Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Vector - seria gier

Vector 2
Vector 2

Zręcznościowe 18 maja 2016

Kontynuacja oryginalnej gry platformowej z gatunku auto runnerów, będącej pierwszym większym sukcesem w dorobku niezależnego rosyjskiego studia Nekki. Fabuła Vector 2 kontynuuje wątki zapoczątkowane w pierwowzorze i przenosi nas ponownie do ponurego świata przyszłości, w którym oko Wielkiego Brata śledzi wszystkie poczynania ludzi. Znany z jedynki bohater został w końcu pojmany przez siły porządkowe, jednak zamiast go zgładzić, postanowiono wykorzystać jego umiejętności do testowania nowego sprzętu w tajnym laboratorium badawczym. W porównaniu z pierwowzorem mechanika rozgrywki nie zmieniła się znacząco, a zabawa sprowadza się ponownie do pokonywania kolejnych etapów z użyciem stopniowo przyswajanych, parkourowych sztuczek. Tym razem jednak poszczególne poziomy generowane są proceduralnie, a każda śmierć jest tu ostateczna. W grze wprowadzono też całkiem nowe lokacje oraz przeciwników, nowe typy przeszkód i pułapek, a także spory zestaw dodatkowych gadżetów do odblokowania.

ANDiOS

Vector
Vector

Zręcznościowe 18 lipca 2012

Dynamiczny platformowy endless runner, w którym przenosimy się do totalitarnej rzeczywistości gdzie obywatele nieustannie kontrolowani są przez władzę, a jedynymi zdolnymi przeciwstawić się uciskowi są specjalizujący się w parkourze biegacze. W grze uciekamy przed goniącymi nas agentami, wykorzystując rozmaite karkołomne ewolucje wzorowane na prawdziwych ruchach najlepszych parkourowców.

PCANDiOSWWW