
13
Chorąży

Mój nick to TheLastUncharted.
Przerzuciłem się z The last of us i muszę stwierdzić, ze battlefield to kompletny chaos.
Zanim łeb wystawie już mi go odstrzeliwuja
Wiec jak ktoś na mnie trafi to błagam o litość i z góry dziękuje na okazana łaskę :)
Acha, pytanko - wersje ps Xbox i PC są pomieszane, czy każda osobno, bo ja na ps i z pc myszka nie mam szans (chyba)

04.12.2016 20:46
odpowiedz
1 odpowiedź
geengers
1
Junior

Mam pytanie co do fanów Battlefielda otóż posiadam w swoim zestawieniu 4 i powiem że gra ma lagi podczas strzelania biegania na większą ilość graczy co jest dość denerwujące i tu pytanie czy warto sprawić sobie prezent pod choinkę w postaci tego że tytułu czy nie ma lagów etc jak właśnie we wcześniej wspomnianej 4 :). Jak to jest proszę o odpowiedź :)

post wyedytowany przez geengers 2016-12-04 20:47:15
08.12.2016 20:02
odpowiedz
geengers
1
Junior

No i bardzo dzięki :)

13.12.2016 17:14
👍
2
odpowiedz
kubaratchet14
2
Junior

Super gra. Mam nadzieję że następny battlefield to będzie Bad Company 3 :)

15.12.2016 20:01
odpowiedz
1 odpowiedź
Groszek1417
2
Junior

Witam, ile maksymalnie graczy może uczestniczyć w "bitwie" na multiplayerze?
pozdrawiam

15.12.2016 20:12
odpowiedz
1 odpowiedź
Groszek1417
2
Junior

Podbój i Szturm.

20.12.2016 22:02
odpowiedz
2 odpowiedzi
MrPancakeV
5
Legionista

Najlepszy Battlefield i pierwszy z syndromem Battlefronta.Po 200 godzinach przegranych w trybie multiplayer wieje nudą.Broni nie jest zbyt duzo a te co sa to ja jedno kopyto bo sa modyfikacjami broni tej samej bądź bliźniaczej.Kto wogole wpadł na pomysł wydania pierwszego dodatku w marcu? Takie rzeczy to powinny wychodzić miesiąc - półtorej po premierze póki gorące. W Battlefield 3/4 co drugi z mojej listy znajomych ma po 700,1000 czy 2000 godzin. Nie wyobrażam sobie nabicia tylu w tym tytule na ten moment.

14.01.2017 19:49
odpowiedz
MetQ2016
5
Junior

U was dzisiaj tez tak niestabilnie dziala?
W sensie wywalania z gry i nie zaliczania pd?

26.01.2017 20:48
odpowiedz
1 odpowiedź
cislu
1
Junior

Witam wie ktos może czy mozna grac w multiplayer we dwoje na jednym tv

03.02.2017 13:26
👍
1
odpowiedz
Michaelo2000
17
Chorąży
9.5

Bardzo przyjemna rozgrywka, naprawdę potrafi wciągać na długie godziny.
Osadzenie gry w realiach 1 wojny światowej było świetnym pomysłem, wprowadziło to do serii spory powiew świeżości.

07.02.2017 02:10
👍
1
odpowiedz
bosski roman
3
Junior
8.5

Moja pierwsza strzelanka. Bardzo pozytywne wrażenia!

09.03.2017 20:51
odpowiedz
papież Flo IV
8
Pretorianin

Kurde kupiłbym gdyby nie to że battlefield stawia na multiplayer. A ja multi nie stawiam na pierwszym miejscu jak to niektórzy

13.04.2017 11:53
👍
odpowiedz
michalh
20
Legionista
9.0

Opowieść single epicka, jatka totalna, na zachodzie bez zmian, krew, błoto i stal ;) Tylko krótko :( DLC mogłyby dorzucać też coś do grania single.

02.05.2017 21:09
odpowiedz
cswthomas93pl
66
Legend
8.5

Względem Battlefielda 4 zaszły widoczne zmiany, myślę że na plus.
Sama rozgrywka wydaje mi się prostsza, niż w poczciwej 4, wszystko jest bardziej erkejdowe, akcja gry dzieje się szybciej i mam wrażenie, że siadają czasem takie kille, które w BFie 4 by nie przeszły.
Po przesiadce na 1 byłem zdziwiony, że tak mi dobrze idzie, bo jednak gra się inaczej, a przeważnie zajmowałem miejsce w pierwszej trójce.
Po powrocie do 4 zostałem sprowadzony na ziemię, co prawda ratio zawsze było dodatnie, ale miałem większe wyzwanie z położeniem przeciwników :)

Powrót do przeszłości, powiew świeżości w mapach, pojazdach, jednostkach, uzbrojeniu itd, to dobry krok.
Dodatku ani Premium nie nabyłem, na razie muszę dobrze się zapoznać z mapami, które są w podstawce (i swoją drogą kilka z nich irytuje, żeby nie było za kolorowo:)
Może z czasem będzie jakaś promocja, to się je zakupi.

Krótko mówiąc rozgrywka uległa zmianie, ale fanom serii nie powinny one przeszkadzać, polecam :)

post wyedytowany przez cswthomas93pl 2017-05-02 21:11:39
03.05.2017 11:30
odpowiedz
3 odpowiedzi
WerterPL
67
Pretorianin

Nie powiem, oryginalny pomysł z tym, że pierwsza wojna a nie druga, ale mimo to to wciąż zwykła strzelanka FPS. Dlatego nie rozumiem dlaczego od premiery po dziś dzień ta gra nadal kosztuje ponad 4 stówy. Jeszcze mnie tak nie powaliło, żeby dawać tyle kasy za strzelankę gdzie idziesz z A do B i tylko dajesz z karabinu. Aż się doczekać nie mogę ile zaśpiewają za WWII...

09.05.2017 16:36
👍
odpowiedz
Hydraulik333
1
Junior

Najlepsza strzelanka ostatnich lat powrót serii battlefield.
Fabuła no dosyć krótka,lecz świetna.
Nie ma tylko bieganie z karabinem w ręku jak to w seriach call of duty występuje, mamy rozdzial w czołgu,samolocie troche tam po cicho cos przejdziemy bardzo dobra gra.
Multiplayer zadziwiająco nie nudny. 9/10

post wyedytowany przez Hydraulik333 2017-05-09 16:37:46
27.05.2017 22:27
odpowiedz
Franusss
92
Generał

Czy są czasami jakieś przeceny na Season pass do Battlefield 1 ? Aktualnie to koszt 209 zł - to trochę sporo.

Warto czekać na jakieś obniżki, czy jednak cena jest stała ?

28.07.2017 20:43
odpowiedz
RonalGamer597
4
Junior
8.5

Grę oceniam tylko pod kątem kampanii i pod tym względem wypada bardzo dobrze. Dostarczyła mi dokładnie tego, czego oczekiwałem. Moim zdaniem gra dużo fajniejsza w moim odczuciu od kampanii z BF4 gdzie nawet jej nie skończyłem bo mnie zanudziła i wydała mi się za bardzo skomplikowana - męcząca. Tutaj mamy kilka opowiedzianych historii i każda wnosi w pewnym sensie inny element rozgrywki. Raz latamy samolotem, raz jeździmy czołgiem, albo chodzimy w super uzbrojeniu, czy jeździmy na koniu... Fajna sprawa, wprowadza to taką dynamikę i nie pozwala się nudzić. Grę oceniam bardzo dobrze. Dużo epickich momentów - oczywiście wyreżyserowanych, ale całość sprawia bardzo dobre wrażenie. Dużo bardziej wolę taką kampanię na kilka godzin - ale w której sporo się dzieje, niż długą i nużącą grę, w której mało się dzieje.

05.12.2017 21:23
odpowiedz
GoDlikeRU
1
Legionista

Taka średnia. Graficznie jest b. dobrze ale na przykłąd taki balans w multiplayer nie jest zachowany. Wiele jest broni bezużytecznych i wiele jest przegiętych. Wprowadzenie płatnego super OP karabinu Fiodorowa wraz z dodatkiem "Rewolucja" jest doprawdy godne tylko EA.

Mapy są ciekawie zaprojektowane ale wiele jest miejsc w których balans na mapach jest problemem. Jedna strona nie może wygrać bo druga siedzi w bunkrze do którego są dwa wejścia, oba obstawione i taki pat trwa po 20-30 minut.

Gracze na Pro mają zauważalną przewagę bo konsola znacznie lepiej trzyma 60 fps. I nie, nie mam bólu dupy bo sam mam pro.

Ogólnie średniak, podobnie jak BF4.

post wyedytowany przez GoDlikeRU 2017-12-05 21:24:38
Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze