Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Piraci z Karaibów PC

Pirates of the Caribbean

Przygodowa gra akcji z elementami RPG oparta na filmie Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły. Oprócz tytułu i filmowych motywów (przede wszystkim obecności statku Czarna Perła), gra Pirates of the Caribbean ma niewiele wspólnego z kinowym pierwowzorem.

Akcji, filmy, piraci, TPP.

Piraci z Karaibów - screen - 2003-04-04 - 14905Piraci z Karaibów - screen - 2003-04-04 - 14904Piraci z Karaibów - screen - 2003-04-04 - 14903Piraci z Karaibów - screen - 2003-04-04 - 14902Piraci z Karaibów - screen - 2003-04-04 - 14901Piraci z Karaibów - screen - 2003-04-04 - 14900

Akella | producent

Bethesda Softworks | wydawca

CDP | wydawca PL

Strona oficjalna   Pomoc techniczna

wersja językowa:
PL napisy, EN napisy i dialogi

Data premiery gry Piraci z Karaibów | PC

1lipca2003

11września2003

premiera PL

PC Windows
Okładka Pirates of the Caribbean (PC)
Pirates of the Caribbean

Pirates of the Caribbean to gra przygodowa/cRPG oparta na motywach filmu fabularnego Jerry’ego Bruckheimera (Armageddon, Pearl Harbor) o tytule „Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl” z Johnnym Deppem w roli głównej. Akcja przenosi gracza do XVII-wieku, złotej ery piractwa, gdzie staje się niezależnym kapitanem okrętu żaglowego z tamtych czasów, szukającym szczęścia, sławy i pieniędzy na Karaibach. Akcja gry rozpoczyna się w momencie gdy nasz bohater staje się świadkiem ataku sił francuskich na wyspę znajdującą się pod kontrolą Anglików. Udaje mu się wydostać i zawiadomić o zajściu gubernatora pobliskiej kolonii angielskiej. Ten sam gubernator wysyła bohatera z powrotem, by zinfiltrował zajętą przez Francuzów wyspę i dopowiedział się jakie są ich plany i jaką siłą militarną dysponują. Tu zaczyna się przygoda, przygoda która zaprowadzi bohatera w sam środek walki o wpływy w regionie, w której biorą udział oba mocarstwa, okoliczni piraci, kupcy i inni rządni sławy zawadiacy. W całej tej opowieści zetknie się też z legendarnym skarbem ukrytym gdzieś na sekretnej wyspie.

Podobnie jak to miało miejsce w poprzedniej tego typu grze firm Akella i Bethesda Softworks, tj. „ Sea Dogs” (Pirates of the Caribbean to w istocie przerobiony Sea Dogs II), gracz ma dowolność w podejmowaniu decyzji (np. po której stronie konfliktu się opowiedzieć), wytyczaniu tras swej żeglugi, odwiedzaniu określonych portów, itp. Może imać się różnych płatnych zleceń, wykonywać liczne questy poboczne, rozmawiać z napotkanymi w miastach czy portach NPC-tami, kupować nowe, lepsze okręty, zatrudniać załogę, oficerów, uzbrajać okręt, itp. Cały czas postać bohatera zwiększa swoje doświadczenie stając się coraz lepszym kapitanem, doskonaląc umiejętności władania bronią białą, itp. Na szczególne wyróżnienie zasługują niezwykle efektowne potyczki morskie, w tym zarówno walka na dystans z użyciem artylerii pokładowej, jak abordaże i walka wręcz. Cała akcja przedstawiona jest w niezwykle zaawansowanej trójwymiarowej oprawie graficznej - można nawet pokusić się o stwierdzenie, że jest to najlepsza grafika jaką dysponowały dotychczas (moment premiery) gry o tej tematyce. Widzimy przepiękne duże żaglowce, załogę na pokładzie, działa, doskonale modelowaną wodę, porośnięte roślinnością wyspy, doświadczamy też różnych warunków atmosferycznych, w tym nawet tornad czy sztormów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena gry 8.535 / 10 na podstawie 6442 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Piraci z Karaibów

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Pirates of the Caribbean

Rekomendowane: Procesor Pentium III 1 GHz, 256 MB RAM, karta grafiki 32MB, 1.5 GB HDD

Piraci z Karaibów - recenzja gry

Recenzja 13 października 2003, 10:13

Ratusze miejskie to arena rozgrywek politycznych oraz siła napędowa biegu fabuły, a zarazem jedne z najpiękniejszych budynków na wyspach – obok kościołów. Każda kolonia posiada swojego gubernatora, a z biegiem czasu bywa, że przechodzi ona z rąk do rąk i tym samym zmieniana zostaje obsada stanowisk od strażnika bramy po gubernatora właśnie. Osiem wspomnianych wysp to: Conceicao, Douwesen, Falaise de Fleur, Isla Muelle, Oxbay, Quebradas Costillas, Redmond oraz atol Khael Roa. Ich nazwy wskazują pięć nacji, które żywią swoje roszczenia względem archipelagu: Anglicy, Francuzi, Holendrzy, Portugalczycy i Hiszpanie oraz poniekąd ponadnarodowi piraci. Z każdą z tych nacji względnie organizacji gracz może pozostawać w stosunkach przyjaznych lub nie, okazyjnie zaś zdarza się napotykać „dyplomatów”, którzy za opłatą skłonni będą to i owo w reputacji gracza wyrównać.

Komentarze Czytelników (198)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
24.02.2010 12:43
odpowiedz
Juventusista
32
Konsul

Kupiłem parę lat temu i jakoś nigdy mnie nie wciągnęła.

24.02.2010 13:19
😊
odpowiedz
Celcjusz
11
Pretorianin

taka sobie gra

27.02.2010 12:02
😈
odpowiedz
Rahezariel
1
Junior

Dobra panowie. Chyba widzę tu, że ostatnie posty pochodzą z 2010 roku. Znalazłem prawie wszystkie miecze w grze, poza nieszczęsnym złamanym rapierem (50, 0%, 20%), ale podejrzewam, że może leżeć gdzieś w azteckiej świątyni.
No to lecimy:

SZABLA - Mamy od początku.

KORDELAS - Do kupienia. Słabe na start.

KORD - Do kupienia. Słabe na start.

RAPIER - Do kupienia. Słabe na start.

JATAGAN - Do kupienia. Dobry na start.

SHIAVONA - Do kupienia. Najlepsza na start.

MIECZ KAWALERA MALTAŃSKIEGO - Ciekawe odkrycie, dobre na początek. Wysiadamy w Skale Lewiatana no Coneicao, biegniemy w prawo, a potem w kierunku morza, mijając skalny cypel. Za nim jest jaskinia, 4 kościotrupy i owy miecz.

SMOCZY JĘZYK - Leży w lochach w Oxbay (polecam tu. Znacznie łatwiej go znaleźć. Jest niemal tuż pod ścianą, gdy zejdziemy po DRUGICH schodach) i katakumbach na Dowesen.

GÓRAL - Ładna szabelka, niestety lochy Redmond są strasznie zagmatwane. Nie do zdobycia na lvlu, na którym może być użyteczny. Spisuje się za to jako ozdoba. (Prościej zdobyć metodą zamiany (o tym poniżej)

SZKWAŁ - W zasadzie to katana, którą zdobywamy jako jedną z nagród za ukończenie najlepszej misji w grze. Zaraz po niej zdobywamy czarną fregatę Mefisto. Wg. Najlepszy miecz w grze (choć w wielu sytuacjach traci swą "najlepszość" na korzyść obronnego Konkwistadora :D )

TASAK - Katakumby (jaskinia) na Oxbay. Prosto trafić. Od drabiny w prawo, prosto (mijamy 2 "skrzyżowania", z 3 kościotrupami), na końcu idziemy w lewo. Wbity w podporę.

FLAMIGERĘ (Falowany rapier) MOŻNA KUPIĆ!! Chwilę po niej jeszcze NIEMIECKI RAPIER o dobrych właściwościach obronnych. Niestety, pojawiają się na wysokim lvlu. 25 czy 30... Albo i wyżej. Najpiękniejsza (wg. mnie) broń w grze. Szkoda, że słaba w blokowaniu.

KONKWISTADOR (Czy jak wolicie, miecz Cortesa) Możemy go zdobyć w taki sam sposób jak wszystkie inne miecze, poza Tasakiem i Złamanym Rapierem(?). Niestety, często wymaga to rozpoczęcia od początku. Sposób jest taki: Musimy mieć jakiegoś OFICERA (nie ważne jaki. Nie musi być pierwszy), który ma tę broń. Nie może zginąć. Chomikujemy go sobie, sami zdobywając lvl, a potem dajemy mu lepszy, kupny miecz. Zamieni się dopiero od Tizony wzwyż. Dajemy marynarzowi Tizonę, zamykamy okienko wymiany, otwieramy je jeszcze raz, i VOILA! Mamy Konkwistadora (lub prawie każdy inny miecz).

SREBRZYSTY LIŚĆ - Piękny (ale słaby) rapier Danielle. Nie wiem, w którym momencie go ma, warto zaglądać do jej ekwipunku (nawet trzeba, musimy dawać jej eliksiry :D ). Postępujemy tak samo jak przy Konkwistadorze. Przyjmuje Tizonę. Albo już Kolec nawet.

Pistolety:
Dwulufowy - Isla Muelle, biały dom po prawej od WYJŚCIA. Idziemy w korytarzyk, wchodzimy do ładnie urządzonego wnętrza i kradniemy pistolecik leżący na biurku.

Czterolufowy - Idziemy za wodospad na Dowesen i szykujemy się na lekkie "zdziwko" :D

Chyba tyle. Może mam więcej, ale teraz nie pamiętam. Ja bym prosił, jeżeli ktoś przypadkiem odkryje, albo wie gdzie leży "ZŁAMANY RAPIER", niech pisze.

27.02.2010 12:08
odpowiedz
Rahezariel
1
Junior

Poprawka:
Miecz Kawalera Maltańskiego - W LEWO!! W lewo od strony morza, za cyplem. W prawo jak przybiegniemy od lądu.

27.02.2010 16:13
odpowiedz
Rahezariel
1
Junior

Aha. Wiedziałem, że o czymś zapomniałem.
Oczywiście
SZTYLET - Do kupienia. Właściwie to chyba tylko na ozdobę.
MIECZ NICOLASA SHARPA - do zdobycia w tawernie Douwesen
TIZONA - bardzo ładny miecz. Do kupienia od 90HP+
BRAZO DE COLON - Do kupienia. Trochę lepszy niż Tizona. Do kupienia od 90HP+

Chyba tyle.
Miłego grania.

09.03.2010 01:56
odpowiedz
Bialy-3
15
Centurion

Gra jest świetna,często po nią sięgam. Uwielbiam tryb gry na morzu. Jedyny problem dla mnie to sterowanie w czasie walki dlaczego nie można naszą postacią normalnie zrobić kroku w bok albo do tyłu.

30.05.2010 22:36
👍
odpowiedz
krzywy life
2
Junior

Gra godna polecenia ;] Grałem w nią długie godziny. nie chcąc się chwalić powiem, że zdobyłem 4 okręty liniowe i nikt mi nie mógł podskoczyć (grunt to przemyt) ;P

30.07.2010 19:19
odpowiedz
zanonimizowany697384
10
Legionista

kto pomoże noobowi? nie wiem jak dotrzeć do drugiego miasta, w ogóle da się jakoś spojrzeć na mapę karaibów w tej grze?

02.08.2010 13:51
odpowiedz
Nikuu
59
Generał

Musisz wejść do portu w Oxbay (początkowe miasto) i trafić na pokład swojego statku. Kieruj się na molo, jak zobaczysz przy nim łódkę, wciśnij F2 (chyba, w każdym razie jakieś F >.<). Potem fabuła dalej się potoczy.

11.08.2010 20:18
odpowiedz
Wiertaraon
1
Junior

Jeśli chcielibyście poczytać coś o PzK to zapraszam

http://pirackawioska.pun.pl/

02.11.2010 10:50
👍
odpowiedz
zanonimizowany668786
27
Pretorianin

Super gra, ostatnio cos mnie do niej ciagnie, chyba sobie zainstaluje. Pamietam, ze kiedys gralem w to maniakalnie, az zatrzymalem sie na podbijaniu jakiegos fortu. Probowalem chyba z 2 tygodnie i wkurzony wywalilem z dysku. Ajc, teraz musze przejsc zeby odzyskac honor .

Gra podobala mi sie bardziej od Gothica. Mniej bledow, chyba nawet lepsza grafika, ciekawsze questy, trudniejsze walki.

30.11.2010 14:56
odpowiedz
MamboOo
1
Junior

A ja się z wami nie zgodzę, da się zdobyć czarną perłe... ale trzeba zmienić treść dwóch plików tekstowych. Mianowicie "Characters.init.c"

02.12.2010 17:40
👍
odpowiedz
gato123321
1
Junior

Zatoka piratów wita http://www.zatokapiratow.info Pomoc techniczna gier,gra rpg na forum,szanty,morskie opowieści,działy dotyczące inny sfer(oprócz marynistyki);piracka muzyka i pirackie klimaty zapraszamy wszystkich piratów z polskich wód !

25.09.2011 20:46
😉
odpowiedz
blackrider
6
Legionista

Mam pytanie jedno. Jak mogę zwiększyć reputację. Bo chcę wykonać dwie misje jedną w której dostanę szablę nicolasa sharpa i drugą w której dostanę nowego oficera- syna admirała floty hiszpańskiej. Tylko nie mogę jej rozpocząc bo moja reputacja jest ciągle na neutralnym. Pomożecie?

26.09.2011 17:08
odpowiedz
blackrider
6
Legionista

POMOŻE KTOŚ ??

08.10.2011 14:43
odpowiedz
zanonimizowany736427
7
Legionista

Reputację można zwiększyć dając datki na kościół. Ja zawsze tak robiłem, ale nie znam innego sposobu.

14.10.2011 15:51
odpowiedz
blackrider
6
Legionista

Już sobie z tym poradziłem ale dzięki wilkie. Kiedyś już grałem w piratów tyllko teraz nie mogłem sobie przypomnieć jak się zwiększało reputacje.

28.05.2012 11:29
odpowiedz
D@ni3l
28
Centurion

Gra 100 razy lepsza od Risena 2

08.07.2012 21:23
😜
odpowiedz
1 odpowiedź
Seblord
63
Pretorianin

Zgadzam się gra 100 razy lepsza od dzisiejszych. Fabuła nigdy mnie nie wciągnęła, ale system ekonomiczny... bajka.

PS. Dla osób które mają na początku problemy z kasą. Instrukcja jak zostać milionerem na pierwszej wyspie. Idziemy do tawerny. Szukamy pierwszego oficera (bosmana, czy innego oficera na statek który by nam towarzyszył) i pytamy się go ile chce na służbę na naszym okręcie. On mówi, że 2500 (może mniej może więcej powiedzieć). My się pytamy czy nie zejdzie z ceny. On odpowiada, że nie zejdzie, więc kończymy z nim rozmowę. I zaczynamy dialog od nowa. Znowu ta sama sekwencja. Tym razem zejdzie z ceny i zaproponuje 2300 (oczywiście z ceny może zejść dopiero po kilku próbach, więc nie zniechęcajmy się za szybko) i kończymy z nim rozmowę. Zaczynając od nowa tą samą sekwencję będzie chciał już 2300 a nie 2500. Powtarzając tą sekwencję na okrągło w końcu zejdzie do ceny 0. A potem sam nam będzie chciał nam płacić za przyjęcie na okręt. W ten sposób na pierwszej wyspie dorobiłem się kompletu towarzyszy (są nieocenieni w walce na początku gry) oraz 200 000 złota przez co mogłem kupić najlepszy statek. Jest dość fajny sposób na oszukanie gry, ale wymaga cierpliwości. Po kilku razach palce same będą powtarzać sekwencje strzałek i spacji :P

17.07.2013 07:03
odpowiedz
wiedzmin559
16
Centurion

Czy tutaj wszystkorobi się LPM,PPM??? :/

08.10.2013 18:25
😒
odpowiedz
Seboolek
131
Ssak Naczelny

Zastanawiam sie dlaczego nikt nie zrobi podobnej gry z fajnym systemem ekonomicznym. Takie GTA na morzu. Nie ma takich gier a na pewno wielu by w nie grało.

01.11.2013 21:06
odpowiedz
ivo
93
Konsul

Niedawno skończyłem Pirates Odyssey: To Each His Own. Fajna zabawa, niestety tylko po rosyjsku, czekamy na wersje english. Gra podobna do Pirates: City of Abandoned Ships aczkolwiek posiada dłuższą i bardziej skomplikowaną fabułę. Polecam wszystkim, którzy z sentymentem wspominają Sea Dogs

02.11.2013 15:58
odpowiedz
VaasM
15
Chorąży

Czy po ukończeniu fabuły można swobodnie eksplorować świat ?

02.11.2013 19:37
odpowiedz
ivo
93
Konsul

Tak, po ukończeniu fabuły do wyboru: albo powrót do Europy (koniec gry) albo swobodna eksploatacja

29.06.2014 13:07
odpowiedz
James0n
3
Junior
10

Grałem w tą grę kilka dobrych lat temu i nadal mam ją w swojej pamięci. Ostatnio grałem w Assasyna Black Flag i naszła mi chęć na ponowne spotkanie z tą znakomitą grą. Czy jest obecny jakiś mod polepszający grafikę? Do tej z 2003 ciężko byłoby mi powrócić.

13.09.2014 14:46
odpowiedz
RespectMyRules
1
Junior

Cześć. Wie ktoś może gdzie mogę pobrać te grę? Zapłacę każdą cenę :D Zależy mi na czasie, z góry dziękuje :)

05.02.2015 22:17
odpowiedz
2 odpowiedzi
FanBoyFrytek
15
Konsul

Omg ja w nią gram i nie pamiętam jak się włacza tu przyspieszenie czasu ? którym przyciskiem proszę ? bo go nie widze a w sea dogs i age of pirates 1 i 2 jest .

23.03.2016 23:41
odpowiedz
BracoForOne
8
Konsul
1.5

omg ale słaba gra

23.03.2016 23:42
odpowiedz
BracoForOne
8
Konsul

jack sparrow się po płakał

17.06.2016 13:29
1
odpowiedz
1 odpowiedź
K1207
41
Centurion

@BracoForOne - wróć do szkoły, to po pierwsze , do drugie - gimbie nie masz pojecia jakie gry kiedyś miały klimat, teraz juz takich gier nie ma, ale takiej gimbazie jak Ty tego nie wytłumaczysz, za głupi na to jesteś .

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze