Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Vector Android

Dynamiczny platformowy endless runner, w którym przenosimy się do totalitarnej rzeczywistości, gdzie obywatele nieustannie kontrolowani są przez władzę, a jedynymi zdolnymi przeciwstawić się uciskowi są specjalizujący się w parkourze biegacze. W grze uciekamy przed goniącymi nas agentami, wykorzystując rozmaite karkołomne ewolucje wzorowane na prawdziwych ruchach najlepszych parkourowców.

Zręcznościowe, platformówki, indie, side-scroll, endless runner, parkour.

Vector - screen - 2013-12-09 - 274365Vector - screen - 2013-12-09 - 274364Vector - screen - 2013-12-09 - 274363Vector - screen - 2013-12-09 - 274362

Nekki | producent

Nekki | wydawca

Strona oficjalna

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Vector | AND

9lutego2013

9lutego2013

Google Play

Android
Okładka Vector (AND)
Vector

Vector jest dynamiczną grą platformową dedykowaną nowoczesnej i widowiskowej dyscyplinie sportu jaką jest parkour. Jej autorem jest rosyjskie studio niezależne Nekki, specjalizujące się w grach mobilnych i społecznościowych.

Akcja tytułu przenosi nas do totalitarnej rzeczywistości, gdzie wolność i swobody obywatelskie leżą w sferze marzeń, a pracownicy nieustannie kontrolowani są przez władzę. Tylko grupa doskonalących się w parkourze współczesnych miejskich gladiatorów, tzw. biegaczy, jest w stanie przeciwstawić się uciskowi. Dzięki swym niecodziennym umiejętnościom są oni w stanie uciec przed wszędobylskimi agentami Wielkiego Brata, których jedynym celem jest stłumienie ich indywidualności, wypranie z uczuć i zaprzęgnięcie do niewolniczej pracy.

Vector jest typowym endless runnerem, w którym postać porusza się samoczynnie w prawą stronę ekranu, a naszym zadaniem jest wykonywanie różnych karkołomnych ewolucji, oddalających protoplastę od ścigających go agentów i pozwalających mu dotrzeć do bezpiecznego schronienia. Gra oferuje ponad 50 umieszczonych w różnych sceneriach etapów, o wzrastającym poziomie trudności. W miarę postępów w grze przyjdzie nam opanować ponad 100 różnych ewolucji, polegających m.in. na sprawnym pokonywaniu rozmaitych przeszkód, wspinaniu się po pionowych ścianach czy też karkołomnych skokach na duże odległości. Każda nieudana ewolucja powoduje utratę cennych sekund i zmniejszenie dystansu, dzielącego gracza od ścigającego go agenta. Im lepszy wynik uda nam się osiągnąć, tym szybciej będziemy mogli odblokować kolejne kaskaderskie umiejętności oraz nowe power-upy i elementy ubioru dla naszego biegacza.

Oprawa gry przypomina nieco klasyczne platformówki sci-fi w stylu oryginalnego Flashbacka. Nasza postać ukazana jest w sposób umowny jako czarny, nieteksturowany cień, jednakże dzięki dopracowanej technologii motion-capture i znakomitej animacji, kontrolowany przez nas biegacz z ogromną gracją wykonuje kolejne ewolucje, wzorowane na rzeczywistych ruchach najlepszych parkourowców.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do Vector

Wymagania wiekowe Vector

Gra jest odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych.

Forge of Empires, Islanderz, Fantasy 11 oraz inne najlepsze przeglądarkowe gry października
Forge of Empires, Islanderz, Fantasy 11 oraz inne najlepsze przeglądarkowe gry października

wiadomość6 listopada 2014

Przyglądamy się kolejnym grom przeglądarkowym, które w ostatnich tygodniach miały swoją premierę lub doczekały się istotnych aktualizacji. W naszym krótkim zestawieniu każdy gracz z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Kolejne gry zaakceptowane przez Steam Greenlight (m.in. Cognition: An Erica Reed Thriller, Vector i In Verbis Virtus)

wiadomość30 czerwca 2013

Firma Valve opublikowała nową listę gier zaakceptowanych na Steam dzięki usłudze Greenlight. Tym razem wśród szczęśliwych produkcji znalazła się m.in. przygodówka Cognition: An Erica Reed Thriller, platformówka Vector i strzelanka Guncraft)

4 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

Sive

ShadowXC

MrTobik

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz