Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Need for Speed: Most Wanted iOS

Nowa odsłona legendarnej serii wyścigowej, nawiązująca do jednej z najwyżej ocenianych części cyklu – wydanego w 2005 roku Need for Speed: Most Wanted.

Wyścigi, samochodowe.

Need for Speed: Most Wanted - screen - 2015-05-21 - 299954Need for Speed: Most Wanted - screen - 2015-05-21 - 299953Need for Speed: Most Wanted - screen - 2015-05-21 - 299952Need for Speed: Most Wanted - screen - 2015-05-21 - 299951Need for Speed: Most Wanted - screen - 2015-05-21 - 299950Need for Speed: Most Wanted - screen - 2015-05-21 - 299949

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Need for Speed: Most Wanted | iOS

30października2012

Apple iOS
Okładka Need for Speed: Most Wanted (iOS)
Need for Speed: Most Wanted

Need for Speed: Most Wanted to kolejna odsłona jednej z najpopularniejszych serii wyścigowych, firmowanych przez koncern Electronic Arts. Gra nawiązuje do jednej z wcześniejszych części cyklu (wydanej w 2005 roku), lecz mimo identycznego tytułu nie mamy tu do czynienia z remakiem, ale zupełnie nową grą, bazującą jedynie na podobnych założeniach rozgrywki. Za stworzenie mobilnej wersji gry na system iOS odpowiada studio IronMonkey, od kilku lat współpracujące z EA przy konwersjach kolejnych tytułów serii.

Need for Speed: Most Wanted zabiera gracza do miasta Fairhaven. Wciela się on w wirtualnego kierowcę samochodowego, którego głównym zadaniem jest branie udziału w nielegalnych wyścigach ulicznych, unikanie policji i dostanie się na szczyt listy najbardziej poszukiwanych kierowców. W tym celu należy zdobywać doświadczenie, reprezentowane przez punkty prędkości, które następnie da się wydać na ulepszenia i modyfikacje samochodów. Mając na koncie odpowiednią liczbę Speed Points gracz może rzucić wyzwanie kolejnemu z 10 najlepszych kierowców Fairhaven.

W porównaniu z wersją gry wydaną na „dużych” platformach sprzętowych, mobilna wersja Most Wanted na iOS-a została oczywiście nieco zubożona pod względem zawartości. Gra składa się ze stosunkowo krótkich wyścigów, rozgrywanych na 10 niezbyt zróżnicowanych trasach. Poziom trudności kampanii rośnie z wyścigu na wyścig, a kolejne potyczki zarówno z policją, jak i kierowcami okupującymi listę „most wanted” stają się coraz bardziej wymagające. W odwodzie mamy jednak całkiem sporą liczbę ok. 40 licencjonowanych samochodów, które dodatkowo możemy ulepszać, wpływając w ten sposób na osiągi poszczególnych maszyn.

Zastosowany w Need for Speed: Most Wanted model jazdy jest typowo zręcznościowy, a podczas wyścigu wrażenia potęguje intuicyjny system sterowania, realne poczucie prędkości oraz dynamiczna ścieżka dźwiękowa, złożona z licencjonowanych utworów takich wykonawców jak Chemical Brothers i Skrillex. Mocną stroną gry jest oprawa graficzna, która stanowi ogromny skok jakościowy w porównaniu z wszystkimi dotychczas wydanymi mobilnymi odsłonami serii. Zarówno otoczenie jak i modele samochodów pełne są detali, zastosowano także realistyczny model zniszczeń. Podczas jazdy towarzyszą nam rozmaite efekty graficzne, takie jak odbijające się promienie słońca czy efektowne rozmycie ekranu po włączeniu dopalacza. A wszystko to przy zachowaniu dużej płynności animacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Ocena gry 8.4 / 10 na podstawie 28 ocen czytelników.

Gry podobne do Need for Speed: Most Wanted

Wymagania wiekowe Need for Speed: Most Wanted

odpowiednia dla każdego wieku

Need for Speed: Most Wanted do pobrania za darmo z Origin
Need for Speed: Most Wanted do pobrania za darmo z Origin

wiadomość3 lutego 2016

W serwisie Origin udostępniono kolejną produkcję do pobrania za darmo. Tym razem jest nią popularna gra wyścigowa Need for Speed: Most Wanted z 2012 roku.

Need for Speed: Most Wanted – szczegóły dotyczące nowych zestawów DLC
Need for Speed: Most Wanted – szczegóły dotyczące nowych zestawów DLC

wiadomość26 lutego 2013

Firma Electronic Arts przedstawiła zawartość trzech nowych zestawów DLC dla gry Need for Speed: Most Wanted. Rozszerzenia, które wprowadzają nowe lokacje oraz modele samochodów, zadebiutowały dziś na konsoli Xbox 360, natomiast jutro będą dostępne dla posiadaczy PlayStation 3, a na PC trafią 13 marca.

Wieści ze świata (BioShock: Infinite, The Walking Dead, Guild Wars 2) 26/2/13
Wieści ze świata (BioShock: Infinite, The Walking Dead, Guild Wars 2) 26/2/13

wiadomość26 lutego 2013

Dziś piszemy m.in. o ścieżce dźwiękowej BioShock: Infinite, kontynuacji The Walking Dead, aktualizacji gry Guild Wars 2, dodatkach DLC do Need for Speed: Most Wanted, a także modelu subskrypcji w PlayStation 4. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

„Tajemnicza wyprzedaż” w sklepie Origin
„Tajemnicza wyprzedaż” w sklepie Origin

wiadomość15 lutego 2013

W ramach „tajemniczej wyprzedaży” w sklepie Origin, codziennie do końca tygodnia jedna z gier z katalogu firmy Electronic Arts będzie sprzedawana o 60% taniej. Dziś w promocji znalazła się trylogia Mass Effect.

GRY 2012 // Największe rozczarowanie zeszłego roku!
GRY 2012 // Największe rozczarowanie zeszłego roku!

wiadomość11 stycznia 2013

Krótka lista gier, które pomimo niskich wymagań, zdołały rozczarować raziel88ck, jednego z blogerów na gameplay.pl.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz